خبر

 • تک بورد - تلگرام به عنوان وب تاریکی جدید برای مجرمان سایبری ظهور می کند

  تلگرام به عنوان وب تاریکی جدید برای مجرمان سایبری ظهور می کند
  5 روز و 8 ساعت قبل

  شبکه های فزاینده ای از هکرها که اطلاعات خود را در برنامه پیام های رمزگذاری شده به اشتراک می گذارند.
  تحقیقات جدید نشان می دهد که تلگرام به عنوان مرکزی برای مجرمان سایبری که قصد خرید ، فروش و به اشتراک گذاری داده های سرقت شده و ابزارهای هک را دارند ، تبدیل شده است. وب تاریک

  در تحقیقات گروه اطلاعات سایبری سایبرینت و فایننشال تایمز ، شبکه ای از هکرها به اشتراک گذاشتن نشت داده ها در پلتفرم پیام رسانی محبوب ، گاهی اوقات در کانال هایی با ده ها هزار مشترک ، که به دلیل سهولت استفاده و نور فریب خورده است ، پیدا شد. -تعدیل را لمس کنید.

  در بسیاری از موارد ، محتوا شبیه بازارهای موجود در وب تاریک است ، گروهی از وب سایت های مخفی که در بین هکرها محبوب هستند و با استفاده از نرم افزارهای ناشناس کننده خاص به آنها دسترسی پیدا می کنند.

  < p> "ما اخیراً شاهد افزایش بیش از 100 درصدی استفاده از تلگرام توسط مجرمان سایبری هستیم." Tal Samra ، تحلیلگر تهدیدات سایبری در Cyberint گفت.

  "سرویس پیام های رمزگذاری شده آن به طور فزاینده ای در بین بازیگران تهدید محبوب است. انجام فعالیت های کلاهبرداری و فروش داده های سرقتی ... زیرا استفاده از آن راحت تر از وب تاریک است. سیاست حفظ حریم خصوصی فیس بوک- رقیب متعلق به واتس اپ بسیاری را بر آن داشت تا به دنبال جایگزین ها باشند.

  تلگرام که در سال 2013 راه اندازی شد ، به کاربران اجازه می دهد تا پیامها را از طریق "کانالها" به افراد زیر پخش کنند یا گروههای عمومی و خصوصی ایجاد کنند که دسترسی دیگران برای آنها ساده است. کاربران همچنین می توانند فایل های داده بزرگ ، شامل فایل های متنی و فشرده ، را مستقیماً از طریق برنامه ارسال و دریافت کنند.

  این پلتفرم گفت که بیش از 500 میلیون کاربر فعال دارد و بر اساس گزارش ، از 1 میلیارد بارگیری در ماه اوت گذشته است. داده ها از SensorTower.

  اما استفاده از آن توسط دنیای جنایتکار سایبری می تواند فشار را بر پلتفرم دبی در دبی افزایش دهد تا تعدیل محتوا را تقویت کند ، زیرا در نظر دارد برای عرضه عمومی اولیه در آینده برنامه ریزی کند و تبلیغات را در سرویس خود بررسی کند.

  بر اساس Cyberint ، تعداد موارد ذکر شده در تلگرام از "Email: pass" و "Combo" - اصطلاحات هکری که برای نشان دادن به اشتراک گذاشته شدن ایمیل ها و رمزهای عبور سرقت شده استفاده می شود - در سال گذشته چهار برابر شده و تقریباً 3،400.

  تبلیغات

  در یک کانال عمومی تلگرامی به نام "combolist" ، که بیش از 47000 مشترک داشت ، هکرها داده های بزرگ را می فروشند یا به سادگی پخش می کنند صدها هزار نام کاربری و رمز عبور فاش شده است.

  آگهی داده های ارسال شده در تلگرام. بزرگنمایی/آگهی داده های ارسال شده در تلگرام.

  پستی با عنوان" Combo List Gaming HQ "300000 ایمیل و رمز عبور ارائه می دهد که ادعا می شود برای هک بازی های ویدئویی مفید است سیستم عامل هایی مانند Minecraft ، Origin یا Uplay. یکی دیگر ادعا کرد که 600000 ورود به سیستم برای کاربران خدمات اینترنت گروه Yandex روسیه دارد. دیگران برای گوگل و یاهو.

  تلگرام روز پنجشنبه پس از تماس با فایننشال تایمز برای اظهار نظر کانال را حذف کرد.

