خبر

 • تک بورد - AMD به تازگی بهترین سه ماهه خود را داشته است

  AMD به تازگی بهترین سه ماهه خود را داشته است
  30 روز و 18 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ موفقیت مداوم AMD هیچ نشانه ای از کاهش سرعت را نشان نمی دهد. تیم قرمز به تازگی گزارش درآمد خود را برای سه ماهه سوم منتشر کرده است و این رکوردشکنی دیگری است که انتظارات را شکست. این نه تنها موفق ترین سه ماهه سوم این شرکت بود، بلکه بهترین سه ماهه AMD تا کنون نیز بود.

  AMD با درآمد عملیاتی 948 میلیون دلاری، درآمد خالص 923 میلیون دلار و کاهش سود هر سهم 0.75 دلار، 4.3 میلیارد دلار درآمد برای سه ماه منتهی به سپتامبر ایجاد کرد که از انتظارات تحلیلگران پیشی گرفت. 4.11 میلیارد دلار درآمد و سود خالص 66 سنت به ازای هر سهم.

  درآمد نسبت به سال گذشته 54 درصد افزایش یافته است که آن را به بهترین فصل شرکت تبدیل کرده است و گزارش سه ماهه دیگری را برای نشان دادن رشد نشان می دهد. ، روندی که به سه ماهه دوم سال 2020 بازمی گردد.

  https://techbord.com AMD به تازگی خود را معرفی کرده است. بهترین سه ماهه تا به حال

  "ما برای پنجمین سه ماهه متوالی خود با رشد بیش از 50 درصدی درآمد سال به سال همراه بودیم و هر یک از کسب و کارها سال به سال رشد قابل توجهی داشتند و فروش مراکز داده بیشتر شد. لیزا سو، مدیر عامل AMD گفت. "محموله‌های پردازنده‌های نسل سوم Epyc در سه ماهه به طور قابل توجهی افزایش یافت زیرا فروش مرکز داده ما نسبت به سال گذشته بیش از دو برابر شد. تجارت ما در سال 2021 به طور قابل توجهی شتاب گرفت و بر اساس محصولات پیشرو و اجرای مداوم ما سریع‌تر از بازار رشد کرد."

  بخش محاسبات و گرافیک این شرکت، که شامل فروش CPU دسکتاپ و لپ‌تاپ AMD و فروش GPU آن است، 2.4 میلیارد دلار درآمد داشته است که 44 درصد نسبت به سال گذشته و 7 درصد افزایش داشته است. در مقایسه با فصل قبل، در حالی که درآمد عملیاتی با 129 میلیون دلار افزایش در سال به 513 میلیون دلار رسیده است، اگرچه هزینه های عملیاتی بالاتر به این معنی است که این رقم در مقایسه با سه ماهه قبل اندکی کاهش یافته است.

  https://techbord.com AMD به تازگی بهترین سه ماهه خود را داشته است

  در جاهای دیگر، درآمد بخش Enterprise، Embedded و Semi-Custom 69 افزایش یافته است. ٪ در سال به 1.9 میلیارد دلار، به لطف فروش Epyc و تقاضای زیاد برای آخرین کنسول های مبتنی بر AMD از مایکروسافت و سونی.

  علی رغم اعتقاد سو، کمبود تراشه تا نیمه دوم سال 2022 ادامه خواهد داشت - خوشبینانه تر از پیش بینی سال 2023 مدیر عامل اینتل پت گلسینگر - AMD پیش بینی های خود را برای سه ماهه چهارم و سال بهبود بخشیده است. پیش بینی می شود در سه ماهه چهارم 2021 رکورد 4.5 میلیارد دلاری را تجربه کند که 41 درصد افزایش نسبت به سال قبل خواهد داشت، در حالی که پیش بینی می شود رشد کل سال 2021 در مقایسه با 9.8 میلیارد دلار در سال 2020، 65 درصد افزایش یابد. در مقابل، اینتل نگران است که فروش آن در سه ماهه چهارم کاهش یابد، حتی اگر دریاچه آلدر در شرف کاهش باشد.

   https://techbord.com AMD به تازگی بهترین سه ماهه خود را تجربه کرده است

  "تیم زنجیره تامین ما در یک محیط چالش برانگیز بسیار خوب عمل کرده است و عرضه افزایشی را در طول سال ارائه می دهد که از رشد درآمد قوی ما حمایت می کند. "سو افزود. "ما همچنین سرمایه گذاری قابل توجهی برای تامین ظرفیت اضافی برای حمایت از رشد بلندمدت خود انجام می دهیم."

  سو همچنین گفت که AMD در مسیر تکمیل خرید آرایه گیت قابل برنامه ریزی میدانی (FPGA) است. Xilinx تا پایان سال جاری پیشرفت خوبی در جهت تأمین تأییدیه‌های نظارتی لازم دارد.

خبرهای دیگر از صنعتی