خبر

 • تک بورد - گوگل خواهان ورود به قرارداد ابری جدید پنتاگون است، انتقادات اتحادیه کارگران آلفابت را دریافت می کند

  گوگل خواهان ورود به قرارداد ابری جدید پنتاگون است، انتقادات اتحادیه کارگران آلفابت را دریافت می کند
  4 روز و 11 ساعت قبل

  برنامه JWCC جایگزین پنتاگون برای پروژه 10 میلیارد دلاری JEDI است که در اوایل سال جاری به دنبال یک کشمکش حقوقی طولانی بین آمازون و مایکروسافت لغو شد. گوگل به طور مشخص در این اقدام غایب بود، زیرا این شرکت قبلاً توسط کارمندان به دلیل ارائه فناوری هوش مصنوعی به برنامه جنجالی Project Maven ارتش مورد انتقاد قرار گرفته بود. با توجه به اینکه اکنون قرارداد JWCC وزارت دفاع آمریکا به دنبال پیشنهادهایی از چند

  خروج "هشدار" گوگل از پروژه Maven در سال 2018 با فشارهای داخلی فزاینده ای که شاهد هزاران درخواست امضا شده از کارمندان و ده ها استعفا بود رخ داد. این شرکت حتی مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها را برای مشارکت‌های نظامی هوش مصنوعی در آینده ارائه کرد که استفاده از این فناوری را برای تسلیحات و نظارت ممنوع می‌کند.

  یک گزارش نیویورک تایمز اکنون نشان داده است که این شرکت به دنبال این است که برنده قراردادی با پنتاگون برای پروژه قابلیت جنگ مشترک ابری، جایگزینی برای JEDI. در حالی که قرار بود 10 میلیارد دلار JEDI در یک دوره 10 ساله با یک فروشنده خرج شود، JWCC یک پروژه 5 ساله چند فروشنده با ارزش نامشخص است.

  مایکروسافت و آمازون دو بهترین فعلی باقی می مانند. با این حال، پنتاگون قبلاً گفته بود که بازیکنان دیگری مانند گوگل، اوراکل و IBM را نیز در نظر خواهد گرفت. در ماه سپتامبر، زمانی که مهندسان از وظایف دیگر برای اولویت دادن به JWCC کنار گذاشته شدند، اوضاع به سرعت در بخش ابری Google تغییر کرد. این شرکت اکنون به دنبال ارائه پیشنهادی در هفته‌های آتی است، زمانی که وزارت دفاع تشخیص داد می‌تواند واجد شرایط باشد.

  جای تعجب نیست که @Google به دنبال قراردادهای سودآور است. @DeptofDefense. آنها سال‌ها را صرف اخراج سازمان‌دهندگان و محدود کردن شفافیت کرده‌اند. کارگران با این کار مبارزه خواهند کرد—و ما دوباره پیروز خواهیم شد.https://t.co/cOmgzfzWWL

  — اتحادیه کارگران الفبا (AWU-CWA) #Strikesgiving (@AlphabetWorkers) 3 نوامبر 2021

  انتظار می‌رود Google\ علاقه او به این پروژه همچنین باعث نگرانی بیش از 800 اتحادیه کارگری آلفابت شده است، اتحادیه ای متشکل از کارمندان و پیمانکاران Google که قبلاً علیه Project Maven، حقوق کار و همچنین سایر مسائل محل کار در Google اظهار نظر کرده و علیه آنها مبارزه کرده اند.

  اگرچه اتحادیه اعلام کرده است که با این قرارداد پرسود "مبارزه" خواهد کرد و "دوباره پیروز می شود"، باید دید که گوگل این بار چگونه (و آیا) به نگرانی های آنها رسیدگی خواهد کرد. در حال حاضر، این شرکت گفته است که "قاطعانه متعهد به ارائه خدمات به مشتریان بخش عمومی از جمله وزارت دفاع است." وزارت دفاع انتظار دارد تا آوریل 2022 قراردادی را اعطا کند.

خبرهای دیگر از صنعتی