خبر

 • تک بورد - گوگل ده ها کارمند را به دلیل سوء استفاده از داده ها و دسترسی به اطلاعات خصوصی کاربران اخراج کرد

  گوگل ده ها کارمند را به دلیل سوء استفاده از داده ها و دسترسی به اطلاعات خصوصی کاربران اخراج کرد
  18 روز و 5 ساعت قبل

  آیا تا به حال نگران این بوده اید که کارکنان فناوری با اطلاعات خصوصی شما چه می کنند؟ یک گزارش جدید نگران کننده نشان می دهد که گوگل ده ها کارگر را به دلیل سوء استفاده از داده ها بین سال های 2018 تا 2020 اخراج کرده است ، که شامل سرقت یا نشت اطلاعات شرکت ها و دسترسی به داده های کاربران یا کارکنان در نقض خط مشی های آن است.

  این اخبار از یک سند داخلی Google که توسط Motherboard به دست آمده است می آید که نشان می دهد چگونه Google 36 کارمند خود را در سال 2020 به دلیل مسائل مربوط به امنیت اخراج کرده است. اکثر اتهامات (86)) مربوط به سوء استفاده از اطلاعات محرمانه ، مانند انتقال پرونده های داخلی فقط به طرفهای خارجی بود ، در حالی که 10 for مربوط به سوء استفاده از سیستم ها بود ، که می تواند شامل دسترسی به داده های کاربر یا کارکنان یا کمک به دیگران برای دسترسی به آن داده ها باشد.

  شلیک بیشتر برای حوادث امنیتی در دو سال گذشته وجود داشته است: 26 مورد در سال 2019 و 18 مورد در سال 2018. در این سند آمده است که فسخ ها تنها راهی نیست که Google با این شرایط برخورد می کند. همچنین می تواند به کارمندانی که داده ها را اشتباه مدیریت می کنند هشدار ، آموزش و مربیگری دهد.

  " اخراج کرد. مواردی که بیشتر به آنها اشاره می شود مربوط به دسترسی نامناسب به ، یا سوءاستفاده از اطلاعات اختصاصی یا IP اختصاصی شرکت ، "یک سخنگوی Google به Vice گفت. "در مورد داده های کاربر ، ما دسترسی کارکنان را از طریق تعدادی از ضمانت های پیشرو در صنعت محدود می کنیم ، از جمله: محدود کردن دسترسی به داده های کاربر به افراد ضروری ، نیاز به توجیه دسترسی به چنین داده هایی ، بررسی چند مرحله ای قبل از دسترسی به داده های حساس ، و نظارت بر ناهنجاری ها و تخلفات دسترسی. "

  " تعداد تخلفات ، عمدی یا سهوی ، به طور مداوم کم است. هر کارمند سالانه آموزش می بیند ، همه ادعاها را بررسی می کنیم و تخلفات منجر به اقدامات اصلاحی می شود تا پایان و از جمله خاتمه. ما در انتشار تعداد و نتیجه تحقیقات خود برای کارکنان خود شفاف هستیم و فرآیندهای سختگیرانه ای را برای ایمن سازی داده های مشتری و کاربر در برابر هرگونه تهدید داخلی یا خارجی در نظر گرفته ایم. "

  این با اولین مورد سوء استفاده کارکنان فناوری از موقعیت خود فاصله دارد. بر اساس یک کتاب جدید (از طریق اینسایدر) ، فیس بوک 52 نفر را از سال 2014 تا اوت 2015 به دلیل همان کار اخراج کرد ، از جمله یک مهندس که از دسترسی کارمند خود برای ردیابی زنی که پس از دعوا او را ترک کرده بود استفاده کرد.

  < p> در جاهای دیگر ، رینگ در سال 2020 اعلام کرد که چهار کارمند خود را به دلیل دسترسی نادرست به ویدئوهای مشتریان از کار اخراج کرده است و شکایت یکی از کارگران سابق Uber از سال 2016 ادعا می کند که کارمندان افراد مشهور ، سیاستمداران و شرکای سابق را ردیابی کرده اند.

خبرهای دیگر از صنعتی