خبر

 • تک بورد - اپل پس از ادعای جاسوسی NSO تحت فشار بر امنیت آیفون قرار گرفت

  اپل پس از ادعای جاسوسی NSO تحت فشار بر امنیت آیفون قرار گرفت
  8 روز و 16 ساعت قبل

  اپل پس از ادعای نظارت بر روزنامه نگاران ، فعالان ، خواستار همکاری با رقبا شد.

  خواندن بیشتر سوless استفاده "بدون کلیک" از شرکت های اسرائیلی آیفون های کاملاً به روز شده فعالان اسرائیلی ، اپل برای همکاری با رقبای خود دره سیلیکون تحت فشار قرار گرفته است تا تهدید مشترک فن آوری نظارت را از بین ببرد پس از گزارشی که ادعا می کند Pegasus گروه NSO جاسوسی برای هدف قرار دادن روزنامه نگاران و فعالان حقوق بشر مورد استفاده قرار گرفت.

  عفو بین الملل ، که ده ها تلفن هوشمند مورد هدف مشتریان NSO را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد ، گفت که ادعای بازاریابی اپل در مورد امنیت و حریم خصوصی برتر دستگاه های خود با کشف آسیب پذیری حتی در جدیدترین نسخه های آیفون های آن "از بین رفته است" نرم افزار iOS.

  دانا اینگلتون ، معاون واحد فناوری سازمان عفو ​​بین الملل ، گفت: "به طور بالقوه هزاران آیفون به خطر افتاده است." "این یک نگرانی جهانی است - هر کسی و همه در معرض خطر هستند ، و حتی غول های فناوری مانند اپل برای مقابله با مقیاس گسترده نظارت در دسترس مجهز نیستند."

  محققان امنیتی گفتند که اپل می تواند کارهای بیشتری انجام دهد Aaron Cockerill ، مدیر ارشد استراتژی در Lookout ، گفت: "اپل متأسفانه در این همکاری کار ضعیفی انجام می دهد ،" با همکاری با سایر شرکت های فن آوری برای کار با سایر شرکت های فن آوری ، مشکلی را در این زمینه برطرف کرد. یک ارائه دهنده امنیت تلفن همراه. وی در مقایسه با اندروید گوگل ، iOS را "جعبه سیاه" توصیف کرد ، جایی که گفت "شناسایی رفتارهای مخرب بسیار آسان تر است".

  عفو با گروه غیرانتفاعی روزنامه نگاری "داستانهای ممنوع" و 17 شریک رسانه در "پروژه پگاسوس" برای شناسایی اهداف ادعایی نظارت.

  NSO ، که گفته است فناوری آن فقط برای هدف قرار دادن مظنونان جنایتکار یا تروریست طراحی شده است ، ادعاهای پروژه پگاسوس را "ادعاهای دروغین" و "پر از اشتباه" توصیف کرد. فرضیه ها و نظریه های تأیید نشده ".

  تبلیغات

  تحقیقات عفو نشان داد که چندین تلاش برای سرقت داده ها و استراق سمع آیفون ها از طریق iMessage اپل با استفاده از حملات به اصطلاح کلیک صفر انجام شده است ، که نیازی به باز کردن کاربر ندارد. یک پیوند.

  بیل مارکزاک ، همکار محقق در Citizen Lab ، یک گروه غیرانتفاعی که تاکتیک های NSO را به طور گسترده ثبت کرده است ، گفت A یافته های mnesty حاکی از آن بود که اپل با "امنیت پنج زنگ خطر چشمگیر با امنیت iMessage" چشمک می زند.

  نوع مشابه حمله Pegasus با کلیک صفر با استفاده از پیام رسان WhatsApp متعلق به فیس بوک در سال 2019 شناسایی شد.

  آیا کاتکارت ، رئیس WhatsApp ، آخرین افشاگری ها را "زنگ خطر برای امنیت در اینترنت" خواند. وی در مجموعه ای از توییت ها به اقدامات شرکت های فناوری از جمله گوگل ، مایکروسافت و سیسکو اشاره کرد که تلاش کرده اند علیه پگاسوس و سایر ابزارهای جاسوسی تجاری عقب نشینی کنند.

  اما اپل ، که فیس بوک مدتهاست با او دوست است اختلافات شدید در مورد کنترل حریم خصوصی آیفون در لیست همکاران وی وجود نداشت.

  کاتکارت گفت: "ما به شرکت های بیشتری و به طور جدی دولت ها نیاز داریم تا اقدامات لازم را برای پاسخگویی گروه NSO انجام دهند." / p>

  در حالیکه اپل "در محافظت از مصرف كنندگان كار بزرگی انجام می دهد" ، "Lookout's Cockerill" می گوید ، "برای محافظت در برابر حملاتی مانند پگاسوس" باید با شركتهایی مثل من بیشتر همکاری كند.

  " کوکریل گفت: تفاوت بزرگ بین اپل و گوگل شفافیت است.

  اپل اصرار داشت که با محققان امنیت خارجی همکاری می کند اما ترجیح می دهد فعالیت هایی را که شامل پرداخت میلیون ها دلار در سال برای "امنیت" است ، تبلیغ نکند. پاداش "جایزه برای شناسایی نقاط آسیب پذیر و ارائه سخت افزار آن به محققان. اپل در بیانیه ای گفت: "برای بیش از یک دهه ، اپل صنعت را در زمینه نوآوری امنیتی هدایت کرده است و در نتیجه ، محققان امنیتی موافقت می کنند که آیفون ایمن ترین و ایمن ترین دستگاه تلفن همراه مصرفی در بازار است." اپل ادامه داد: "حملاتی مانند حملات توصیف شده بسیار پیچیده هستند ، هزینه ساخت آنها میلیون ها دلار است ، که اغلب ماندگاری کمی دارند و برای هدف قرار دادن افراد خاص مورد استفاده قرار می گیرند." "گرچه این بدان معناست که آنها تهدیدی برای اکثریت قریب به اتفاق کاربران ما نیستند ، اما ما برای دفاع از همه مشتریان خود به کار خستگی ناپذیر ادامه می دهیم و دائماً محافظت های جدیدی را برای دستگاه ها و داده های آنها اضافه می کنیم."

  © 2021 The Financial Times Ltd. کلیه حقوق محفوظ است به هیچ وجه توزیع ، کپی و اصلاح نمی شود.

خبرهای دیگر از فناوری اطلاعات