خبر

 • تک بورد - کمبود تراشه پیش بینی می شود که کارخانه های تگزاس برای شروع مجدد تولید تلاش کنند

  کمبود تراشه پیش بینی می شود که کارخانه های تگزاس برای شروع مجدد تولید تلاش کنند
  18 روز و 9 ساعت قبل

  TL ؛ DR: درست زمانی که فکر می کردید کمبود نیمه هادی جهانی نمی تواند بدتر شود ، ما اکنون می شنویم که طوفان زمستانی ماه گذشته در تگزاس باعث شده است سازندگان تراشه در منطقه با عواقب قطع شدن موقت خود مقابله کنند پارچه چند هفته طول خواهد کشید تا تولید مجدداً شروع شود ، این مشکلات صنعت را بیشتر می کند و احتمالاً منجر به افزایش قیمت برخی محصولات می شود.

  همانطور که توسط رویترز گزارش شد ، سامسونگ ، NXP نیمه هادی ها و اینفینئون فن آوری ها دستور گرفتند ماه گذشته کارخانه های خود را در آستین ، تگزاس تعطیل کنند تا برق برای خانه های مردم در اولویت قرار گیرد ، نتیجه طوفان زمستانی حداقل 21 نفر.

  همانطور که در گذشته مشاهده کردیم ، با توجه به زمان و هزینه لازم برای شروع مجدد تولید ، حتی کوچکترین اختلال در نیروگاه تولیدی نیز می تواند عواقب گسترده ای داشته باشد. ادوارد لاتسون ، مدیرعامل اتحادیه تولیدکنندگان منطقه آستین ، گفت: "تولیدکنندگان تراشه اکنون قدرت ، آب و بنزین مورد نیاز برای کار را دارند اما برای راه اندازی مجدد ابزار و تمیز کردن کارخانه ها به زمان نیاز دارند."

  https://techbord.com پیش بینی می شود با تلاش کارگران تگزاس برای راه اندازی مجدد تولید ، کمبود تراشه بدتر شود

  آستین گیگافکتوری تسلا در هنگام طوفان. این شرکت یکی از مشتریان تراشه سامسونگ است.

  سامسونگ تأیید کرد که "با بررسی و پیکربندی مجدد امکانات ، ممکن است زمان بیشتری برای رسیدن به سطح نرمال لازم باشد."

  لاتسون هشدار داد که صنعت خودروسازی ، یکی از کسانی که با کمبود تراشه بیشترین آسیب را دیده است ، ظرف مدت 5 ماه اثرات خاموش شدن را احساس خواهد کرد. کارخانه های آستین خودروسازان را در میان مشتریان خود به حساب می آورند.

  "این تأثیر تقریباً فوری است ، زیرا موجودی تراشه کم است و مشتریان در اسرع وقت به آنها احتیاج دارند." "ما اکنون در حال بررسی حدود یک ماه تولید از دست رفته هستیم. "

  کارخانه سامسونگ تراشه هایی برای بخش LSI خود ، تسلا و کوالکام تولید می کند. در حالی که این مشتریان می توانند برای تراشه های خود به پارچه های دیگر مراجعه کنند ، گفتن این ساده تر از انجام کار در حال حاضر است. آنجا که گیاهان برای انجام سفارشات تلاش می کنند ، زمان زیادی وجود دارد و ظرفیت اضافی هزینه بالایی دارد - TSMC ظرفیت ویفر اضافی خود را با 15 تا 20 درصد بیشتر از حد معمول حراج می کند.

  اعتبار تصویر مرکزی: عکاسی Roschetzky

خبرهای دیگر از صنعتی