خبر

 • تک بورد - NFT ها ، و چرا مردم برای داشتن آنها میلیون ها دلار می پردازند

  NFT ها ، و چرا مردم برای داشتن آنها میلیون ها دلار می پردازند
  چند ثانیه قبل

  اگر از اواخر عنوان های فنی یا مالی را دنبال کرده باشید ، شاید یکی دو بار با اصطلاح NFT مواجه شده باشید. NFT مخفف توکن غیر قابل انعطاف است و در ساده ترین توضیحات ، آن نوع خاصی از رمز رمزگذاری است که برای ایجاد و تأیید مالکیت کالاهای دیجیتال استفاده می شود.

  برای مثال ، مانند مونالیزا ، یک قطعه از هنر فیزیکی را در نظر بگیرید. فقط یک نسخه اصلی وجود دارد و به عنوان بی نظیر احراز هویت شده است ، اما نسخه های کپی و نسخه بسیار زیاد وجود دارد. می توانید آنلاین شوید و تصاویر بی شماری از نقاشی را بگیرید ، یا به eBay بروید و تولید مثل را با کسری از ارزش اصلی خریداری کنید.

  در دنیای اقتصاد ، مفهوم پذیری به این معنی است که محصول یا قطعه ای از محصول قابل تعویض است. طلا مثال خوبی برای چیزی است که قابل هجوم باشد. در حالت خالص ، مقدار مشخصی از طلا با همان مقدار طلا قابل تعویض است ، صرف نظر از اینکه به چه شکل باشد.

  https://techbord.com NFTs ، و اینکه چرا مردم برای داشتن آنها میلیونها دلار می پردازند

  بنا به تعریف ، چیزی که غیرقابل سرزنی باشد ، قابل تعویض نیست. صنعت اتومبیل جمع کننده را در نظر بگیرید ، جایی که اصطلاح "اعداد منطبق " اغلب برای توصیف وسیله نقلیه با اجزای اصلی استفاده می شود. کلکسیونرها به دلیل اصالت و کمبود بسیار مورد توجه چنین اتومبیل هایی قرار می گیرند ، حتی اگر نسخه های جدید همان قطعات را می توان به همان مشخصات امروزی دوباره تولید کرد.

  در اصل ، یک NFT بسیار شبیه است گواهی اصالت کالاهای دیجیتال مانند تصاویر و انیمیشن ها. مطمئناً ، شما می توانید از یک قطعه هنر دیجیتال کپی دقیق بگیرید تا زمانی که در چهره خود کبود شوید ، اما با ضمیمه یک NFT ، ثابت می کنید که کالای دیجیتال شما معتبر و اصلی است.

  همه اینها از طریق اتفاق می افتد یک دفتر عمومی ، یک بلاکچین ، که کل زنجیره مالکیت را از زمان شروع NFT ها ثبت می کند.

  ممکن است احمقانه به نظر برسد که کسی مایل باشد برای چیزی مانند عکس یا MP3 قابل پرداخت حق بیمه بارها و بارها بصورت رایگان کلون شد ، اما این دنیایی است که ما در آن زندگی می کنیم. برخی از افراد در داشتن چیزی منحصر به فرد تبحر دارند و آنها مایل به پرداخت هزینه های کلانی برای این حقوق هستند.

  ماه گذشته ، موسیقیدان Grimes حدود 6 میلیون دلار از فروش هنرهای دیجیتال در Nifty Gateway درآمد کسب کرد. همین چند روز پیش ، یک قطعه هنری اصلی بنکی خریداری شد ، دیجیتالی شد و سپس توسط گروهی از طرفداران رمزنگاری سوزانده شد. NFT دیجیتالی شده سپس به قیمت 228.69 Ethereum یا در زمان فروش حدود 380،000 دلار فروخته شد.

  تصاویر با احترام از ولادیمیر کازاکوف ، Rokas Tenys

خبرهای دیگر از صنعتی