خبر

 • تک بورد - کارگران کارخانه ویسترون آیفون در هند بر سر دستمزد ناعادلانه شورش کردند

  کارگران کارخانه ویسترون آیفون در هند بر سر دستمزد ناعادلانه شورش کردند
  چند ثانیه قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ گفته می شود که کارگران یک مرکز تولید آیفون در هند روز شنبه دست به یک شورش گسترده زدند و به مبلمان ، واحدهای مونتاژ و وسایل نقلیه آسیب زدند. طبق گزارشات اولیه ، کارمندان این کارخانه - که توسط شریک مونتاژ اپل ، ویسترون اداره می شود - ادعا می کنند که مزدی که در ابتدا به آنها وعده داده شده به آنها پرداخت نمی شود.

  کارخانه مورد بحث در ناراساپورا مستقر است و توسط ویسترون ، یک شرکت مستقر در تایوان ، تولید کننده آیفون در این مرکز کار می کند. گفته می شود که اکثریت قابل توجهی از 2000 کارگر این کارخانه در شورش گسترده شرکت کرده اند که منجر به تخریب واحدهای مونتاژ و آتش زدن وسایل نقلیه می شود.

  به نقل از روزنامه تایمز هند ، این اختلافات pay - نکته اصلی این است که کارمندان آنچه را که به آنها گفته شده است دریافت نمی کنند.

  کارناتاکا: # خشونت در کارخانه تولید آیفون که توسط #Wistron Corp مستقر در تایوان در Narasapura (در Kolar) مستقر است منطقه) در نزدیکی # بنگلورو. کارمندان ادعا می کنند که حقوق مناسبی به آنها پرداخت نشده است. pic.twitter.com/GKbeFeyRKc

  - TOI Bengaluru (TOIBengaluru) 12 دسامبر 2020

  یک کارمند ناشناس توضیح داد: "در حالی که به یک فارغ التحصیل مهندسی ماهانه 21000 روپیه وعده داده می شد ، حقوق وی به روپیه کاهش می یافت در ماههای اخیر 16000 و متعاقباً به 12000 روپیه. حقوق ماهانه فارغ التحصیلان غیر مهندسی به 8000 روپیه کاهش یافته بود. مبلغ حقوق واریز شده به حساب های ما کاهش یافته است و دیدن آن ناامیدکننده بود. "

  فیلم هایی که کارگران آشوبگری را در حال تخریب املاک ویسترون نشان می دهند به صورت آنلاین در حال پخش هستند. اگرچه مشخص نیست که کسی در جریان شورش آسیب دیده یا مورد حمله قرار گرفته باشد ، گفته می شود که کارمندان به دفاتر مدیران ارشد حمله کرده اند. تا زمان نوشتن ، نه ویسترون و نه اپل در مورد اوضاع توضیحی نداده اند.

خبرهای دیگر از صنعتی