خبر

 • تک بورد - برنامه پرتاب ماهواره آمازون تقریباً 4 سال از Starlink عقب تر است

  برنامه پرتاب ماهواره آمازون تقریباً 4 سال از Starlink عقب تر است
  25 روز و 13 ساعت قبل

  آمازون می گوید که ماهواره های باند پهن کویپر را اواخر سال آینده در فضا آزمایش خواهد کرد.
  آمازون قصد دارد اولین نمونه اولیه ماهواره های پهن باند خود را در سه ماهه چهارم سال 2022 پرتاب کند، که تقریباً چهار سال پس از پرتاب اولین نمونه اولیه ماهواره استارلینک توسط اسپیس ایکس خواهد بود.

  آمازون در یک پست وبلاگی گفت: «امروز صبح، ما یک درخواست مجوز آزمایشی را به کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) برای پرتاب، استقرار و راه اندازی دو نمونه اولیه ماهواره برای پروژه کویپر ارسال کردیم. "این ماهواره ها - KuiperSat-1 و KuiperSat-2 - گام مهمی در فرآیند توسعه هستند. آنها به ما اجازه می دهند تا فناوری ارتباطات و شبکه ای را که در طراحی نهایی ماهواره ما استفاده می شود آزمایش کنیم و به ما کمک می کنند تا عملیات پرتاب و مدیریت ماموریت را تأیید کنیم. رویه‌هایی که هنگام استقرار صورت فلکی کامل ما مورد استفاده قرار خواهند گرفت."

  آمازون گفت که ماهواره‌ها را از ایستگاه نیروی فضایی کیپ کاناورال در فلوریدا با موشک RS1 متعلق به ABL Space Systems به عنوان بخشی از قرارداد چند پرتابی این شرکت‌ها پرتاب خواهد کرد. امروز اعلام کرد. نمونه اولیه ماهواره های آمازون در ارتفاع 590 کیلومتری کار خواهند کرد.

  "کویپر ستز در حالی که تحت مجوز آزمایشی کار می کند، با ایستگاه های TT&C [دورسنجی، ردیابی و کنترل] زمین در آمریکای جنوبی، آسیا ارتباط برقرار خواهد کرد. آمازون به FCC گفت: «منطقه اقیانوس آرام، و مک‌کالوچ، تگزاس، و همچنین با واحدهای پایانه مشتری و یک ایستگاه زمینی تک دروازه واقع در مک‌کالوچ، تگزاس.

  SpaceX نمونه‌های اولیه را در فوریه 2018 پرتاب کرد

  آمازون قبلاً گفته بود که انتظار ندارد تا سال 2023 هیچ ماهواره ای را به فضا پرتاب کند. پرتاب مورد انتظار ماهواره های نمونه اولیه در سه ماهه چهارم 2022، جدول زمانی ماهواره های تولیدی را تغییر نمی دهد، که ممکن است تا یک سال یا بیشتر پس از نسخه های آزمایشی پرتاب نشوند.

  SpaceX دو ماهواره آزمایشی را برای Starlink در فوریه 2018 پرتاب کرد. و اولین دسته از 60 ماهواره تولیدی آن در ماه مه 2019. بتای عمومی Starlink در اکتبر 2020 آغاز شد و این سرویس در چند روز گذشته از نسخه بتا خارج شد. تبلیغات

  اگر آمازون از جدول زمانی مشابهی پیروی کند که مشخص نیست، اولین ماهواره های تولیدی آن در اواخر سال 2023 یا اوایل سال 2024 پرتاب خواهند شد و سرویس واقعی آن در سال 2025 در دسترس خواهد بود. آمازون مجوز کمیسیون ارتباطات فدرال را برای پرتاب 3236 ماهواره دارد. ماهواره های مدار پایین زمین (LEO) در حالی که اسپیس ایکس برای نزدیک به 12000 تائید شده است.

