خبر

 • تک بورد - گزارش شده است TSMC ، با وجود سفارشات معوقه ، ظرفیت اضافی ویفر را به حراج گذاشته است

  گزارش شده است TSMC ، با وجود سفارشات معوقه ، ظرفیت اضافی ویفر را به حراج گذاشته است
  20 روز و 9 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ مدتهاست که شنیده ایم که تولیدکنندگان نیمه هادی در تلاشند تا کمبود تراشه در سراسر جهان را کاهش دهند ، از سفارشات زیادی استفاده می کنند ، بنابراین یادگیری اینکه TSMC ظرفیت "مازاد" خود را به حراج گذاشته است عجیب به نظر می رسد.

  طبق منابع ComputerBase (از طریق PC Gamer) ، TSMC اخیراً ظرفیت ویفر اضافی خود را به بالاترین پیشنهاد دهندگان حراج کرده است. "هیچ اطلاعاتی در مورد ظرفیت اضافی یا هویت پیشنهاد دهندگان" ، هر چند که " تصور می شود که به صنعت خودرو رفته باشد.

  شایعات مربوط به سیستم پیشنهاد قیمت ظرفیت تراشه در کارخانه های تایوان دوباره منتشر شد ، رسانه ها گزارش دادند که این سیستم در جای خود قرار دارد و ظرفیت مازاد برای دومین سه ماهه با 15٪ تا 20٪ حق بیمه به بالاترین پیشنهاد دهندگان رسیده است. $ UMC $ TSM #semiconductors

  - Dan Nystedt (dnystedt) 3 مارس 2021

  خودروسازان بیش از بیشتر در طی کمبود تراشه آسیب دیده اند. بسیاری از شرکت ها در حال حاضر به دلیل کمبود تراشه برای وسایل نقلیه خود ، تولید خود را کاهش داده یا گفته اند که ممکن است میزان تولید خود را کاهش دهند. وضعیت منجر به این شده است که دولت بایدن گامهایی را برای حل این مشکل برداشته باشد.

  استیصال از ظرفیت تولید باعث افزایش قیمت TSMC شده است. تحلیل مالی Dan Nystedt در توئیتر خود نوشت كه ظرفیت بیش از حد برای سه ماهه دوم ، هزینه بالاتری را برای پیشنهاد دهنده های ناشناخته 15 تا 20 درصد هزینه می کند ، که بدون شک مورد استقبال TSMC قرار خواهد گرفت.

  Covid-19 و تعداد افراد در نتیجه کار در خانه ، فرآیندهای پیچیده ساخت ، تولید تراشه را دشوارتر می کند ، تعداد بیشتری تراشه در هر دستگاه ، مشکلات لجستیکی ، کمبود بسته و جنگ تجاری ایالات متحده و چین طوفانی کامل را ایجاد کرده است که منجر به کمبود تراشه بی سابقه شده است ، و این تولید کنندگان ویفر 40 درصد در ماه دسامبر تولید خود را افزایش دادند. Kioxia 1.6 میلیون 7.7٪ Intel 884،000 ~ 4.1٪

  خبر بد این است که پایان بحران به این زودیها نخواهد رسید. بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که بازار تا مدتی سال آینده به حالت عادی باز نخواهد گشت ، در این زمان عرضه باید تقاضا را جبران می کرد و موجودی ها دوباره پر می شوند.

  در سایر اخبار TSMC ، اخیراً شنیده ایم که این شرکت قرار است تا پایان سال تراشه های 3 نانومتری با شریک اپل تولید کند.

خبرهای دیگر از صنعتی