خبر

 • تک بورد - AMD 22.5 درصد از بازار CPU x86 را در اختیار دارد که بالاترین سهم از سال 2007 است

  AMD 22.5 درصد از بازار CPU x86 را در اختیار دارد که بالاترین سهم از سال 2007 است
  2 روز و 14 ساعت قبل

  سهم AMD از بازار کلی پردازنده های x86 در چند سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است و اکنون به 22.5 درصد رسیده است که بالاترین حد از زمان Athlon 64 روز است. برای دستیابی به این هدف ، این شرکت مقداری از بازار بازار دسکتاپ را فدا کرد و بر پردازنده های جداگانه و تلفن همراه و APU های سفارشی کنسول ها تمرکز کرد.

  در حال حاضر ، بر هیچ کس پوشیده نیست که AMD اینتل را در فروش خرده فروشی پردازنده های رومیزی شکست می دهد ، حتی پس از اینکه اینتل شروع به ارائه تخفیف در چندین پیشنهاد نسل 11 و 10 خود کرد. پردازنده های Team Red بر نمودارهای پرفروش آمازون تسلط دارند و اکنون سازندگان ایستگاه های کاری آنها را ترجیح می دهند. و پردازنده های Epyc رعد و برق Xeon را در مرکز داده می دزدند ، البته به آرامی.

  https://techbord. com AMD 22.5 درصد از بازار CPU x86 را در اختیار دارد ، بالاترین سهم از سال 2007

  با این اوصاف ، آخرین داده های Mercury Research نشان می دهد AMD توانسته 22.5 درصد از کل بازار x86 را در اختیار بگیرد. سه ماهه دوم امسال این سطح بالاترین میزان ثبت شده از سال 2007 است و نزدیک به اوج 25.3 درصدی است که در سال 2006 به دست آمد. این سهم اینتل را 77.5 درصد باقی می گذارد ، زیرا VIA اساساً در طرح جهانی امور وجود ندارد.

  https://techbord.com AMD 22.5 درصد از بازار CPU x86 را در اختیار دارد ، بالاترین سهم از سال 2007

  این گزارش همچنین تجزیه و تحلیل بر اساس بخش بازار را نشان می دهد که نشان می دهد AMD از نظر سهم بازار CPU رومیزی کمی کاهش یافته است و از 19.3 درصد در سه ماهه اول به کمی بیش از 17 درصد در سه ماهه دوم رسیده است. از آنجا که مدیرعامل AMD لیزا سو در ماه مه توضیح داد ، این یک شگفتی بزرگ نیست ، کمبود تراشه این شرکت را مجبور کرد اولویت فروش CPU های اصلی را که در مقادیر کمتری در مقایسه با قیمت پایین عرضه می شوند ، در اولویت قرار دهد.

  < p> اینتل به همان اندازه تحت تأثیر کمبود تراشه قرار نمی گیرد ، زیرا می تواند به آن تکیه کند ، که به آن اجازه می دهد بخشی از سهم بازار از دست رفته AMD را پس بگیرد. دین مک کارون ، رئیس تحقیقات مرکوری می گوید AMD با افزایش محموله های CPU موبایل و سرور و همچنین چیپست های سفارشی برای کنسول هایی مانند Xbox Series S/X و PlayStation 5 این کسری را جبران کرده است.

  فراتر از x86 در بازار ، گزارش Mercury Research همچنین حاوی اطلاعات جالبی در مورد CPU های مبتنی بر Arm است که اکنون تخمین زده می شود که 7 درصد از کل محموله های CPU دسکتاپ را شامل می شود ، در درجه اول به لطف Chromebooks و Macs M1 اپل.

خبرهای دیگر از صنعتی