FTC در حال بررسی اخراج‌های توییتر، سرویس اشتراک آن و فایل‌های Twitter است

دوران ایلان ماسک در توییتر پر از بحث و جدل بوده است، از اخراج دسته جمعی تا حماسه آبی توییتر. تصمیمات او مورد توجه کمیسیون تجارت فدرال قرار گرفته است، که از شرکت می خواهد ارتباطات داخلی خود را تغییر دهد و به دنبال خلع مالک میلیاردر توییتر است.

وال استریت ژورنال گزارش می دهد که FTC از زمان تصدی مسئولیت ماسک در 27 اکتبر 12 نامه به توییتر و وکلای آن ارسال کرده است. اصل موضوع به جریمه 150 میلیون دلاری FTC مربوط می شود. سال گذشته توئیتر را در مورد شیوه‌های تبلیغاتی فریبنده که از آدرس‌های ایمیل و شماره تلفن ارسال شده برای اهداف امنیتی حساب، مانند احراز هویت دو مرحله‌ای، برای تبلیغات هدفمند استفاده می‌کردند، تحویل داد. بخشی از این توافق شامل تضمینی از سوی توییتر برای محافظت از حریم خصوصی کاربران از طریق "برنامه جامع حریم خصوصی و امنیت اطلاعات" بود.

در ماه نوامبر، WSJ گزارش داد که ماسک به کارمندان توییتر گفت که این شرکت انجام خواهد داد. هر آنچه که برای پیروی از متن و روح دستور FTC لازم است.

یک مورد شرم آور از سلاح‌زدایی یک سازمان دولتی برای اهداف سیاسی و سرکوب حقیقت!

— ایلان ماسک (@ elonmusk) 7 مارس 2023

FTC نگران است که تصمیم ماسک برای اخراج بیش از نیمی از کارکنان توییتر، از جمله روسای حریم خصوصی و امنیت، می‌تواند بر ایمنی کاربران تأثیر بگذارد و این موضوع را نقض می‌کند. شرایط تسویه حساب FTC یکی از مقامات آژانس به وکلای توییتر نوشت: "ما نگران هستیم که این کاهش کارکنان بر توانایی توییتر برای محافظت از اطلاعات مصرف کنندگان تاثیر بگذارد." شناسایی همه روزنامه نگارانی که به سوابق شرکت دسترسی دارند. بخشی از تسویه حساب توییتر دسترسی داخلی به داده های کاربر را محدود می کند، بنابراین دسترسی روزنامه نگاران به سیستم های داخلی توییتر احتمالاً نقض تسویه حساب است. این رویدادها افشای ماسک به اصطلاح "فایل‌های توییتر" یا اطلاعات داخلی مربوط به فرآیند نظارت قبلی شرکت بود.

علاوه بر این، FTC اطلاعاتی را در مورد راه‌اندازی نسخه اصلاح شده درخواست کرده است. سرویس اشتراک توییتر آبی، که یکی از کارمندان گفت که بررسی حریم خصوصی و امنیتی عادی شرکت را نادیده می گیرد. FTC همچنین می‌خواهد ماسک را در ارتباط با تحقیقات خود برکنار کند.

اعضای جمهوری‌خواه کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا، FTC را به تجاوز از اختیارات خود متهم کرده‌اند. در گزارش هیئت قضایی آمده است: «برای مثال، دلیل منطقی وجود ندارد که چرا FTC باید هویت روزنامه‌نگارانی را که با توییتر درگیر هستند بداند». "هیچ دلیل منطقی وجود ندارد که FTC، بر اساس حریم خصوصی کاربران، نیاز به تجزیه و تحلیل تمام تصمیمات پرسنل توییتر داشته باشد. و هیچ دلیل منطقی وجود ندارد که FTC به تک تک ارتباطات توییتری در مورد ایلان ماسک نیاز داشته باشد." "

ماسک با توئیتی به گزارش WSJ پاسخ داد و آن را "یک مورد شرم‌آور سلاح‌زدایی از یک سازمان دولتی برای اهداف سیاسی و سرکوب حقیقت!"

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *