خبر

 • تک بورد - Apple Music به ازای پخش جریانی که پخش می شود ، یک پنی به دارندگان حقوق پرداخت می کند

  Apple Music به ازای پخش جریانی که پخش می شود ، یک پنی به دارندگان حقوق پرداخت می کند
  7 روز و 7 ساعت قبل

  اپل در نامه ای به هنرمندان ، مارک های ضبط و ناشران گفت که به ازای پخش جریانی که در سیستم عامل آن پخش می شود ، یک پنی پرداخت می کند. ممکن است زیاد به نظر نرسد ، اما در مقایسه سیب های نارنجی ، تقریباً دو برابر آنچه Spotify بر اساس هر جریان پرداخت می کند ، است.

  این سند ، که توسط وال استریت ژورنال مشاهده شد ، به صنعتی که به طور سنتی نسبت به نحوه مدیریت امور مالی بسیار پنهانی بوده ، کمی شفافیت می بخشد.

  با این اقدام ، اپل همچنین به Spotify رقیب شلیک می کند. طبق مجله ژورنال ، پول اپل به ازای هر جریان تقریباً دو برابر مبلغی است که Spotify به دارندگان حقوق برای هر جریان می پردازد.

  Spotify این واقعیت را مورد اختلاف قرار نمی دهد که از نظر ارزش اسمی ، به نظر می رسد که آنها برای هر جریان کمتر از جریان پرداخت می کنند رقابت. در عوض ، این شرکت در پورتال Loud & Clear که اخیراً راه اندازی شده استدلال می کند که مشترکان مشترک Spotify در هر ماه بیشتر از سرویس های دیگر به موسیقی گوش می دهند. اسپاتیفای یادداشت می کند: "این به معنای این است که شنوندگان بیشتر هنرمندان بیشتری را کشف می کنند ، فرصت های بیشتری برای تعامل با شنوندگان و شانس بیشتری برای تبدیل آنها به طرفداران خرید بلیط و خرید و فروش دارند." / Spotify یادداشت می کند.

  2853-1.jpg "alt = " https://techbord.com اپل موزیک به ازای پخش جریانی که پخش می شود ، یک پنی به دارندگان حقوق پرداخت می کند ">

  این شرکت همچنین خاطرنشان می کند که در کشورهای بیشتری فعالیت می کند که قیمت آنها برای خدمات آن پایین تر است. "ملاقات شنوندگان با قیمت مقرون به صرفه برای آنها راهی است برای درآمدزایی از این بازارها که در غیر اینصورت تصرف نمی شد."

  آخرین اما نه مهمتر ، Spotify از نظر رقبای خود متفاوت است. این یک لایه با پشتیبانی آگهی رایگان ارائه می دهد.

  "در حالی که سرویس پشتیبانی شده از تبلیغ به اندازه سرویس Premium برای هر کاربر درآمدزایی ندارد ، ما آزمایش گسترده ای را انجام داده ایم که به طور مداوم نشان می دهد هنگام استفاده از با خدمات رایگان ، این شنوندگان به گزینه های غیر درآمدزا متوسل می شوند ، به این معنی که صنعت موسیقی جمعی درآمد خود را از دست می دهد. "Spotify گفت.

  در مجموع ، این همه نسبت درآمد به جریان را تحت تأثیر قرار می دهد. .

  همچنین لازم به توضیح است که هم اپل و هم دارندگان حقوق پرداخت Spotify ، که می تواند شامل برچسب های ضبط ، ناشران و توزیع کنندگان باشد. این نهادها ، به نوبه خود ، کسانی هستند که براساس توافق نامه های مختلف ضبط ، انتشار و توزیع ، به هنرمندان پول می دهند.

  تصاویر با حسن نیت ارائه می دهد hurricanehank ، nikkimeel

خبرهای دیگر از صنعتی