خبر

 • تک بورد - TSMC قیمت تراشه های خود را برای اپل 3 درصد افزایش داد در حالی که سایرین با افزایش 20 درصدی روبرو بودند

  TSMC قیمت تراشه های خود را برای اپل 3 درصد افزایش داد در حالی که سایرین با افزایش 20 درصدی روبرو بودند
  12 روز و 9 ساعت قبل

  به تازگی شنیده ایم که TSMC با اطلاع رسانی به مشتریان ، بیشترین تقاضای استراتوسفر را برای تراشه ها انجام می دهد ، زیرا قیمت قرارداد را تا 20 درصد افزایش می دهد. این خبری ناخوشایند برای امثال AMD است ، اما به نظر می رسد که اپل نگران نباشد: وضعیت کوپرتینو به عنوان بزرگترین مشتری این شرکت باعث ترجیح آن شده است ، بنابراین قیمت آن فقط 3 درصد افزایش می یابد.

  ماه گذشته گزارش هایی مبنی بر اینکه TSMC قبلاً مشتریان خود را از افزایش 20 درصدی مطلع کرده بود ، به نظر می رسد که به نظر می رسد کمبود فعلی GPU ها ، CPU ها ، کنسول ها ، تلفن ها و غیره به زودی کاهش نمی یابد به بدتر این است که قیمت خرده فروشی آنها در نتیجه افزایش می یابد.

  اما به نظر می رسد TSCM نمی خواهد مشتری اصلی خود ، اپل ، را با هزینه بیشتری جریمه کند. به گفته لو Xingzhi ، تحلیلگر نیمه هادی (از طریق ITHome) ، سفارشات شرکت کوپرتینویی بیش از یک پنجم درآمد TSMC را شامل می شود و توضیح می دهد که چرا قیمت آن فقط 3 درصد افزایش یافته است در حالی که سایر مشتریان 20 درصد بیشتر پرداخت می کنند.

  < p> https://techbord.com TSMC قیمت تراشه های خود را برای اپل 3 درصد افزایش داد در حالی که سایرین با 20 درصد افزایش

  طرفداری TSMC از اپل چندان تعجب آور نیست. گزارش شده است که این شرکت آمریکایی بیش از 100 میلیون تراشه A15 Bionic را از تامین کننده خود سفارش داده است تا (امیدوارم) اطمینان حاصل شود که آیفون 13 با مشکلات مشابهی در دسترس نیست که این روزها بسیاری از محصولات را از کارت های گرافیک گرفته تا کنسول های پلی استیشن 5 دچار مشکل کرده است. .

  ما همچنین شنیده ایم که اینتل و اپل اولین کسانی هستند که با شروع تولید انبوه ، احتمالاً در نیمه دوم سال 2022 ، گره فرایند 3nm (N3) TSMC را اتخاذ می کنند. هر چند ، ما همچنین شنیده شده است که اینتل اکثر ظرفیت تولید این گره را تأمین کرده است.

  جالب خواهد بود که ببینیم آیا آیفون 13 و جدیدترین MacBook Pro M1X به دلیل افزایش 3 درصدی گرانتر از حد انتظار می شوند. در صورت رونمایی از آنها در چند هفته آینده متوجه خواهیم شد.

  اعتبار تصویر سرسخت: لورا اوکل

خبرهای دیگر از صنعتی