خبر

 • تک بورد - Huawei در حال احساس اثرات تحریم های ایالات متحده است ، اولین درآمد سه ماهه را ثبت می کند

  Huawei در حال احساس اثرات تحریم های ایالات متحده است ، اولین درآمد سه ماهه را ثبت می کند
  13 روز و 11 ساعت قبل

  چرا مهم است: بیش از یک سال پس از آنکه دونالد ترامپ این شرکت را به لیست سیاه صادرات اضافه کرد ، هواوی پس از کاهش درآمد سه ماهه برای اولین بار ، احساس گزیدگی تحریم ها را می کند. فروش و سود در تمام سال 2020 افزایش یافت ، البته فقط اندکی ، اما کاهش سه ماهه چهارم می تواند در تمام سال 2021 ادامه یابد.

  در ماه مه سال 2019 بود که ترامپ هواوی و 70 شرکت وابسته را به لیست موجودیت دفتر صنعت و امنیت (BIS) اضافه کرد و اطمینان داد که شرکت های آمریکایی دیگر نمی توانند بدون مجوز با این شرکت ها تجارت کنند. این امر باعث شد که دیگر برنامه ها و سرویس های گوگل در محصولات جدید این غول چینی ظاهر نشوند و باعث شود کمتر مورد توجه مصرف کنندگان غربی قرار بگیرند.

  به لطف محبوبیت آن در چین و سایر بازارها ، تحریم های هواوی بیشتر نبود بلافاصله احساس کرد اما این شرکت سخت ترین سال خود را تا به امروز سپری کرد و برای اولین بار ثبت درآمد سه ماهه خود را برای سال گذشته کاهش داد. بلومبرگ می نویسد Q4 2020 با 11٪ کاهش به 220.1 میلیارد یوان (33.5 میلیارد دلار) رسید ، در حالی که سه ماهه قبل 3.7٪ رشد داشته و Q2 نیز 23٪ افزایش یافته است.

  فروش و سود کل سال در واقع اندک بود ، به ترتیب 3.8 و 3.2 درصد. این شرکت برای ثبت سفارشات ایستگاه پایه 5G و فروش ثابت موبایل در نیمه اول سال 2020 این کار را انجام داده و شش ماه آخر را جبران می کند.

  کن هو ، یکی از سه معاون رئیس هواوی ، گفت: "محدودیت های عرضه برای تجارت تلفن های هوشمند ما تأثیر زیادی گذاشته است و ما نتوانسته ایم تصویر روشنی در مورد عرضه تلفن های هوشمند خود ببینیم." "ما فکر می کنیم این یک وضعیت بسیار ناعادلانه برای هواوی است و آسیب زیادی به ما وارد کرده است."

  دولت رئیس جمهور بایدن فشارهای هواوی را کاهش نمی دهد. این شرکت را به سمت سایر منابع درآمد سوق داده است ، از جمله ایجاد فناوری برای مراقبت های بهداشتی ، استخراج زغال سنگ و حتی پرورش خوک. شایعاتی حاکی از آن است که از صنعت خودروهای خودران نیز دور است.

  اوایل این ماه ، Huawei ، که صاحب گسترده ترین نمونه ثبت اختراعات 5G در جهان است (3،007) ، گفت که شارژ شرکت هایی مانند اپل را آغاز می کند و سامسونگ برای استفاده از آنها در محصولات تلفن همراه خود.

خبرهای دیگر از صنعتی