خبر

 • تک بورد - Tenstorrent جیم کلر 200 میلیون دلار بودجه جدید تأمین کرده است ، به نظر می رسد هوش مصنوعی انویدیا را پشت سر بگذارد

  Tenstorrent جیم کلر 200 میلیون دلار بودجه جدید تأمین کرده است ، به نظر می رسد هوش مصنوعی انویدیا را پشت سر بگذارد
  24 روز و 11 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ Tenstorrent امروز اعلام کرد که یک دور از بودجه سری C را خاتمه داده و بیش از 200 میلیون دلار درآمد کسب کرده است که ارزش شرکت را 1 میلیارد دلار تخمین می زند. شرکت طراحی سیلیکون به دنبال به چالش کشیدن انویدیا در بازار هوش مصنوعی است و احتمالاً بودجه اضافی به آنها امکان می دهد تا یک نقشه راه پایدار برای این کار بسازند.

  Tenstorrent در حال کار بر روی پردازنده AI Grayskull است که قبلاً با مشتریان اولیه انتخاب شده است. معماری Grayskull از هسته های اختصاصی Tensix استفاده می کند ، که هر هسته از پردازنده برنامه چند منظوره (SIMD) قابل برنامه ریزی ، پردازنده بسته استفاده بالا و پنج هسته RISC تک مسئله استفاده می کند. Grayskull قرار است در نیمه سال 2021 وارد بازار شود.

  "هدف ما ادامه ساخت سخت افزار متمرکز بر هوش مصنوعی برای توسعه دهندگان است. داشتن یک سرمایه گذار بزرگ مانند Fidelity به ما کمک می کند تا یک شرکت پایدار را برای مدت طولانی ایجاد کنیم. "، Ljubisa Bajic ، مدیر عامل Tenstorrent ، از بودجه اخیر گفت.

  ما برای ادامه ایجاد هوش مصنوعی پول جمع کردیم سخت افزار متمرکز برای توسعه دهندگان. یک تشکر بزرگ از همه سرمایه گذاران ما. پردازنده Grayskull ما در نیمه دوم سال 2021 در دسترس خواهد بود. و همچنین شامل تزریق سرمایه از Eclipse Ventures ، Epic CG و Moore Capital بود. Tenstorrent در حال حاضر توسط Eclipse Ventures و Real Ventures پشتیبانی می شود.

  Tenstorrent توسط معماران پردازنده Ljubisa Bajic و Jim Keller هدایت می شود ، دومی پس از مدت کوتاهی دو سال اینتل را در سال 2020 ترک کرد. چندین دهه تجربه کلر از کار در DEC ، AMD ، تسلا و اپل حاصل شده است ، جایی که او در کنار دیگر پردازنده های Athlon ، معماری Zen و همچنین تراشه های تلفن همراه A4 و A5 آیفون کار می کرد.

خبرهای دیگر از صنعتی