خبر

 • تک بورد - چین با جلوگیری از محدودیت های ایالات متحده ، برای تهیه تجهیزات نیمه هادی به ژاپن متوسل می شود

  چین با جلوگیری از محدودیت های ایالات متحده ، برای تهیه تجهیزات نیمه هادی به ژاپن متوسل می شود
  23 روز قبل

  تحریم های ایالات متحده علیه تولیدکنندگان نیمه هادی چینی شرکت های هر دو کشور را در جیب خود قرار داده است ، اما شرکت های ژاپنی از این وضعیت سود برده اند. گزارش جدید می گوید فروشندگان تجهیزات دست دوم در ژاپن از سال گذشته شاهد افزایش 20 درصدی قیمت خود بوده اند زیرا شركت های چینی دستگاه هایی را كه مشمول محدودیت های آمریكا نیستند ، از بین می برند.

  نیكی آسیا می نویسد كه سازندگان نیمه هادی چینی در پی تحریم های آمریكا ، برای ارسال تجهیزات مورد استفاده به ژاپن روی آورده اند و قیمت ها را در بازار دست دوم این كشور بالا می برند. با توجه به کمبود تراشه در سراسر جهان ، هنوز مشکل تأمین در صنایع مختلف وجود دارد ، حتی دستگاه های قدیمی و قدیمی نیز فروش سریع دارند. این امر باعث شده قیمت تجهیزات اصلی مانند سیستمهای لیتوگرافی سه برابر افزایش یابد.

  "یک منبع در Mitsubishi UFJ Lease & Finance گفت:" به نظر می رسد تقریباً 90٪ از ماشین آلات استفاده شده به چین هدایت می شوند. یک فروشنده تجهیزات دست دوم اضافه کرد: "ماشین هایی که اساساً چند سال پیش بی ارزش بودند اکنون به قیمت 100 میلیون ین [940،000 دلار] به فروش می رسند."

  رهبران ظرفیت ویفر شرکت ظرفیت تولید ماهانه ویفر کل سهم جهانی جهانی سامسونگ 3.1 میلیون 14.7٪ TSMC 2.7 میلیون 13.1٪ میکرون فناوری 1.9 میلیون + 9.3٪ SK Hynix 1.85 میلیون پوند 9٪ کیوکسیا 1.6 میلیون 7.7٪ اینتل 884،000 ~ 4.1٪

  در ماه سپتامبر ، دولت ایالات متحده بزرگترین تولید کننده چین ، نیمه هادی ساخت بین المللی را تحریم کرد شرکت (SMIC). این همچنین به Huawei به همان لیست موجودیت اضافه شد ، به این معنی که شرکت های آمریکایی باید قبل از صادرات برخی محصولات به SMIC مجوز خود را تأمین کنند.

  در حالی که بسیاری از تجهیزات مورد استفاده مستقیماً از ژاپن به کارخانه خریداران منتقل می شوند. کف ، برخی از ماشین های نسل قدیمی احتکار می شوند - نه این که فروشندگان اهمیت دهند. هدف نهایی این است که صنعت نیمه هادی چین وابستگی کمتری به واردات ایالات متحده داشته باشد ، بنابراین اطمینان حاصل می کند که تحریم ها تأثیر کمتری دارند.

خبرهای دیگر از صنعتی