خبر

 • تک بورد - DoD قرارداد 10 میلیارد دلاری JEDI خود را فسخ می کند و مایکروسافت و آمازون را دست خالی می گذارد

  DoD قرارداد 10 میلیارد دلاری JEDI خود را فسخ می کند و مایکروسافت و آمازون را دست خالی می گذارد
  26 روز و 23 ساعت قبل

  اگر از اخبار فن آوری به روز باشید ، این احتمال بسیار خوبی است که شما در مورد قرارداد برجسته وزارت دفاع "JEDI" با ارزش حدود 10 میلیارد دلار شنیده باشید. این قرارداد در ابتدا در سال 2019 به مایکروسافت اعطا شد ، اما طی یک سری چالش ها ، آمازون موفق شد مانع دریافت قرارداد دفاعی بسیار دلخواه رقبا شود.

  اگر قرارداد منعقد می شد ، مایکروسافت در توسعه فناوری رایانش ابری به وزارت دفاع کمک می کرد. به طور دقیق تر ، سازمان دفاعی می خواست زیرساخت های رایانه ای موجود خود را با یك گزینه جایگزین مبتنی بر ابر جایگزین كند. اگرچه وزارت دفاع ادعا كرد كه فرآیند انتخاب گیرنده قرارداد خود كاملاً عادلانه بوده و فقط بر اساس شایستگی های هر یك از شركتهای متقاضی بوده است ، اما آمازون متقاعد شده بود كه چیز دیگری نیز وجود دارد: دخالت دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق.

  متاسفانه مایکروسافت ، آمازون موفق شده است قرارداد را به اندازه کافی متوقف کند تا پیروزی رقبا در سال 2019 را بی ارزش کند. از دیروز ، وزارت دفاع رسما قرارداد را لغو کرد ، آن را از مایکروسافت پس گرفت و دیگر به دنبال یک شرکت خصوصی برای انجام شرایط آن نخواهد بود.

  عجیب ، وزارت دفاع به چالش های آمازون اشاره نمی کند در اطلاعیه رسمی لغو آن در عوض ، گروه دفاعی "الزامات در حال توسعه ، افزایش مکالمه ابر و پیشرفت صنعت" را از دلایل عمده خاتمه JEDI ذکر کرده است. نمی توانیم بگوییم که این مسئله واقعاً مصداق دارد یا صرفاً تلاشی برای نجات چهره است.

  به هر حال ، آمازون و مایکروسافت هم اظهاراتی در مورد تصمیم وزارت دفاع ارائه داده اند. مایکروسافت نسبتاً طولانی است و به شکل یک پست وبلاگ کامل است ، که می توانید در اینجا بخوانید. بخش زیر نظر شرکت را به خوبی خلاصه می کند ، با این حال:

  ما منطق وزارت دفاع را درک می کنیم و از آنها و هر عضو نظامی که به فناوری مهم 21 ساله JEDI برای مأموریت نیاز دارد پشتیبانی می کنیم. وزارت دفاع با انتخاب دشواری روبرو شد: به کارهایی ادامه دهید که می تواند یک دعوای قضایی چندین ساله باشد یا راهی دیگر به جلو پیدا کند. امنیت ایالات متحده بیش از هر قرارداد واحدی مهمتر است و ما می دانیم که مایکروسافت در صورت انجام اقدامات خوب در کشور به خوبی عمل خواهد کرد.

  از طرف دیگر آمازون این حرف را برای گفتن داشت:

  ما تصمیم DOD را درک کرده و با آن موافق هستیم. متأسفانه ، اعطای قرارداد براساس شایستگی پیشنهادها نبوده و در عوض نتیجه نفوذ خارجی بوده است که جایی در خریدهای دولتی ندارد. تعهد ما در حمایت از ارتش کشورمان و اطمینان از اینکه رزمندگان و شرکای دفاعی ما به بهترین فناوری با بهترین قیمت دسترسی دارند از همیشه قویتر است. ما مشتاقانه منتظریم تا از تلاش های مدرن سازی DOD و ساختن راه حل هایی که به انجام مأموریت های مهم آنها کمک می کند ، پشتیبانی کنیم.

  همه چیز برای غول های متخاصم فناوری از دست نرفته است. به جای قرارداد JEDI ، وزارت دفاع در حال برنامه ریزی برای ارائه پیشنهاداتی برای قرارداد جدید "قابلیت جنگ ابری مشترک" (مطمئن نیستیم که ارزش آن چقدر است). وزارت دفاع آمریکا در حال حاضر فقط آمازون و مایکروسافت را در نظر گرفته است ، اما تحقیقات بازار را انجام خواهد داد تا ببیند آیا سایر شرکت ها قادر به کنترل حجم کار هستند.

خبرهای دیگر از صنعتی