خبر

 • تک بورد - این والدین یک اپلیکیشن مدرسه ساختند. سپس شهر به پلیس زنگ زد

  این والدین یک اپلیکیشن مدرسه ساختند. سپس شهر به پلیس زنگ زد
  3 روز قبل

  برنامه رسمی یک فاجعه بود، بنابراین والدین آگاه یک جایگزین منبع باز ایجاد کردند.
  شکیبایی کریستین لندگرن تمام شده بود. پدر سه فرزند جدا شده هر روز وقت گرانبهای خود را هدر می داد تا سیستم مدرسه رسمی شهر استکهلم، Skolplattform را به درستی کار کند. لاندگرن منوهای پیچیده بی‌پایانی را جستجو می‌کرد تا بفهمد فرزندانش در مدرسه چه می‌کنند. اگر فهمیدن چیزهایی که فرزندانش در کیت باشگاه بدنسازی نیاز داشتند د

  Skolplattform قرار نبود اینگونه باشد. این سیستم که در سال 2013 راه اندازی شد، قرار بود زندگی 500000 کودک، معلم و والدین در استکهلم را آسان تر کند—به عنوان ستون فقرات فنی برای همه آموزش ها، از ثبت حضور تا ثبت نمرات عمل می کند. این پلتفرم یک سیستم پیچیده است که از سه بخش مختلف تشکیل شده است که شامل 18 ماژول جداگانه است که توسط پنج شرکت خارجی نگهداری می شود. این سیستم گسترده توسط 600 پیش دبستانی و 177 مدرسه، با ورود جداگانه برای هر معلم، دانش آموز و والدین استفاده می شود. تنها مشکل؟ کار نمی کند.

  https://techbord.com این والدین یک اپلیکیشن مدرسه ساختند. سپس شهر به پلیس زنگ زد Skolplattform، که بیش از 1 میلیارد کرون سوئد، کرون، کرون، (117 میلیون دلار) هزینه داشته است، نتوانست جاه طلبی اولیه خود را برآورده کند. والدین و معلمان از پیچیدگی سیستم شکایت کرده‌اند—راه‌اندازی آن به تأخیر افتاد، گزارش‌هایی مبنی بر سوءمدیریت پروژه‌ها گزارش شده است، و به عنوان فاجعه فناوری اطلاعات نامگذاری شده است. نسخه اندروید این برنامه دارای امتیاز متوسط ​​1.2 ستاره است.

  تبلیغات

  در 23 اکتبر 2020، Landgren، توسعه دهنده و مدیر عامل شرکت مشاوره نوآوری سوئدی Iteam، طرح کلاهی را در توییتر منتشر کرد که با عبارت " Skrota Skolplattformen» - که به زبان ساده به‌عنوان «سطوح سطل زباله مدرسه» ترجمه شده است. او به شوخی گفت وقتی بچه هایش را از مدرسه می برد باید کلاه سرش بگذارد. هفته‌ها بعد، با همان کلاه، تصمیم گرفت که اوضاع را به دست بگیرد. لندگرن می‌گوید: «از ناامیدی خودم، تازه شروع به ایجاد اپلیکیشن خودم کردم.

  او به مقامات شهر نامه نوشت و درخواست کرد اسناد API Skolplattform را ببینند. در حالی که منتظر پاسخ بود، به حساب کاربری خود وارد شد و سعی کرد بررسی کند که آیا سیستم می تواند مهندسی معکوس شود یا خیر. او فقط در چند ساعت چیزی ساخته بود که کار می کرد. او می‌گوید: «من اطلاعاتی روی صفحه نمایشم از پلتفرم مدرسه داشتم. "و سپس من شروع به ساختن یک API در بالای API شوم آنها کردم."

  این کار در پایان نوامبر 2020 آغاز شد، تنها چند روز پس از آن که هیئت آموزش استکهلم با جریمه 4 میلیون کرون GDPR به دلیل آن جریمه شد. "کاستی های جدی" در Skolplattform. Integritetsskyddsmyndigheten، تنظیم‌کننده داده سوئد، نقص‌های جدی در پلتفرم پیدا کرده بود که داده‌های صدها هزار والدین، کودکان و معلمان را فاش کرده بود. در برخی موارد، اطلاعات شخصی افراد از طریق جستجوهای گوگل قابل دسترسی است. (از آن زمان نقص ها برطرف شد و جریمه در دادگاه تجدید نظر کاهش یافت.)

  در هفته های بعد، لندگرن با توسعه دهندگان و والدین همکار یوهان اوبرینک و اریک هلمن همکاری کرد و این سه نفر طرحی را طراحی کردند. آنها یک نسخه منبع باز از Skolplattform ایجاد کرده و آن را به عنوان یک برنامه منتشر می کنند که می تواند توسط والدین ناامید در سراسر استکهلم استفاده شود. تیم با تکیه بر کارهای قبلی لندگرن، ابزارهای توسعه‌دهنده کروم را باز کرد، به Skolplattform وارد شد و همه URL‌ها و بارهای پرداخت را نوشت. آنها کدی را گرفتند که API خصوصی پلتفرم را نامید و بسته‌هایی ساختند تا بتواند روی تلفن اجرا شود - اساساً یک لایه در بالای Skolplattform موجود و پر زرق و برق ایجاد کردند.

  تبلیغات

  نتیجه Öppna Skolplattformen بود. یا پلتفرم مدرسه باز. این برنامه در 12 فوریه 2021 منتشر شد و تمام کدهای آن تحت یک مجوز منبع باز در GitHub منتشر شده است. هر کسی می‌تواند کد را بگیرد یا استفاده کند، با محدودیت‌های بسیار کمی که می‌تواند با آن انجام دهد. اگر شهر می خواست از هر کدی استفاده کند، می توانست. اما مقامات شهر به جای استقبال از آن با آغوش باز، با خشم واکنش نشان دادند. حتی قبل از انتشار این برنامه، شهر استکهلم به لاندگرن هشدار داد که ممکن است غیرقانونی باشد.

  در هشت ماه بعد، استکهلمز استاد یا شهر استکهلم تلاش کرد از ریل خارج شود و فضای باز را تعطیل کند. برنامه منبع این برنامه به والدین هشدار داد که استفاده از این برنامه را متوقف کنند و ادعا کرد که ممکن است به طور غیرقانونی به اطلاعات شخصی افراد دسترسی داشته باشد. مقامات این برنامه را به مقامات حفاظت از داده گزارش کردند و، لاندگرن ادعا می کند، کد اساسی سیستم رسمی را بهینه سازی کردند تا به هیچ وجه از عملکرد اسپین آف جلوگیری کند.

  سپس، در ماه آوریل، شهر اعلام کرد که پلیس را دریافت می کند. گرفتار. مقامات ادعا کردند که این برنامه و بنیانگذاران آن ممکن است مرتکب نقض اطلاعات جنایی شده باشند و از بازرسان جرایم سایبری خواستند تا نحوه عملکرد برنامه را بررسی کنند. این اقدام لندگرن را که برای رفع نگرانی‌های مربوط به اپلیکیشن با مقامات شهری ملاقات کرده بود، غافلگیر کرد. او در مورد دخالت پلیس می گوید: «این کاملا ترسناک بود.

خبرهای دیگر از فناوری اطلاعات