techbord.com کاخ سفید با شدت گرفتن جنگ های فناوری از ابتکار جدید فناوری رونمایی می کند

دولت آمریكا برای غلبه بر طرحهای توسعه طلبانه چین ضمن غلبه بر پیشرفتهای فن آوری روسیه ، با ابتكار فن آوری جدیدی دست یافته است. این طرح با عنوان استراتژی ملی برای فناوری های مهم و نوظهور به جلوگیری از دستیابی رقبای بین المللی به دارایی های معنوی و فناوری حساس ایالات متحده کمک خواهد کرد.

پیشنهاد کاخ سفید پیشنهاد می کند که شرکت های فناوری پروتکل های امنیتی را در مراحل اولیه پیشرفت های پیشرفته فناوری پیاده سازی کنند. دولت ایالات متحده همچنین در تجزیه و تحلیل ریسک برخی از پروژه ها نقش خواهد داشت و تعیین خواهد كرد كه آیا برخی از فن آوری ها به متحدان منتقل می شوند یا خیر.

برخی از بخشهای فناوری كه قرار است تحت برنامه جدید قرار گیرند. شامل سنجش پیشرفته ، فناوری های موتور هوایی ، هوش مصنوعی (AI) ، ارتباطات و رابط های انسان و ماشین است.

بر اساس بیانیه ای که از کاخ سفید صادر شد ، "ایالات متحده چشم بسته نخواهد شد تاکتیک های کشورهایی مانند چین و روسیه ، که تکنولوژی را می دزدند ، شرکت ها را مجبور به تحویل مالکیت معنوی ، زیرساخت بازارهای آزاد و عادلانه می کنند و به طور پنهانی فناوری های غیرنظامی نوظهور را برای ایجاد ارتش خود منحرف می کنند. "

این آخرین ابتکار عمل تا حد زیادی چین را هدف قرار داده است. ملت آسیای شرقی تهدیدی جدی برای شرکتهای آمریکایی قلمداد می شود. شرکت های چینی در حال حاضر نسبت به همتایان آمریکایی خصوصی خود اختلاف دارند ، زیرا آنها برای تحقیقات تحقیقاتی به بودجه دولتی دسترسی ترجیحی دارند. آنها همچنین مستقیماً به جمعیت قابل توجه 1.3 میلیارد نفری دسترسی دارند که بازار آماده ای برای محصولاتشان فراهم می کند.

شرکت های چینی دسترسی مستقیم به 1.3 میلیارد نفری قابل توجه دارند که بازار محصولات خود را فراهم می کند.

بسیاری از نوآورترین شرکت های فناوری کشور از حمایت قابل توجه دولت برخوردار می شوند. این به آنها کمک می کند تا بر بازارهای خارجی تسلط یابند. دولت آمریكا این را نوعی استعمار دیجیتال می داند.

شركت ها در برنامه های توسعه طلبانه خود پشتیبانی می شوند به شرطی كه به سیاست های مشخص شده توسط حزب كمونیست چین پایبند باشند. از جمله مهمترین جنبه ها ، قانون امنیت سایبری کشور است که از سال 2017 به اجرا درآمد. این بند بند شرکتهای چینی فعال در این کشور را برای ذخیره داده های کاربر در کشور الزام می کند. همچنین محدودیت های انتقال داده را به اشخاص خارجی تحمیل می کند.

این یکی از دلایلی است که دولت ایالات متحده در مورد TikTok دست انداز بوده است. برنامه ویدئویی ویروسی که صحنه رسانه های اجتماعی را طوفانی کرده است ، تقریباً 100 میلیون کاربر آمریکایی دارد. دسترسی آن به بازار ایالات متحده اخیراً به دلیل دسترسی به داده های کاربر شخصی ، به یک نقطه عطف اصلی تبدیل شده است. این مسئله به یک مسئله امنیت ملی افزایش یافت.

چین در حال حاضر در رده بندی بالاتر از تعداد درخواست های ثبت اختراع قرار دارد ، و این بر عزم آن برای تبدیل شدن به یک رهبر فناوری جهانی تأکید می کند. طی یک سال گذشته ، شرکت های چینی حدود 58990 درخواست ثبت اختراع ساخته اند. در مقابل ، شرکتهای آمریکایی تقریباً 57،840 حق ثبت اختراع ارائه دادند.

تلاش چین برای تسلط بر بخش فناوری از طریق ابتکاری به نام Digital Silk Road (DSR) هماهنگ می شود. این پروژه با هدف گسترش ردپای دیجیتالی کشور در سراسر جهان انجام شده است. اهداف اصلی آن شامل ایجاد زیرساخت های حیاتی دیجیتال ، تقویت شرکت های فن آوری چینی و افزایش دسترسی به داده های مهم است. این برنامه در سال 2015 به عنوان برنامه ای به طور عمده در بخش خصوصی رونمایی شد و در سالهای اخیر مورد حمایت گسترده دولت قرار گرفته است.

کاخ سفید به دنبال الهام گرفتن از ابتکار عمل مشابه در داخل است.

اعتبار تصویر: CNN

کاخ سفید با شدت گرفتن جنگ های فناوری از ابتکار جدید فناوری رونمایی می کند
industry/کاخ-سفید-با-شدت-گرفتن-جنگ-های-فناوری-از-ابتکار-جدید-فناوری.html

آخرین مطالب سایت
techbord.com شخصی تراشه M1 اپل را درون iMac قرار داده است
techbord.com تلویزیون اپل با
techbord.com نتفلیکس سریع خنده ها را که یک خوراک کمدی به سبک TikTok برای مشترکان است ، راه اندازی می کند
techbord.com Bethesda یک درگاه DoR 3 PlayStation VR برای عرضه در تاریخ 29 مارس آماده کرده است
techbord.com Google قول داده است که سابقه مرور شما را به تبلیغ دهندگان متوقف کند
techbord.com اولین گردشگر قمری SpaceX در حال پذیرش برنامه های خدمه است
copyright 2020 techbord.com
تمامی حقوق برای وبسایت تک بورد محفوظ است. استفاده از مطالب فقط با ذکر نام و لینک به صفحه منبع امکان پذیر است.