خبر

 • تک بورد - کوالکام ، گوگل و مایکروسافت از خرید Arm توسط انویدیا خوشحال نیستند

  کوالکام ، گوگل و مایکروسافت از خرید Arm توسط انویدیا خوشحال نیستند
  7 روز و 21 ساعت قبل

  تراشه های بازو به لطف مدل تجاری منحصر به فرد این شرکت که به دیگران اجازه می دهد از طرح های آن مجوز بگیرند ، جهان را می خورند. برخی از بزرگترین مشتریان Arm از ایده Nvidia برای جمع آوری فناوری از طریق خرید متنفر هستند ، بنابراین آنها از نهادهای نظارتی می خواهند که با دقت به مفاهیم ضد انحصاری نگاه کنند.

  هنگامی که انویدیا اعلام کرد قصد خرید Arm با قیمت هنگفت 40 میلیارد دلار را دارد ، قابل درک است که تعدادی از غول های فناوری را شوکه کرده است ، زیرا مجبور است منظره نیمه هادی را همانطور که می شناسیم تغییر دهد و نفوذ Arm را فراتر از تلفن های هوشمند و اینترنت اشیا. حتی هرمان هاوزر ، بنیانگذار شرکت ، معتقد است که این یک ایده بد است ، زیرا Arm به احتمال زیاد قادر به حفظ بی طرفی خود نخواهد بود زیرا اکثر دارندگان پروانه کسب آن از رقبای Nvidia هستند.

  Nvidia به نهادهای نظارتی در انگلیس ، ایالات متحده ، اتحادیه اروپا و چین گفت که متعهد به حفظ مدل مجوز باز Arm و بی طرفی مشتری است ، اما بسیاری از شرکت هایی که به آن مدل وابسته هستند قانع نمی شوند. این شامل کوالکام ، مایکروسافت و گوگل است که نگرانی های خود را به مقامات دولتی نظارت بر این خرید اعلام کرده اند. و سایر موارد مانند اپل ، سامسونگ ، اینتل ، AMD ، آمازون ، NXP ، مدیاتک و هواوی نیز به دسترسی به طراحی تراشه و نرم افزار Arm بستگی دارند که با مالکیت انویدیا می تواند گران تر شود.

  https://techbord.com کوالکام ، گوگل و مایکروسافت از خرید Nvidia برای خرید Arm خوشحال نیستند

  بر اساس گزارش CNBC ، کوالکام مصمم ترین اقدام در برابر مسدود شدن این امر توسط نهادهای نظارتی است ، زیرا معتقد است که این امر می تواند منجر به نگهداری انویدیا از بخشهای مهم مالکیت معنوی Arm شود.

  برای سالها ، Arm به لطف مدل تجاری خود ، که در صنعت سخت افزار بی نظیر است ، به عنوان "فعال کننده رقابت" توصیف شده است. مشتریان این شرکت - چه بزرگ و چه کوچک - یک حلقه بازخورد ایجاد می کنند که منجر به بهبود مداوم طرح تراشه های آن و یک اکوسیستم سالم از پردازنده های استاندارد و سفارشی برای انواع برنامه ها می شود.

  از نظر تئوری ، انویدیا قصد دارد بر اساس این مدل با مجوز باز ، برخی از دارایی های معنوی و قابلیت های تحقیق و توسعه خود را به این ترکیب اضافه کند. اما مهمتر از همه ، انویدیا چشم به "بازار هدف مخاطب شرکت ترکیبی" که پیش بینی می کند 250 میلیارد دلار تا سال 2023 برآورد کند ، اساساً ، این شرکت می خواهد تقریباً در همه حوزه های محاسبات - مصرف کننده ، شرکت و صنعتی.

  https://techbord.com کوالکام ، گوگل و مایکروسافت از خرید انویدیا خوشحال نیستند

  تأثیر بر 530 پروانه کسب Arm می تواند بسیار زیاد باشد ، اگرچه انویدیا اصرار دارد که این تنها به آنها کمک می کند تا تجارت خود را گسترش دهند. در آخرین گزارش سه ماهه خود ، Arm نشان داد که طراحی های آن در پایان سال گذشته در حدود 842 تراشه در ثانیه تحقق یافته است ، که باید چشم انداز موفقیت آن را ارائه دهد. تنظیم کننده ها برای اطمینان از اینکه این رقابت بر رقابت تأثیر نمی گذارد ، باید یک روند طولانی را طی کنند و مخالفت چندین شرکت بزرگ فناوری ، توانایی انویدیا در بستن معامله را به وجود می آورد.

  در پایان ، غول های فناوری مانند مایکروسافت ، آمازون ، گوگل و AMD در حال حاضر سیلیکون سفارشی را بر اساس طراحی Arm توسعه می دهند ، و آنها نمی خواهند شاهد تکرار وضعیت x86 در جایی باشند که بازار به روی تازه واردان بسته است. این مهم برای استارتاپهایی که از 75 درصد سهام تراشه Arm 'برای دسترسی به نوآوری سخت افزار استفاده می کنند ، از اهمیت بیشتری برخوردار است.

خبرهای دیگر از صنعتی