خبر

 • تک بورد - گفته می شود که اپل به دلیل ادامه کمبود تراشه ، تولید iPad و MacBook را به تعویق انداخت

  گفته می شود که اپل به دلیل ادامه کمبود تراشه ، تولید iPad و MacBook را به تعویق انداخت
  24 روز و 3 ساعت قبل

  شرکتهای بزرگی مانند اپل ، سامسونگ و اچ پی معمولاً قدرت کافی را دارند تا بتوانند تامین کنندگان را نسبت به شرکتهای کوچک ترجیح دهند. حتی به سختی می توان تراشه ها را بدست آورد ، این غول ها همچنان رونق گرفتند. اکنون ، در حالی که اپل برای تهیه قطعات تلاش می کند ، به نظر می رسد شدت کمبود حتی برای آنها بسیار جدی است.

  با وجود درآمد اپل از پشت بام و شایعاتی مبنی بر اینکه سیلیکون نسل دوم این شرکت ممکن است به موقع برای دستگاه های منتشر شده در پاییز ، مک بوک ها و آیپدها که در نیمه دوم سال 2021 عرضه می شوند آماده باشد احتمالاً به تأخیر خواهد افتاد. کمبود تراشه جهانی همه تولیدکنندگان را تحت تأثیر قرار داده است ، از جمله اپل ، که اکنون SoCs کامل خود را تولید می کند.

  مشکل این نیست که اپل نمی تواند تراشه های 5 میلیونی M1 خود را به اندازه کافی تولید کند. این شرکت با زنجیره تأمین خود برای به دست آوردن اجزای دیگری مانند کنترل کننده های دیسک و درایورهای نمایشگر که به سیلیکون تولید شده با فرایندهای قدیمی متکی هستند ، دست و پنجه نرم می کند. همانطور که برای تأمین اجزای مورد استفاده در نقاط "کلیدی " خطوط مونتاژ آن با تهیه کنندگان دست و پنجه نرم می کند.

  "کمبود تراشه باعث تاخیر در یک مرحله اساسی در تولید MacBook - نصب اجزا بر روی چاپ شده است تابلوهای مدار قبل از مونتاژ نهایی ، "منابع می گویند. در ضمن ، برخی از مونتاژهای iPad به دلیل کمبود نمایشگر و اجزای نمایش به تعویق افتاد. "

   https://techbord.com گزارش شده است که اپل تولید iPad و MacBook را به دلیل ادامه کمبود تراشه به تعویق انداخته است

  بنابراین در حالی که تراشه M2 در اواخر سال جولای برای مک بوک های بعدی آماده خواهد شد ، اپل Q2 را به تأخیر انداخت. سفارشات م componentلفه تا نیمه دوم سال 2021. این غول فناوری در مورد شدت کمبود تراشه بسیار حرف می زند ، با توجه به اینکه اپل در مدیریت زنجیره تأمین خود بسیار ماهر است.

  منابع می گویند این حرکت تاثیری بر تولید آیفون ندارد اما توجه داشت که هنوز تأمین برخی از قطعات آیفون "کاملاً محدود" است. ممکن است امسال شاهد تأخیر آیفون نباشیم ، اما اگر تولیدکنندگان تراشه نتوانند جبران کنند ، می توانیم شاهد رد شدن هر ساله اپل باشیم یا پرچمداران 2022 خود را تا اوایل سال 2023 به تأخیر بیندازید.

  مدیرعامل شرکت Silicon Motion ، والاس گو ، دیدگاه تلخی نسبت به وضعیت دارد. Silicon Motion تراشه های کنترل کننده حافظه فلش NAND را به شرکت هایی از جمله سامسونگ ، وسترن دیجیتال ، میکرون و کینگستون ارائه می دهد تا چند مورد را نام برد.

  "ما واقعاً پایان این کمبود را نمی بینیم و با توجه به انتظار برای پایان سه ماهه ژوئن ، اوضاع می تواند حتی بدتر باشد ، زیرا برخی از بازیکنان فناوری کوچکتر برای تولید محصولات خود می توانند موجودی اساسی بیشتری را به پایان برسانند و نیاز به تولید مجدد دارند ، "پیش بینی کرد.

  اعتبار تصویر: ساختمان اپل توسط Vytautas Kielaitis ، Inside MacBook توسط Akram Habibi

خبرهای دیگر از صنعتی