گفته می شود اینتل در حال مذاکره برای خرید غول نیمه هادی GlobalFoundries به قیمت 30 میلیارد دلار است

شایعه سازی: به نظر می رسد که یک اقدام فنی چند میلیارد دلاری دیگر نیز در دست انجام است. گزارش شده است که پس از 40 میلیارد دلار خرید ARM توسط انویدیا ، اینتل در حال مذاکره برای خرید تولید کننده نیمه هادی GlobalFoundries با قیمت 30 میلیارد دلار است.

وال استریت ژورنال گزارش داد که به نظر نمی رسد این گفتگوها شامل مدیران GlobalFoundries باشد. این شرکت مستقر در ایالات متحده ، که در سال 2008 از AMD جدا شد ، متعلق به شرکت سرمایه گذاری Mubadala است ، یک بخش سرمایه گذاری دولت ابوظبی. اینتل با استراتژی IDM 2.0 (ساخت دستگاه یکپارچه). برنامه های توسعه شرکت شامل 20 میلیارد دلار سرمایه گذاری برای ساخت دو کارخانه جدید در آریزونا است. همچنین از طریق راه اندازی Intel Foundry Services از ظرفیت تولید فعلی و برنامه ریزی شده خود برای سایر تراشه سازان خبر داد. خرید GlobalFoundries بخش بزرگی از IDM 2.0 خواهد بود.

بزرگترین معاملات فناوری در تاریخ خرید شرکت قیمت سال Dell EMC 64 میلیارد دلار 2015 آواگو برودکام 37 میلیارد دلار 2015 IBM Red Hat 34 میلیارد دلار 2018 Softbank ARM Holdings 31.4 میلیارد دلار 2016 اینتل؟ GlobalFoundries؟ 30 میلیارد دلار؟ 2021؟ Microsoft LinkedIn 26.2 میلیارد دلار 2016

TrendForce GlobalFoundries را که دارای چندین کارخانه در ایالات متحده است ، به عنوان چهارمین تولید کننده نیمه هادی در جهان با هفت درصد کل تجارت ریخته گری از نظر درآمد رتبه بندی می کند. این شرکت اخیراً از سرمایه گذاری 4 میلیارد دلاری برای توسعه قابل توجه ظرفیت کارخانه تولید تراشه موجود در سنگاپور خبر داده است. این شرکت به جای پذیرفتن فلسفه "کوچکتر بهتر است" ، بر افزودن قابلیت ها و ویژگی های جدید به تراشه های ساخته شده در اندازه های ترانزیستور بزرگتر (12 نانومتر و بیش) متمرکز است. دستیابی به اینتل شکنجه خواهد کرد. اگر توافق پیش نرود ، IPO ممکن است در اواخر سال جاری اتفاق بیفتد.

وقتی از او درباره این معامله سال شد ، سخنگوی اینتل گفت: "ما از اظهار نظر درباره شایعات و گمانه زنی ها خودداری خواهیم کرد. "

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.