خبر

 • تک بورد - Texas AG از Google برای کج کردن مقیاس های تبلیغاتی به سود فیس بوک پیشی می گیرد

  Texas AG از Google برای کج کردن مقیاس های تبلیغاتی به سود فیس بوک پیشی می گیرد
  28 روز و 8 ساعت قبل

  یک سیب زمینی داغ: طبق اسناد دادگاه کشف شده توسط دادستان کل تگزاس ، فیس بوک و گوگل در سال 2018 توافق نامه ای را امضا کردند که به طور موثر مزیت مشخصی را به پلتفرم رسانه های اجتماعی در هنگام پیشنهاد مناقصه برای تبلیغات رقبا می دهد. این دو شرکت به توافق رسیدند و امتیازاتی را پرداخت نکردند که هزینه تبلیغات دیگر را ندارد.

  شکایت ارائه شده توسط Texas AG Ken Paxton به دادخواست چند دولت ضد انحصاری که در دسامبر گذشته تشکیل شد متهم می شود که ادعا می کند فیس بوک و گوگل توافق کرده اند در برابر اقدامات ضد انحصاری به یکدیگر کمک کنند. در پرونده ثبت شده بسیاری از جزئیات خاص پنهان شده است. با این حال ، نیویورک تایمز پیش نویس بدون تصویب را به دست آورد که نشان می دهد این دو شرکت توافقاتی بیش از کمک به یکدیگر در برابر تنظیم کننده های ضد انحصار را پذیرفته بودند.

  این همکاری زمانی شکل گرفت که فیس بوک ، یکی از گوگل بزرگترین منابع درآمد آگهی ، آزمایش روش جدید حراج آگهی را تحت عنوان "پیشنهاد سرصفحه " آغاز کرد. این روش برای جابجایی با سیستم عامل تبلیغات غالب گوگل ساخته شده است. به وب سایت ها این امکان را داد تا همزمان از طریق مبادلات متعدد پیشنهادات خود را دریافت کرده و رقابت را افزایش دهند و در نتیجه ناشران قیمت های بهتری داشته باشند. فیس بوک اظهار داشت که به روشهای Google رو به عقب برمی گردد.

  بر اساس یک ایمیل داخلی ، Google پیشنهادات عنوان را به عنوان یک "تهدید موجود" مشاهده کرد ، به ویژه هنگامی که فیس بوک تهدید به ورود به سیستم کرد. بنابراین Google "پیشنهاد باز" را ایجاد کرد که مشابه پیشنهادات عنوان بود ، به جز اینکه Google برای هر پیشنهاد برنده هزینه کمی می گیرد.

   https://techbord.com Texas AG از Google برای کج کردن مقیاس های تبلیغاتی به نفع فیس بوک

  پیشی می گیرد ، در همان زمان ، غول جستجو به فیس بوک همکاری مشترک سودمند ارائه داد در مناقصه آزاد. فیس بوک این معامله را بدون سر و صدا و جزئیات در پست وبلاگ دسامبر 2018 اعلام کرد. این توافق نامه ادعا می شود که خدمات ترجیحی فیس بوک در بستر جدید ارائه شده است. ترتیب این دو تیتان فناوری به فیس بوک فرصت بیشتری می دهد تا در مزایده های تبلیغاتی پیشنهاد دهد ، شفافیت بیشتری به آن می دهد و "نرخ برنده تضمینی" را ارائه می دهد. "فیس بوک پس از امضای قرارداد ، برنامه های خود را برای استفاده از پیشنهادات سرصفحه کنار گذاشت.

  در پیش نویس شکایت آمده است: "از نظر سایر فعالان بازار ، مهم نیست که دیگران چقدر پیشنهاد می دهند ، طرفین توافق کرده اند که شمع به تعداد مشخصی به نفع فیس بوک کاهش یابد."

  آدام هیملیچ ، مدیرعامل الگوریتم های سفارشی Chalice ، یک شرکت علوم بازاریابی و داده ، گفت که این معامله برای فیس بوک به قدری شیرین است که اساساً مانند اجازه دادن به آن "شروع هر تورنمنت در فینال" است. / p>

  به نوبه خود ، فیس بوک متعهد شد که تا 90٪ از مزایده ها را پیشنهاد دهد تا زمانی که بتواند "کاربر نهایی" را شناسایی کند. علاوه بر این ، وی قول داد تا سال چهارم 500 میلیون دلار برای تبلیغات هزینه کند. از این معامله.

  "از نظر سایر فعالان بازار ، مهم نیست که دیگران ممکن است چقدر پیشنهاد دهند ، طرفین توافق کردند که من چندین بار به نفع فیس بوک پایین خواهم آمد. "

  " فیس بوک همچنین خواستار استفاده نشدن داده ها در مورد پیشنهادات خود توسط Google برای دستکاری حراج ها به نفع خود ، یک سطح زمینه های بازی صریحاً به سایر شرکای مناقصه آزاد قول داده نشده است ، ". نیویورک تایمز گفت.

  با توجه به این شرایط ، اتحاد برای کمک به یکدیگر در تحقیقات ضد انحصاری کاملا منطقی است. گفته می شود که این دو شرکت می دانستند که معامله آنها در صورت کشف ، ادعاهایی برای تعیین قیمت خواهد داشت. در واقع ، کلمه "ضد انحصار " حداقل 20 بار در توافق نامه آمده است. این قرارداد قبلاً بندهای محرمانه ای داشت تا از ظهور مشخصات دوبلوری جلوگیری کند. افزودن ترتیبی برای کمک به یکدیگر در صورت اقدامات ضد انحصاری یک بیمه نامه اضافه شده.

  گوگل و فیس بوک هر دو تخلف را رد می کنند.

  "[این شکایت] این توافق نامه را نادرست نشان می دهد ، زیرا این "بسیاری از جنبه های دیگر تجارت تبلیغات ما را انجام می دهد ،" "سخنگوی گوگل جولی تارالو به NYT گفت. وی همچنین اشاره کرد که فیس بوک چندین "اتحاد" مشابه دیگر با شرکت های دیگر دارد.

  به همین ترتیب ، نماینده فیس بوک ، کریستوفر اسگرو ادعا کرد که چنین معاملات باعث افزایش رقابت می شود. Sgro گفت: "هرگونه پیشنهادی كه این نوع توافق نامه ها به رقابت آسیب می رسانند بی اساس است".

  اعتبار تصویر: Daniel Constante

خبرهای دیگر از صنعتی