خبر

 • تک بورد - اوکراین باند باج افزار را در سرکوب جهانی جنایات اینترنتی دستگیر کرد

  اوکراین باند باج افزار را در سرکوب جهانی جنایات اینترنتی دستگیر کرد
  15 روز و 5 ساعت قبل

  دستگیری اعضای گروه هکر Cl0p باعث فشار بر سایر کشورها برای پیروی از این پرونده می شود.
  پلیس اوکراین اعضای یک باند معروف باج افزار را که اخیراً دانشگاه های آمریکا را هدف قرار داده است دستگیر کرد ، زیرا فشارها بر اجرای قانون جهانی برای سرکوب مجرمان سایبری افزایش می یابد.

  پلیس ملی اوکراین روز چهارشنبه در بیانیه ای گفت که با اینترپل و مقامات ایالات متحده و کره جنوبی همکاری کرده است تا شش عضو گروه هکر Cl0p مستقر در اوکراین را متهم کند ، که ادعا می کند نیم میلیارد دلار به آن تحمیل کرده است خسارات وارده به قربانیان مستقر در ایالات متحده و کره جنوبی.

  این اقدام برای اولین بار است که یک آژانس اجرای قانون ملی دستگیری های گسترده ای از یک باند باج افزار را انجام می دهد و به فشار آوردن به سایر کشورها برای پیگیری این پرونده افزود. روسیه ، یکی از مراکز باندهای باج افزار ، به دلیل پناه دادن به مجرمان سایبری با قصور در تعقیب یا استرداد آنها ، مقصر شناخته شده است.

  Cl0P یکی از چندین کارتل باج افزار است که داده های یک هدف را ضبط می کند ، و خواستار باج برای انتشار آن است. این گروه همچنین به طور فزاینده ای تهدید کرده است که در صورت امتناع هدف از پرداخت ، اطلاعات حساس را به صورت آنلاین درز خواهد کرد ، تاکتیکی معروف به "زورگیری مضاعف".

  اهداف اخیر شامل شرکت نفتی Shell و شرکت حقوقی بین المللی Jones Day نیز بوده است. به عنوان چندین دانشگاه ایالات متحده از جمله استنفورد و دانشگاه کالیفرنیا. در بیشتر موارد ، هکرها برای آسیب رساندن به قربانیان خود در یک محصول انتقال فایل که توسط Accellion اجرا می شود ، آسیب پذیری دارند.

  تبلیغات

  این دستگیری ها در حالی انجام می شود که باج افزار در هفته های اخیر به دنبال تعدادی از جسارت ها به کانون توجهات کشیده شده است. حمله به زیرساخت های مهم ماه گذشته ، هکرها خط لوله استعماری را در تأمین نفت بیشتر ساحل شرقی ایالات متحده مختل کردند - حمله ای که کاخ سفید به یک گروه مستقر در روسیه نسبت داده است.

  در نتیجه ، دولت ها تحت فشارهای فزاینده ای برای مهار قرار دارند. فعالیت های مجرمان اینترنتی. این هفته ، جو بایدن ، رئیس جمهور آمریكا ، با ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه ، در اجلاسی در ژنو شركت كرد كه در آن انتظار می رفت هر دو طرف درباره تهدید باج افزار بحث كنند.

  برخی از کارشناسان ادعا می كنند كه مسكو به مجرمان باج افزار اجازه می دهد بدون مجازات در این کشور درک می کند که هکرها سازمان های روسی زبان را هدف قرار نخواهند داد و در صورت درخواست برای دسترسی به آنها با دولت مشترک خواهند بود. پیش از اجلاس ، هر دو پوتین و بایدن اظهار داشتند كه آنها قادر به مبادله مجرمان اینترنتی هستند.

  به عنوان بخشی از حذف Cl0P ، پلیس اوکراین روز چهارشنبه گفت که 21 جستجو در منطقه کیف از خانه ها و اتومبیل های دستگیر شدگان ، توقیف تجهیزات رایانه ای ، 5 میلیون خرونیا اوکراینی (حدود 185000 دلار) و املاک. تصاویر ویدئویی که توسط پلیس به اشتراک گذاشته شده نشان می دهد که مأموران به خانه های مناطق ثروتمند حمله می کنند و اتومبیل های لوکس از جمله تسلا را یدک می کشند.

  پلیس همچنین گفت که "موفق به خاموش کردن" برخی از زیرساخت های دیجیتال این گروه شده است

  مشخص نیست که آیا دستگیر شدگان اعضای اصلی گروه بودند یا وابسته بودند. در بیانیه آمده است که متهمان هشت سال زندان دارند.

  © 2021 The Financial Times Ltd. کلیه حقوق محفوظ است. به هیچ وجه توزیع مجدد ، کپی یا اصلاح نشود.

خبرهای دیگر از فناوری اطلاعات