techbord.com کوالکام رکورد جدیدی را در محدوده موج 5G mmW ثبت کرد

چرا مهم است: کوالکام در حال حاضر اتصال mmWave را در برد 2.36 مایل نشان داده است ، دو برابر آنچه در ابتدا شرکت وعده داده بود. محدوده بزرگترین مانع برای ارائه دهندگان سلول های بی سیم در استفاده و استقرار فناوری mmWave در شبکه های آنها بوده است. با فرض اینکه این موفقیت می تواند به منافع شرکتهای مخابراتی بی سیم تبدیل شود ، می تواند سرعت بکارگیری 5G را سرعت ببخشد و هزینه ها را برای همه کاهش دهد.

اولین محصولات 5G مصرف کننده در سال 2019 با وعده های سرعت و تاخیر کم برای جایگزینی باند پهن به بازار آمد. هنوز در ابتدای راه است ، اکثر تلفن های مجهز به 5G هنوز بسیار گران هستند. در ایالات متحده ، حامل های بی سیم به طور متوسط ​​در مقایسه با سرعت متوسط ​​شبکه 5G از بقیه جهان عقب هستند.

یک استثنا Verizon بوده است ، که استقرار 5G خود را کاملاً روی فناوری باند بالا متمرکز کرده است ، mmWave به دلیل استفاده از فرکانسهای باند بالا ، mmWave می تواند سرعت چند گیگابیت بر ثانیه را برای توده ها به ارمغان بیاورد ، اما برد بسیار کم و نفوذ در ساختمان ها مشکلاتی را به چالش کشیده است. اعلامیه اخیر کوالکام می تواند همان چیزی باشد که صنعت به آن نیاز داشت.

با کمک Casa Systems و Ericsson ، کوالکام با حفظ اتصال داده از فاصله 2.36 مایل دستیابی به موفقیت در محدوده mmWave را نشان داد. سخت افزار مورد استفاده یک مودم Snapdragon X55 مستقل مجهز به آنتن QTM527 بود که به یک سیستم رادیویی اریکسون ایر 5121 با سخت افزار برج Baseband 6630 متصل می شد.

اگرچه در زمینه دسترسی بی سیم ثابت (FWA) نشان داده شده است ، اجزای سازنده همان قطعات موجود در گوشی های هوشمند سطح بالای 5G مانند Samsung Galaxy S20 Ultra است.

کوالکام می گوید دستیابی به موفقیت "با استفاده از نرم افزار با دامنه گسترده" حاصل شد به سخت افزار تجاری اریکسون. "اما اشاره ای به عملکرد در آن محدوده نمی کند. بدون هیچ تغییری در سخت افزار ، بعید به نظر می رسد کوالکام فهمیده است که چگونه قوانین فیزیک را نقض می کند تا دامنه را بدون تأثیر بر سرعت دو برابر کند. چه بیشتر احتمال دارد این است که پیاده سازی نرم افزاری بهبود یافته به شبکه و دستگاه این امکان را می دهد که با از بین رفتن بسته اتصال غیرقانونی ، از بین رفتن بسته اتصال خراب را بدون استفاده از اتصال باند کمتر انجام دهد.

با وجود اطلاعات محدود منتشر شده توسط کوالکام ، آنها به وضوح در مورد برنامه های کاربردی بالقوه در پهنای باند FWA (دسترسی بی سیم ثابت) هیجان زده هستند.

گوتام شیران ، مدیر ارشد مدیریت محصول در کوالکام ، اظهار داشت ، "با توجه به این مرحله مهم ، اولین قدم است در استفاده از mmWave برای انتقال داده های 5G با دامنه گسترده ، همکاری ما با Casa Systems و اریکسون راه را برای اجرای خدمات باند پهن ثابت برای پوشش گسترده در محیط های شهری ، حومه ای و روستایی هموار می کند. "

در متن از تلفن های هوشمند 5G ، مشخص نیست که آیا اتصال mmWave برد بلند در مقایسه با اتصال 5G باند پایین تر ، پیشرفت های محسوسی را ایجاد می کند یا خیر. حتی اگر این بلافاصله به کاربر نهایی ترجمه نشود ، عالی است دیدن تمرکز کوالکام در بهبود فناوری 5G ادامه دارد.

کوالکام رکورد جدیدی را در محدوده موج 5G mmW ثبت کرد
industry/کوالکام-رکورد-جدیدی-را-در-محدوده-موج-5g-mmw-ثبت.html

آخرین مطالب سایت
techbord.com پیش سفارش دکل های بازی Ryzen 5 Aya Neo در سراسر جهان در دسترس است
techbord.com 7.5 میلیارد دلار خرید مایکروسافت برای ZeniMax توسط نهادهای نظارتی تأیید شده است
techbord.com ظرف بخرید تا Republic Wireless و 200000 مشترک آن را به دست آورید
techbord.com Super Nintendo World سرانجام پس از تاخیر همه گیر در 18 مارس افتتاح می شود
techbord.com Modder حافظه را در GeForce RTX 3070 تا 16 GB دو برابر می کند
techbord.com یک مک پرو 64 هسته ای با قیمت 19000 دلار + شایعه وارد سال آینده
copyright 2020 techbord.com
تمامی حقوق برای وبسایت تک بورد محفوظ است. استفاده از مطالب فقط با ذکر نام و لینک به صفحه منبع امکان پذیر است.