خبر

 • تک بورد - گفته می شود کمبود تراشه جهانی بر روی تلفن ها تأثیر می گذارد زیرا کوالکام برای تأمین تقاضا تلاش می کند

  گفته می شود کمبود تراشه جهانی بر روی تلفن ها تأثیر می گذارد زیرا کوالکام برای تأمین تقاضا تلاش می کند
  چند ثانیه قبل

  چرا مهم است: ما می دانیم که کمبود نیمه هادی جهانی بر همه چیز از سخت افزار رایانه و کنسول های بازی گرفته تا خودروسازان تأثیرگذار بوده است ، اما به نظر می رسد صنعت گوشی های هوشمند از بدترین بحران فرار کرده است. با این حال ، طبق گزارش های جدید ، کوالکام در تلاش است تا تقاضای تراشه های خود ، از جمله پرچمدار اسنپدراگون 888 را که در اکثر گوشی های برتر امروز یافت می شود ، تأمین کند.

  رویترز گزارش داد که سامسونگ با کمبود SoC های Qualcomm روبرو است که این امر عمدتا بر مدل های میان رده پایین و متوسط ​​شرکت کره جنوبی تأثیر می گذارد. یک تأمین کننده دیگر گفت که تراشه های Snapdragon 888 در سری Galaxy S21 نیز کمبود دارند ، اما مشخص نیست که آیا این امر در تولید خط اصلی تأثیرگذار بوده است. یک تولید کننده برتر قرارداد برای چندین مارک اصلی تلفن های هوشمند "گفت که با کمبود قطعات کوالکام روبرو است و در نتیجه مجبور خواهد شد امسال محموله های گوشی را قطع کند.

  لو وایبینگ ، معاون رئیس جمهور در تولید گوشی های چینی شیائومی ماه گذشته در شبکه اجتماعی چینی Weibo نوشت: "این کمبود نیست ، بلکه یک کمبود شدید است."

  رئیس جمهور فعلی کوالکام و ورود وی تلاش می کند مدیر عامل شرکت کریستیانو آمون بسیاری از مشکلات را با سر و کار دارد گیاهان خود را به طور موقت تعطیل کنند ، در نتیجه هفته ها قبل از رسیدن به سطح نرمال به تأخیر می افتد. یکی از کارخانه های آسیب دیده متعلق به سامسونگ الکترونیکس ، بازوی تولید تراشه این شرکت است که برخی از گیرنده های فرکانس رادیویی Qualcomm و برخی از قطعات Snapdragon 888 را تولید می کند.

  اکنون کمبود نیمه هادی بر سرتیترها حاکم است. اخیراً گزارش شد که TSMC ظرفیت اضافی ویفر را با حق بیمه 15 - 20 درصد حراج کرد ، در حالی که دولت بایدن برای رفع این مشکل اقدام می کند.

  نگرانی هایی وجود داشت که خشکسالی در تایوان می تواند تراشه را تشدید کند. مشکلات کمبود ، با توجه به میزان نیاز فاب های آب هر روز ، اما این کشور می گوید صنعت نیمه هادی تحت هدایت TSMC آنقدر کافی است که تا ماه مه دوام بیاورد. مدیر عامل جدید کوالکام معتقد است که بدترین وضعیت بحران در اواخر امسال پایان خواهد یافت ، اگرچه برخی فکر می کنند این بحران تا سال 2022 ادامه یابد.

خبرهای دیگر از صنعتی