  با این حال رمز عبور ایمیل فقط بخشی از فعالیت های نگران کننده را به خود اختصاص می دهد. در بازار تلگرام بر اساس این تحقیق ، انواع دیگر داده های معامله شده شامل داده های مالی مانند اطلاعات کارت اعتباری ، کپی گذرنامه و اعتبارنامه حساب های بانکی و سایت هایی مانند Netflix است. Cyberint گفت ، مجرمان آنلاین همچنین نرم افزارهای مخرب ، سوء استفاده و راهنمای هک را از طریق این برنامه به اشتراک می گذارند. سال گذشته 172،035 ، زیرا هکرها به طور فزاینده ای کاربران را به عنوان یک مرکز اطلاعات جایگزین یا موازی برای استفاده آسان تر به این پلتفرم هدایت می کردند. در تلگرام از هک های قبلی و نشت داده های شرکت ها از جمله فیس بوک ، ارائه دهنده نرم افزار بازاریابی Click.org و سایت دوستیابی Meet Mindful ، و سایر موارد.

  "به طور کلی ، به نظر می رسد که اکثر نشت ها و هک های داده فقط vpnMentor گفت.

  با این حال ، این روند را "جدی" نامید. تشدید در افزایش مداوم جرایم سایبری ، "اشاره tha t برخی از کاربران این گروه ها نسبت به یک کاربر معمولی وب تاریک کمتر از فناوری مطلع بودند.

  تبلیغات

  تلگرام اعلام کرد که نمی تواند یافته های vpnMentor را تأیید کند ، زیرا محققان جزئیات مربوط به شناسایی این کانالهای نشت شده را در کدام کانال ها به اشتراک نگذاشته اند. .

  سامرا گفت که انتقال مجرمان سایبری از وب تاریک به تلگرام تا حدی به دلیل ناشناس بودن رمزنگاری صورت گرفته است - اما اشاره کرد که بسیاری از این گروه ها نیز عمومی هستند.

  ارسال از یک کانال تلگرامی به نام "combolist." بزرگنمایی/ارسال از یک کانال تلگرامی به نام "combolist."

  دسترسی به تلگرام نیز بیشتر است ، عملکرد بهتری را ارائه می دهد و ژن است وی افزود: در مقایسه با تالارهای گفتگوی وب تاریک ، تجمع پلیس کمتر مورد پیگیری قرار می گیرد.

  "در برخی موارد ، یافتن خریدار در تلگرام به جای تالار گفتمان آسان تر است ، زیرا همه چیز روان تر و سریعتر است. دسترسی آسان تر است ... و داده ها می توانند بسیار آشکارتر به اشتراک گذاشته شوند. ”

  هکرها تمایل کمتری به استفاده از WhatsApp هم به دلایل حفظ حریم خصوصی دارند و هم بر خلاف تلگرام ، شماره کاربران را در چت های گروهی نمایش می دهد. به سیگنال برنامه رمزگذاری شده همچنان کوچکتر است و معمولاً برای پیام رسانی عمومی در افرادی که یکدیگر را می شناسند و نه گروه های سبک انجمن ، مورد استفاده قرار می گیرد.

  تلگرام مدتهاست که در مقایسه با بزرگتر ، رویکرد سهل تری نسبت به تعدیل محتوا داشته است. برنامه های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر ، برای جلب توجه گروه های نفرت انگیز و نظریه های توطئه مورد توجه قرار گرفته اند. در ماه ژانویه ، گروههای افراطی افراطی و برتری طلبان سفیدپوست - برای اولین بار - در پی ناآرامی های کنگره ، در میان نگرانی هایی که از آن برای ترویج خشونت استفاده می شود ، تعطیل شد.

  تحقیقات Cyberint - به ویژه کشف گروه های عمومی و قابل جستجو برای مجرمان سایبری - س questionsالات بیشتری را در مورد سیاست های تعدیل محتوای تلگرام و اعمال آن در زمانی مطرح می کند که پاول دوروف ، مدیر اجرایی گفته است که این شرکت در حال آماده شدن برای فروش تبلیغات در کانال های عمومی تلگرام است.

  در حالی که این شرکت پس از افزایش بیش از 1 میلیارد دلار از طریق فروش اوراق قرضه در ماه مارس به سرمایه گذاران از جمله به شرکت سرمایه گذاری موبادالا ، صندوق سرمایه گذاری بزرگ امارات خلیج فارس و سرمایه گذاران ابوظبی ، سرمایه گذاری مشترک بین مبادالا و 4 دلار ، آماده می شود تا راهی بازارهای عمومی شود. میلیارد دلار صندوق پرچین نیویورک Falcon Edge Capital.

  تلگرام در بیانیه ای اعلام کرد که "سیاست حذف اطلاعات شخصی به اشتراک گذاشته شده بدون رضایت" را دارد. این گزارش افزود که هر روز ، "نیروی رو به رشد تعدیل کننده های حرفه ای" بیش از 10 هزار جامعه عمومی را به دلیل تخلف از خدمات به دنبال گزارشات کاربران حذف می کند.

  © 2021 The Financial Times Ltd. همه حقوق محفوظ است توزیع مجدد ، کپی یا اصلاح به هر نحوی.

خبرهای دیگر از فناوری اطلاعات