خبر

 • تک بورد - کمبود تراشه جهانی انتظار می رود تا سال 2022 ادامه داشته باشد

  کمبود تراشه جهانی انتظار می رود تا سال 2022 ادامه داشته باشد
  14 روز و 20 ساعت قبل

  آینده نگر: آیا امیدوارید کمبود تراشه در سراسر جهان به زودی پایان یابد؟ متأسفانه پیش بینی می شود وضعیت فعلی تقاضا که بسیار بیشتر از عرضه است ، سه یا چهار چهارم دیگر ادامه داشته و به دنبال آن یک یا دو سه ماه دیگر پیش از رسیدن موجودی به سطح نرمال باشد. اگر این دقیق باشد ، زمانی در سال 2022 پیش از بازگشت صنعت به حالت عادی صورت می گیرد.

  تقریباً در هر بازاری که محصول نهایی از تراشه در کمبود جهانی رنج می برد ، بیشترین آسیب دیدگی خودروها ، سخت افزار رایانه و کنسول های بازی را دیده ایم.

  بزرگترین مسئله Covid بوده است. -19 و سفارشات خانه نشینی. در حالی که اکثر دنیا به طور ناگهانی به کار از راه دور روی می آورند و محصولات سرگرمی در خانه به یک امر عادی تبدیل می شوند زیرا همه چیز از میله ها گرفته تا سینما تجارت را متوقف می کند ، تقاضا برای کامپیوتر ، لپ تاپ ، تلویزیون ، کنسول و غیره به سطح بی سابقه ای می رسد.

  < تشدید این مسئله فرآیند تولید فزاینده ای است که تولید تراشه را دشوارتر می کند ، تعداد بیشتری تراشه در هر دستگاه را دارد ، مشکلات لجستیکی و کمبود بسته را دارد. جنگ تجاری چین / ایالات متحده شاهد آن بود كه شركتها سعی می كنند تراشههایشان را از قبل انبار كنند و تولیدكنندگان را تحت فشار بیشتر قرار دهند. میلیون + 9.3٪ SK Hynix 1.85 میلیون پوند 9٪ کیوکسیا 1.6 میلیون 7.7٪ Intel 884،000 ~ 4.1٪ p> MarketWatch می نویسد که طبیعی بودن هنوز فاصله زیادی ندارد. "ما اعتقاد داریم شرکت های نیمه 10٪ تا 30٪ زیر سطح تقاضای فعلی حمل می کنند و حداقل 3-4 ماه طول می کشد تا عرضه تقاضا را جبران کند و سپس 1-2 ماه دیگر موجودی کالا در مشتریان / کانال های توزیع انجام شود. هارلان سور ، تحلیلگر JP Morgan گفت: "دوباره به سطح نرمال رسیده است." عرضه زمان سرب - مدت زمانی که بین سفارش شما ارسال می شود و تحویل کالا است - وارد منطقه "خطر" بالای 14 هفته می شود ، بیشترین مدت از سال 2018 است.

  https://techbord.com پیش بینی می شود کمبودهای جهانی تراشه تا سال 2022 ادامه داشته باشد

  "تصحیح عمده ای در این مورد مشاهده نمی کنیم افق ، با توجه به محدودیت های موجود در عرضه و همچنین ادامه خوش بینی در مورد بهبود تقاضا در 2H21 ، "متیو شیرین ، تحلیلگر استیفل ، نوشت. "ما بیشتر از اینکه تصحیح قریب الوقوع اصلاح سه ماهه موجود را انجام دهیم ، بیشتر نگران ادامه اختلال در تأمین و افزایش هزینه های مواد هستیم. "

  در حالی که همه اینها ممکن است خبر خوبی برای تولیدکنندگانی باشد که سهام خود را دیده اند به دلیل بی ثمر بودن تلاش برای خرید جدیدترین محصولات ، مصرف کنندگان ناامید می شوند. تولید کنندگان ویفر در ماه دسامبر 40 درصد تولید خود را افزایش دادند و دولت بایدن درگیر این امر شده است ، اما این مشکل به این زودی از بین نمی رود.

خبرهای دیگر از صنعتی