  آمازون در پرونده FCC خود گفت که "سیستم کویپر را در یک فضای کاملاً جدید به مساحت 219000 فوت مربع طراحی و آزمایش می کند. تأسیسات در ردموند، واشنگتن» و «افزودن تسهیلات 20000 فوت مربعی دیگر برای تأمین ظرفیت اضافی». آمازون گفت که بیش از 750 کارمند دارد که در کویپر کار می کنند، از 500 یا بیشتر چند ماه پیش، و قصد دارد "در سال آینده صدها نفر دیگر را به تیم اضافه کند."

  تست مداری

  Amazon توالی آزمایشی را برای نمونه اولیه ماهواره‌های خود توضیح می‌دهد.Amazon توضیح می دهد که توالی تست برای نمونه اولیه ماهواره های خود. Amazon

  After با پرتاب دو نمونه اولیه ماهواره برنامه ریزی شده، آمازون گفت که "داده های عملکرد، تشخیص و تله متری را از اجزای اتوبوس ماهواره ای و محموله" جمع آوری می کند و "داده ها را از آنتن های ایستگاه زمینی خود، از جمله پایانه های مشتری و دروازه و ایستگاه های زمین TT&C جمع آوری می کند." p>

  در اینجا چند جزئیات از پرونده FCC آمازون در مورد نحوه ارتباط ماهواره‌ها با پایانه‌های کاربر آورده شده است:

  KuiperSats به سه آنتن آرایه فازی برای پیوندهای ترمینال مشتری مجهز خواهد شد - دو آنتن برای انتقال و یکی برای دریافت ارتباطات آنتن‌های آرایه‌ای فازی، هر کدام پرتوهای قابل هدایت مستقلی تولید می‌کنند که برای ردیابی ترمینال مشتری در سراسر یک پاس ماهواره استفاده می‌شوند. KuiperSats چندین حامل با پهنای 100 مگاهرتز را در باند 17.8-18.6 گیگاهرتز ارسال می کند و از پایانه های مشتری در باند 28.6-29.1 گیگاهرتز ارسال می کند. پرتوهای پایانه مشتری KuiperSat زمانی فعال می‌شوند که ماهواره‌ها بالاتر از حداقل زاویه ارتفاع 35 درجه ایستگاه‌های زمین پایانه مشتری باشند.

  "همه سیستم‌ها در تنظیمات شبیه‌سازی شده و آزمایشگاهی به خوبی آزمایش می‌شوند، و ما" به زودی برای مشاهده عملکرد آنها در فضا آماده خواهیم شد. هیچ جایگزینی برای آزمایش در مدار وجود ندارد، و ما انتظار داریم با توجه به پیچیدگی و خطر عملیات در چنین محیط چالشی، چیزهای زیادی یاد بگیریم." در اعلامیه امروز آمازون گفته شد.

  ABL شریک پرتاب بلندمدت خواهد بود

  در حالی که آمازون مانند اسپیس ایکس راکت های خود را ندارد، آمازون گفت که تحت تاثیر موشک های منحصر به فرد ABL قرار گرفته است. قابلیت ها" و انتظار "یک رابطه طولانی مدت" با شریک راه اندازی جدید خود دارد.

  "با ظرفیت حمل بار بیش از یک تن، RS1 ظرفیت و کارایی مناسب را برای پشتیبانی از مشخصات ماموریت ما ارائه می دهد. " آمازون گفت. سیستم پرتاب RS1 و GS0 ABL نیز کاملاً کانتینری و متحرک است و سرعت و انعطاف‌پذیری لازم برای پشتیبانی از این پرتاب‌های اولیه را فراهم می‌کند. ما چندین ماه است که از نزدیک با تیم ABL کار می‌کنیم و در حال حاضر دو بررسی طراحی یکپارچه‌سازی را تکمیل کرده‌ایم - از جمله برنامه‌هایی برای یک رمان جدید. طراحی آداپتور. ما یک بررسی اولیه تناسب را در اوایل سال آینده انجام خواهیم داد."

خبرهای دیگر از فناوری اطلاعات