خبر

 • تک بورد - کمبود فویل مس می تواند قیمت مادربرد و GPU را بیشتر کند

  کمبود فویل مس می تواند قیمت مادربرد و GPU را بیشتر کند
  22 روز و 10 ساعت قبل

  کمبود مداوم نیمه هادی ها به سرعت در حال برف ریختن است و کمبود همه جانبه اجزا را مشخص می کند و نشان می دهد که زنجیره تامین چقدر شکننده است. مس آخرین کالایی است که با کمبود مواجه شده است و می تواند قیمت انواع لوازم الکترونیکی را در شمال افزایش دهد.

  DigiTimes (paywalled، per Tom's Hardware) گزارش می دهد که فویل مس مورد استفاده برای ساخت تابلوهای مدار چاپی همچنان با کمبود مواجه است و در نتیجه تامین کنندگان با افزایش هزینه مواجه می شوند. به این ترتیب ، باید تعجب کرد که چقدر هزینه از طریق هزینه های بالاتر لوازم الکترونیکی به مصرف کنندگان تحمیل می شود.

  با نگاهی گذرا به بازار مس ، قیمت فروش 7،845.40 دلار در هر دلار مشخص می شود. تن در اواخر دسامبر 2020. امروز قیمت این کالا 9،262.85 دلار در هر تن است که طی 9 ماه گذشته 1،417.45 دلار در تن افزایش یافته است.

   https://techbord.com کمبود فویل مس می تواند قیمت مادربرد و GPU را افزایش دهد

  به گفته Tom's ، قیمت فویل مس از زمان سه ماهه چهارم 35 درصد افزایش یافته است افزایش هزینه تولید مس و انرژی. این به نوبه خود هزینه PCB ها را افزایش می دهد. دیگر صنایع که به طور فزاینده ای به مس متکی هستند ، وضعیت را تشدید می کنند. این نشریه به طور کامل هزینه فعلی رول های فویل مسی ، تعداد تخته ATX را که یک رول می تواند تولید کند و موارد دیگر ، برای کسانی که مایل به بررسی عمیقتر شرایط اقتصادی هستند ، ارائه می دهد.

  در حالی که ممکن است انواع لوازم الکترونیکی درنتیجه افزایش قیمت داشته باشند ، محصولاتی مانند مادربردها و کارت های گرافیک ممکن است بیشترین آسیب را ببینند زیرا از PCB های بزرگ با تعداد لایه بالا استفاده می کنند. در این زیرمجموعه ، احتمالاً سخت افزار بودجه ای باشد که تفاوت قیمت در آن بیشتر احساس می شود. به عنوان مثال ، مادربردهای گران قیمت از قبل دارای حق بیمه قابل توجهی هستند و احتمالاً تولیدکنندگان تمایل بیشتری برای افزایش قیمت کوچک در این رده خواهند داشت.

خبرهای دیگر از صنعتی