خبر

 • تک بورد - توسعه‌دهنده FOSS که برنامه‌هایش را هک کرد، از نظریه QAnon شامل آرون سوارتز استقبال کرد.

  توسعه‌دهنده FOSS که برنامه‌هایش را هک کرد، از نظریه QAnon شامل آرون سوارتز استقبال کرد.


  13 روز و 5 ساعت قبل

  برنامه‌نویس پس از انجام به‌روزرسانی‌های مخرب، آچاری را در هزاران برنامه پرتاب می‌کند.
  توسعه‌دهنده‌ای که دو کتابخانه کد منبع باز خود را خراب کرد و باعث اختلال در هزاران برنامه‌ای شد که از آنها استفاده می‌کردند، گذشته‌ای رنگارنگ دارد که شامل پذیرش نظریه QAnon می‌شود. آرون سوارتز، برنامه نویس و هکتیویست معروف که در سال 2013 بر اثر خودکشی درگذشت.

  ماراک اسکوایرز، نویسنده دو کتابخانه جاوا اسکریپت با بیش از 21000 برنامه وابسته و بیش از 22 میلیون بارگیری هفتگی، اواخر هفته گذشته پروژه های خود را پس از اینکه بیش از یک سال بدون تغییر باقی ماندند، به روز کرد. به‌روزرسانی‌ها حاوی کدی برای تولید یک حلقه بی‌نهایت بودند که باعث می‌شد برنامه‌های وابسته به حرف‌های بی‌معنا و پیش‌گفتار «Liberty Liberty Liberty» پرتاب کنند. این به‌روزرسانی، توسعه‌دهندگان را در تلاش برای تعمیر برنامه‌های معیوب خود به تقلا انداخت.

  واقعاً با آرون سوارتز چه اتفاقی افتاد؟

  Squires هیچ دلیلی برای این حرکت ارائه نکرد، اما در فایل readme که آخرین همراه آن بود، ارائه شد. به‌روزرسانی مخرب هفته، او عبارت «واقعاً با آرون سوارتز چه اتفاقی افتاد؟» را اضافه کرد.

  ادامه مطلب

  خانواده وکلای آمریکایی را مقصر مرگ آرون سوارتز می‌دانند. زندگی پس از مواجه شدن با اتهامات هک فدرال که می توانست او را به مدت 50 سال در زندان ببرد. اتهامات مربوط به جرایم ادعایی هک رایانه و کلاهبرداری از طریق سیم - از ورود سوارتز به شبکه ای در مؤسسه فناوری ماساچوست و حذف میلیون ها مقاله دانشگاهی که پشت یک دیوار پرداخت بودند، ناشی شد. پس از قفل شدن از سیستم Wi-Fi MIT، او وارد کمد شبکه MIT شد و یک لپ تاپ را مستقیماً به شبکه دانشگاه وصل کرد.

  در همان زمان که او مرجع مرموز Swartz را در فایل readme قرار داد، Squires نیز همان کلمات را توییت کرد و پیوندی به این تاپیک اضافه کرد که مدعی بود سوارتز پس از کشف پورنو سوء استفاده از کودکان در سرورهای MIT به قتل رسیده است. این پست که اکنون حذف شده است، در تاپیک گنجانده شده است، بیان می کند:

  نه، این آرون سوارتز نیست که باید محاکمه شود، بلکه آن موسسه عالی آموزش استخدامی، MIT است که مسئول جنایات شنیع است. منجر به مرگ او شد. خطراتی که سوارتز متحمل شده است، که MIT را تهدید کرده است، تنها از طریق موضوع پورن کودکان که توسط اساتید تحسین شده آن سازماندهی و تولید شده و بین حامیان مالی ثروتمند و قدرتمند آنها توزیع شده است، قابل درک است. دلالان سایبری MIT به مشتریانی که شامل بالاترین رده وزارت امور خارجه، شرکت های بزرگ، آژانس های اطلاعاتی، نیروهای نظامی و کاخ سفید می شوند، پاسخ می دهند.

  هر عنصر در پرونده Swartz نشان می دهد که او وجود دارد. در تلاشی قهرمانانه برای افشای انحرافی که قلب و ذهن نخبگان جهانی را فاسد کرده است، جان باخت، یک رذیله شنیع و اغلب قاتل که به کودکان بیگناه آسیب وارد می کند و همه خانواده های روی این کره خاکی را تهدید می کند.

  همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می دهد. اسکوایرز ممکن است دو سال پیش به دلیل ایجاد آتش سوزی در آپارتمانش در کوئینز، نیویورک، به خطر بی احتیاطی متهم شده باشد. بر اساس مقالات خبری، مردی 37 ساله به نام Marak Squires پس از انتقال به بیمارستان پس از اینکه مقامات ظاهراً مشاهده کردند که او در واکنش به آتش سوزی رفتار نامنظم خود را نشان می دهد، دستگیر شد.

  در مقاله ها آمده است Squires یک توسعه دهنده نرم افزار و سرمایه گذار اولیه بیت کوین بود. یک ماه پس از آتش‌سوزی، اسکوایرز در توییتر گزارش داد که «تمام وسایلم را در آتش‌سوزی آپارتمان از دست داده‌ام» و درخواست حمایت مالی کرد.

  من تمام وسایلم را در آتش‌سوزی آپارتمان از دست دادم و به سختی بی‌خانمان می‌مانم. دسترسی به اکثر حساب های من را از دست داده ام. تمام فلزات گرانبها گم شده است. اگر کسی بتواند paypal@marak.com را با اندکی پول برکت دهد، به من کمک می کند که در خیابان یخ نزنم. lol.

  — marak


  تگ ها:

  توسعه‌دهنده , foss , برنامه‌ش , نظریه , qanon , شامل , آرون , سوارتز , استقبال , کرد.


  v 7
خبرهای دیگر از فناوری اطلاعات