خبر

 • تک بورد - Bitmain با TSMC سفارش تراشه های استخراج 5 نانومتری می دهد

  Bitmain با TSMC سفارش تراشه های استخراج 5 نانومتری می دهد
  5 روز و 21 ساعت قبل

  چرا مهم است: خبر بدتر برای کسانی که امیدوارند پایان بحران کمبود تراشه را ببینند ، Bitmain غول استخراج رمزنگاری گزارش کرده است که با استفاده از TSMC برای ایجاد یک مدار مجتمع ویژه برنامه (ASIC) با استفاده از روند ساخت 5 نانومتر شرکت تایوانی .

  بر اساس گزارشی از DigiTimes (از طریق سخت افزار Tom) ، سفارشات تراشه 5 نانومتری Bitmain با TSMC در آغاز سه ماهه سوم قبل از افزایش قابل توجه در Q1 2022 آغاز می شود. فرآیند N5 ریخته گری برای استخراج مناسب است و با رسیدن قیمتهای Bitcoin و Ethereum به بالاترین سطح ، تقاضا برای مدتی بالا خواهد ماند. سایر محصولات مبتنی بر 5 نانومتر. در حال حاضر ، بزرگترین مشتری N5 اپل است که از پردازش سیستم A14 Bionic (iPhone 12 ، iPad Air) و M1 در جدیدترین Mac و iPad Pro استفاده می کند.

  AMD Zen 4 معماری قرار است در گره فرآیند 5 نانومتری ساخته شود و پیش بینی می شود اواخر امسال تولید شود. انتظار می رود شرکت های SoC موبایل ، کوالکام و مدیاتک نیز به زودی از فناوری ساخت N5 استفاده کنند.

  اینکه بیت مین ظرفیت 5 نانومتری دقیقاً چقدر را اشغال می کند ، مشخص نیست. در اوایل سال جاری ، تحلیلگران پیش بینی كردند كه TSMC ظرفیت N5 خود را از 55000 - 60،000 شروع ویفر در ماه به 110،000 - 120،000 افزایش می دهد ، بنابراین امیدوارم ASIC های استخراج تأثیر زیادی نداشته باشد.

  استفاده از 5nm خبر خوبی برای محصولات Bitmain است زیرا می تواند عملکرد و کارایی آنها را بهبود بخشد. جعبه استخراج Antminer E9 Ethereum در آینده این شرکت دارای نرخ هش 3 GH / s است - معادل 32 کارت RTX 3080 - با 2556W.

خبرهای دیگر از صنعتی