خبر

 • تک بورد - چین در ماه مارس در میان کمبود تراشه های جهانی ، نیمه هادی 35.9 میلیارد دلاری را به ثبت رساند

  چین در ماه مارس در میان کمبود تراشه های جهانی ، نیمه هادی 35.9 میلیارد دلاری را به ثبت رساند
  12 روز و 13 ساعت قبل

  با کمبود تراشه جهانی ، علائم کمی در بهبود ، حداقل در کوتاه مدت ، چین ماه گذشته رکورددار نیمه هادی بود: 58.9 میلیارد واحد ، به ارزش حدود 35.9 میلیارد دلار.

  همانطور که توسط South China Morning Post گزارش شده است ، داده های منتشر شده توسط اداره کل گمرک نشان می دهد که واردات کل مدار مجتمع (IC) چین در سه ماهه اول به 155.6 میلیارد واحد رسیده است که 33.6 درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است به ارزش حدود 93.6 میلیارد دلار برای مقایسه ، در سه ماهه اول سال 2020 116.1 میلیارد واردات به ارزش 72.1 میلیارد دلار انجام شده است.

  بیشتر تراشه های موجود در چین که در حال انباشت است ، در حال حاضر نمی توانند در داخل کشور تولید شوند ، از جمله حافظه فرار. با افزایش تقاضا برای محصولات در سرتاسر جهان ، همزمان با بازگشایی بسیاری از اقتصادها ، شرکت های چینی نمی خواهند آن را از دست بدهند.

  البته نگرانی بزرگتر تحریم های تجاری توسط شرکت های چینی توسط ایالات متحده است. دولت. Huawei اولین کاهش سه ماهه درآمد خود را در Q4 مشاهده کرد ، نتیجه اضافه شدن آن به لیست Entity در سال 2019 ، به این معنی که شرکت های آمریکایی برای تجارت با این غول فناوری به مجوز نیاز دارند.

  تحریم های Huawei باعث حمل و نقل جهانی تلفن های هوشمند آن شده است

  هفته گذشته هفت نهاد ابر رایانه چینی دیگر برای انجام فعالیت های مغایر با همان لیست اضافه شدند" با توجه به امنیت ملی یا منافع سیاست خارجی ایالات متحده ، "در حالی که SMIC سال گذشته مورد تحریم قرار گرفت.

  با تهدید به قطع ارتباط از شرکت های آمریکایی ، شرکت های در چین در حال ذخیره سازی تراشه ها هستند ، این روش باعث تشدید مسائل مربوط به کمبود جهانی می شود که قبلاً به سطح بحران رسیده بودند. قطعات و مواد تا سال 2030. با این حال ، چین قصد دارد اعتماد خود را به تولیدکنندگان خارج از کشور کاهش دهد و از تراشه های بیشتری از تولید کنندگان داخلی تا سال 2025 استفاده کند ، در نتیجه خطرات زنجیره تامین ناشی از تحریم های تجاری ایالات متحده را کاهش می دهد.

  اینتل ، فاب های خاص خود را دارد ، روز گذشته اعلام کرد که در حال مذاکره با صنعت خودرو برای تولید تراشه برای وسایل نقلیه است. این به دنبال جلسه ای با حضور چندین نفر از مدیران ارشد تراشه سازان ، تولیدکنندگان خودرو و مقامات عالی رتبه در دولت بایدن برای بحث در مورد مسائل زنجیره تامین نیمه هادی انجام شد.

  اعتبار تصویر: انسانی

خبرهای دیگر از صنعتی