خبر

 • تک بورد - DJI و SMIC از جمله 60 شرکت چینی تازه اضافه شده در لیست موجودیت ایالات متحده هستند

  DJI و SMIC از جمله 60 شرکت چینی تازه اضافه شده در لیست موجودیت ایالات متحده هستند
  28 روز و 8 ساعت قبل

  وزارت بازرگانی آمریكا پیش از این به تهیه كنندگان چندین شركت چینی هشدار داده بود كه با توجه به خطر فزاینده استفاده از فناوری آمریكایی توسط دولت چین برای اهداف نظامی و نظارتی ، تقاضای مجوز صادرات كنند. اکنون ده ها شرکت چینی را از تعامل با شرکت های آمریکایی یا شرکت هایی که از تجهیزات ساخت آمریکا استفاده می کنند منع کرده است.

  اداره صنعت و امنیت ایالات متحده (BIS) در وزارت بازرگانی امروز اعلام كرد كه كمتر از 60 شركت چینی را به فهرست نهادها اضافه خواهد كرد كه دسترسی آنها به فن آوری های اصلی آمریكا از جمله توانایی شراكت را محدود می كند. همکاری با شرکتهای سخت افزاری و نرم افزاری مستقر در ایالات متحده.

  این اقدام یکی از آخرین تلاشهای دولت ترامپ برای حفظ مواضع سختگیرانه در قبال چین قبل از سوگند یادآوری جو بایدن در 20 ژانویه 2021 است. لیست Entity اکنون شامل DJI - یکی از بزرگترین تولید کنندگان هواپیماهای بدون سرنشین در جهان - و همچنین شرکت بین المللی ساخت نیمه هادی (SMIC) ، بزرگترین ریخته گری تراشه های چین است.

  این دو شرکت مشمول این موضوع هستند همان ممنوعیت Huawei ، به این معنی که توانایی آنها در ایمن سازی اجزای اساسی و تجهیزات ضروری را که صادرات فناوری ایالات متحده را تشکیل می دهد ، مختل می کند. و از آنچه در هواوی مشاهده کرده ایم ، محدودیت ها می تواند تأثیرات مخربی داشته باشد و آنها را مجبور به واگذاری از برخی از حوزه های سودآور کسب و کار خود کند.

خبرهای دیگر از صنعتی