GameStop مشتریان را بدون رضایت «شنود» کرده است، دعوای قانونی را مطرح می‌کند

برداشت سردبیر: اگر به اندازه کافی احمقانه نبود که GameStop دقیقاً قبل از ترکیدن حباب وارد بازار NFT و کریپتو شد، یک لحظه صبر کنید - شرکت از شما می خواهد که آبجوش را نگه دارید. اکنون به دلیل ضبط چت های خدمات مشتری بدون رضایت و فروش رونوشت به یک شرکت بازاریابی شکایت شده است.

GameStop به دلیل نقض حریم خصوصی در کالیفرنیا مورد شکایت قرار گرفته است. بر اساس شکایتی که سه شنبه به دادگاه منطقه مرکزی ایالات متحده در کالیفرنیا ارائه شده است، این شرکت چت های خدمات مشتری آنلاین را "شنود" کرده و رونوشت ها را به یک شرکت بازاریابی شخص ثالث فروخته است. این عمل غیرمعمول نیست، اما اکثر شرکت‌ها به وضوح می‌گویند که تماس‌ها یا چت‌ها را ضبط می‌کنند، کاری که GameStop نتوانست انجام دهد.

در پرونده‌ای که بلومبرگ به دست آورده، Miguel A. Licea را به عنوان شاکی فهرست می‌کند. به گفته وکلای آقای Licea، ویژگی چت خدمات مشتری GameStop به استفاده از مکالمات مشتری برای بازاریابی یا هر دلیل دیگری اطلاع یا کسب رضایت نمی‌کند.

"[پشتیبانی مشتری] مخفیانه استراق سمع می‌کند. ارتباطات تمام بازدیدکنندگانی که از ویژگی چت [آن] استفاده می‌کنند و رونوشت‌های مخفی آن شنودها را با شخص ثالثی به اشتراک می‌گذارند که به توانایی خود در جمع‌آوری داده‌های شخصی از رونوشت‌ها برای بازاریابی و اهداف دیگر افتخار می‌کند. "متهم نه بازدیدکنندگان را مطلع می‌کند و نه رضایت صریح قبلی آنها را نسبت به این نفوذها جلب می‌کند."

techbord.com GameStop مشتریان را بدون رضایت «شنود» کرده است، دعوای قانونی را مطرح می‌کند

اکثر مردم در ایالات متحده به طور منظم به شرکت ها عادت دارند ضبط مکالمات "برای تضمین کیفیت و اهداف آموزشی" برخی حتی به مشتریان پیشنهاد می‌کنند که از ضبط منصرف شوند. قوانین و مقررات می‌تواند از ایالتی به ایالت دیگر در رابطه با مواردی که مجاز به ضبط و اشتراک‌گذاری هستند و میزان حرف مصرف‌کننده در این فرآیند متفاوت است.

کالیفونیا یکی از ایالت‌های سخت‌گیرانه‌تر در مورد حفظ حریم خصوصی و ضبط بدون رضایت است. . اخیراً، کالیفرنیا چندین قانون حفظ حریم خصوصی را وضع کرده است که به طور خاص ارتباطات آنلاین را هدف قرار می دهد. با این حال، شکایت ادعا می‌کند که GameStop قانون دیرینه تجاوز به حریم خصوصی (IPA) کالیفونیا در سال 1967 را نقض می‌کند.

تحت حمایت‌های IPA، ضبط شخصی بدون رضایت و اطلاع او غیرقانونی است. این ماده قبلاً فقط برای ارتباطات تلفنی یا ضبط کننده های روی بدنه اعمال می شد. با این حال، قانونگذار کالیفرنیا در سال 2017 حفاظت از "رسانه های اجتماعی" را گسترش داد (قانون مجازات کالیفرنیا: قسمت 1، عنوان 15، فصل 1.5 بخش 632.01). طبق این قانون، رسانه‌های اجتماعی تقریباً تمام ارتباطات آنلاین را پوشش می‌دهند، از جمله، اما نه محدود به، فیلم‌ها یا عکس‌های ثابت، وبلاگ‌ها، وبلاگ‌های ویدیویی، پادکست‌ها، پیام‌های فوری و متنی، ایمیل، سرویس‌ها یا حساب‌های آنلاین، یا نمایه‌های وب‌سایت اینترنتی. ."

"رفتار متهم هم غیرقانونی و هم توهین‌آمیز است."

تیم حقوقی Licea با اشاره به اینکه GameStop این موارد را می‌فروشد تصویری حتی زشت‌تر ارائه می‌دهد. رونوشت "مخفی" به شرکتی به نام Zendesk. Zendesk به "توانایی خود در جمع آوری داده های بسیار شخصی از رونوشت های چت برای اهداف فروش و بازاریابی" افتخار می کند.

تیم حقوقی شاکی اقدامات GameStop را "غیرقانونی و توهین آمیز" می نامد. "

در شکایت خسارات خاصی ذکر نشده است، اما IPA اجازه یک سال زندان و/یا جریمه 2500 دلاری در پرونده های جنایی را می دهد. با این حال، دادگاه‌های مدنی می‌توانند به 5000 دلار یا سه برابر میزان خسارت واقعی در هر "شنود" دسترسی داشته باشند، هر کدام که بیشتر باشد.

GameStop در مورد این دعوی اظهار نظر نکرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *