خبر

 • تک بورد - Lisa Su از AMD می گوید کمبود تراشه در نیمه دوم سال 2022 کاهش می یابد و تاثیر ارزهای رمزنگاری شده بر بحران را کاهش می دهد

  Lisa Su از AMD می گوید کمبود تراشه در نیمه دوم سال 2022 کاهش می یابد و تاثیر ارزهای رمزنگاری شده بر بحران را کاهش می دهد
  27 روز و 11 ساعت قبل

  این سوالی است که همه ما می خواهیم بدانیم: چه زمانی کمبود تراشه جهانی بهبود می یابد؟ بیشتر افراد داخل و خارج از صنعت فناوری نظرات خود را دارند و اکنون لیزا سو به اجماع فزاینده ای پیوسته است که می گوید کابوس در نیمه دوم سال 2022 پایان یافته یا حداقل بهتر می شود.

  رئیس AMD در صحبت با Kara Swisher و خبرنگار فناوری CNBC در کنفرانس Code در بورلی هیلز ، کالیفرنیا ، گفت که نیمه اول سال 2022 از نظر شرایط "احتمالاً تنگ " خواهد بود عرضه تراشه ، اما کمبودها باید در نیمه دوم سال شدیدتر شود. "سو گفت. "این بار ، متفاوت است. "

  "می دانید ، قرار است 18 تا 24 ماه طول بکشد تا گیاه جدیدی قرار دهید ، و در برخی موارد حتی بیشتر از آن. اینها شاید یک سال پیش سرمایه گذاری آغاز شد. "

  قیمت کارت های گرافیک در حال کاهش است عوامل متعددی در پشت کمبود تراشه وجود دارد ، اصلی ترین آن همه گیری است ، که نه تنها باعث مشکلات عرضه و تولید شد ، بلکه تقاضا برای محصولاتی مانند رایانه های شخصی و کنسول ها را به شدت افزایش داد.

  "همه گیری اخیراً تقاضا را به سطح جدیدی رسانده است ، " سو گفت.

  سو افزود که استخراج رمزنگاری بر عرضه AMD تأثیر چندانی نداشته است کارت های گرافیکی "فضای بسیار ناپایدار " نامیده می شود که نباید مورد توجه شرکت قرار گیرد. شنیدن چنین اظهاراتی از سوی سو چندان تعجب آور نیست. در اوایل ماه جاری ، AMD که گفته بود با افزودن محدود کننده های ماینینگ به محصولات خود Nvidia را کپی نمی کند ، اولویت کارت های گرافیکی ماینینگ بر بازی ها را رد کرد. سری Radeon 6000 هنوز به لیست اصلی GPU نظرسنجی Steam نفوذ نکرده است و شایعاتی مبنی بر وجود کارت استخراج با استفاده از GPU Navi 12 AMD منتشر شده است.

  چین نیز وجود دارد محدودیت اخیر cryptpo ، که در آن تمام معاملات با استفاده از ارز مجازی غیرقانونی اعلام شد و باعث می شود کارت های رمزنگاری برای تولیدکنندگان جذابیت کمتری داشته باشد. من تعداد زیادی \ 'لیزا عزیز ، دریافت می کنم ، آیا می توانید به من در تهیه کارت بازی کمک کنید؟ \' "سو گفت. "در پایان روز ما در حال ساختن انواع برنامه های کاربردی برای مصرف کننده هستیم ، و این جایی است که تمرکز بر آن است. "

  این هفته برای Su بسیار شلوغ بود. جو بایدن اخیراً او را به شورای مشاوران علم و فناوری رئیس جمهور (PCAST) اضافه کرد و او اولین زنی بود که موفق به کسب مدال Robert N. Noyce از موسسه مهندس برق و الکترونیک شد.

  < p> انویدیا همچنین معتقد است که کمبود تراشه در اواسط یا نیمه دوم سال 2022 ، مانند تحلیلگر IDC ، کاهش می یابد. این بدان معناست که ما حدود یک سال فرصت داریم تا بتوانیم بدون نیاز به شانس/پول/هر دو به کارت جدید آمپر یا RDNA 2 ارتقا دهیم. اما بسیاری در مورد این پیش بینی شک دارند ، به ویژه با توجه به اینکه چقدر زمان نیاز است تا عرضه بتواند تقاضا را برآورده کند. بدون ذکر همه مشکلات جدیدی که بوجود می آیند.

خبرهای دیگر از صنعتی