خبر

 • تک بورد - اشکال Exchange Server پس از خراب کردن برنامه‌های سال جدید ادمین برطرف می‌شود

  اشکال Exchange Server پس از خراب کردن برنامه‌های سال جدید ادمین برطرف می‌شود


  20 روز و 5 ساعت قبل

  یک خطای برنامه نویسی مبتدی سرورها را از کار انداخت زیرا نتوانستند سال 2022 را پردازش کنند.
  مایکروسافت اصلاحی برای یک باگ مبتذل Exchange Server منتشر کرده است که تحویل ایمیل در محل را در سراسر جهان متوقف می کند، درست زمانی که ساعت ها در سال جدید زنگ می زدند. .

  این اختلال انبوه ناشی از شکست بررسی تاریخ در Exchange Server 2016 و 2019 است که باعث شد سرورها نتوانند سال 2022 را تطبیق دهند و باعث شد برخی آن را باگ Y2K22 بنامند. برنامه‌های پستی تاریخ‌ها و زمان‌ها را به‌عنوان اعداد صحیح امضا شده ذخیره می‌کردند، که حداکثر آن 2147483647 یا 231 - 1 است. مایکروسافت از دو شماره اول یک نسخه به‌روزرسانی برای نشان دادن سال انتشار استفاده می‌کند. تا زمانی که سال 2021 یا قبل از آن بود، همه چیز خوب کار می کرد.

  "مایکروسافت در جهنم مطلق چیست؟"

  وقتی مایکروسافت نسخه 220101001 را در شب سال نو منتشر کرد، در سرورهای premises از کار افتادند زیرا قادر به تفسیر تاریخ نبودند. در نتیجه، پیام ها در صف های حمل و نقل گیر کردند. ادمین ها در سراسر جهان به جای زنگ زدن در سال نو با دوستان و خانواده، دیوانه وار در تلاش برای عیب یابی بودند. تنها کاری که آنها باید ادامه می دادند دو پیام گزارش مرموز بود که به این شکل بودند:

  نام گزارش تبلیغات: منبع برنامه: FIPFS ثبت نام: 1/1/2022 1:03:42 AM شناسه رویداد: 5300 سطح: خطا رایانه: server1.contoso.com توضیحات: موتور اسکن FIP-FS "Microsoft" بارگیری نشد. PID: 23092، کد خطا: 0x80004005. شرح خطا: نمی توان "2201010001" را به طولانی تبدیل کرد. نام گزارش: منبع برنامه: FIPFS ورود: 1/1/2022 11:47:16 ق.ظ شناسه رویداد: 1106 سطح: خطا رایانه: server1.contoso.com توضیحات: فرآیند اسکن FIP-FS در مقداردهی اولیه ناموفق بود. خطا: 0x80004005. جزئیات خطا: خطای نامشخص.

  "مایکروسافت در جهنم مطلق چیست!؟" یکی از مدیران در این تاپیک ردیت نوشت، که یکی از اولین انجمن‌هایی بود که شکست انبوه را گزارش کرد. "در شب سال نو!؟ اولین جایی که بررسی می‌کنم Reddit است و شما بچه‌ها قبل از اینکه یک مهندس با تلفن تماس بگیریم، جان من را نجات دهید."

  روز بعد، مایکروسافت یک راه حل را منتشر کرد. این به دو شکل ارائه می شود: یک اسکریپت خودکار PowerShell، یا یک راه حل دستی در صورتی که اسکریپت به درستی کار نکرد، همانطور که توسط برخی از مدیران گزارش شده است. در هر صورت، اصلاحات باید در هر سرور داخلی Exchange 2016 و Exchange 2019 در سازمان آسیب دیده انجام شود. اسکریپت خودکار می تواند روی چندین سرور به صورت موازی اجرا شود. سازنده نرم افزار گفت: اجرای اسکریپت خودکار «ممکن است کمی طول بکشد» و از مدیران خواست تا صبور باشند.

  بررسی تاریخ و زمان زمانی انجام شد که Exchange نسخه FIP-FS، یک موتور اسکن، را بررسی کرد. این بخشی از حفاظت های ضد بدافزار Exchange است. هنگامی که نسخه های FIP-FS با شماره 22 شروع شد، بررسی انجام نشد و تحویل نامه به طور ناگهانی متوقف شد. این تعمیر خدمات Microsoft Filtering Management و Microsoft Exchange Transport را متوقف می‌کند، فایل‌های موتور AV فعلی را حذف می‌کند، و یک موتور AV اصلاح‌شده را نصب و راه‌اندازی می‌کند.

  تا دوشنبه، همه چیز برای بسیاری از سازمان‌های آسیب‌دیده به حالت عادی بازگشت. مشخص نیست که ذخیره‌سازی تاریخ باگ چه مدت در محل وجود داشته است، اما با قضاوت از دو نسخه آسیب‌دیده، احتمالاً زمانی که Exchange Server 2016 در حال توسعه بود، معرفی شده است.


  تگ ها:

  اشکال , exchange , server , خراب , کردن , برنامه‌ , جدید , ادمین , برطرف , می‌شود


  v 8
خبرهای دیگر از فناوری اطلاعات