خبر

 • تک بورد - کمیسیون اروپا برای بازیهای بخار

  کمیسیون اروپا برای بازیهای بخار "مسدود شده جغرافیایی " 9.5 میلیون دلار جریمه نقدی دریافت می کند
  23 روز و 16 ساعت قبل

  بازی های ویدئویی دارای سابقه طولانی در مسدود کردن جغرافیایی (قفل کردن منطقه) هستند. در بسیاری از موارد ، این روش دارای کاربردهای قانونی است ، مانند جلوگیری از اجرای نرم افزار در مواردی که ممکن است غیرقانونی یا سانسور شده باشد. با این حال ، در سال 2018 ، اتحادیه اروپا قوانینی علیه "انسداد جغرافیایی غیرمجاز" وضع کرد و آن را به عنوان وسیله ای برای "تبعیض قیمت" در مناطق خاص در اتحادیه می داند.

  کمیسیون اروپا به دلیل "مسدود کردن جغرافیایی " برخی از بازی ها ، Valve و پنج ناشر بازی های ویدیویی دیگر را به مبلغ 7.8 میلیون یورو (9.5 میلیون دلار) جریمه کرده است. مسدود کردن جغرافیایی زمانی است که یک ناشر یا در مورد Valve ، یک سیستم عامل توزیع فروش بازی را براساس موقعیت جغرافیایی محدود می کند. کمیسیون ادعا می کند که این عمل قوانین ضد انحصاری اتحادیه اروپا را نقض می کند. شایان ذکر است که تحقیقات EC بر فروش کلیدهای فعال سازی قفل شده در منطقه و خود بازی ها متمرکز بود.

  به غیر از Valve ، کمیسیون از Capcom ، Bandai Namco ، ZeniMax ، Koch Media ، و به عنوان قانون شکن به خانه تمرکز کنید. به طور کلی این شرکت ها بیش از 100 بازی را از مناطقی از جمله چک ، لهستان ، مجارستان ، رومانی ، اسلواکی ، استونی ، لتونی و لیتوانی مسدود کردند. بیانیه ای با اشاره به اینکه جریمه ها باید به ناشران یادآوری کند که مسدود کردن موقعیت جغرافیایی در اتحادیه اروپا مجاز نیست.

  https://techbord.com کمیسیون اروپا 9.5 میلیون دلار جریمه برای

  " بیش از 50٪ از کل اروپایی ها بازی های ویدیویی انجام می دهند. صنعت بازی های ویدیویی در اروپا در حال رونق است و اکنون بیش از 17 میلیارد یورو ارزش دارد. تحریم های امروز علیه شیوه های "انسداد جغرافیایی" Valve و پنج ناشر بازی های ویدیویی رایانه ای به عنوان یک یادآوری است که طبق قانون رقابت اتحادیه اروپا ، شرکت ها ممنوع هستند محدود کردن قراردادی فروش مرزی. چنین شیوه هایی مصرف کنندگان اروپایی را از مزایای بازار واحد دیجیتال اتحادیه اروپا و تجارت محروم می کند. فرصت خرید مناسب ترین پیشنهاد در اتحادیه اروپا. "

  جریمه های پنج ناشر برای همکاری با تحقیقات کمیسیون بین 10 تا 15 درصد کاهش یافت. Valve ترجیح داد که همکاری نکند و بیش از 1.6 میلیون یورو (2 میلیون دلار) جریمه تخفیف یافته دریافت کرد.

  Valve درمورد عملکرد کمیسیون توضیحی نداده است. با این حال ، هنگامی که EC سال گذشته از این شرکت خواست تا این عمل را متوقف کند ، Valve در بیانیه ای به The Verge گفت که فقط "تعداد کمی بازی " (حدود 3 درصد) مسدود شده از نظر جغرافیایی است. این توضیح داد که به استثنای محدود ، مسدود کردن جغرافیایی را در مناطق اروپا در سال 2015 خاموش کرده است. همچنین استدلال کرد که نباید مسئولیتی در قبال ناشرانی که از فعال سازی قفل شده در منطقه استفاده می کنند ، داشته باشد زیرا مستقیماً کلیدهای بخار را نمی فروشد.

  اعتبار تصویر: Alexandros Michailidis

خبرهای دیگر از صنعتی