خبر

 • تک بورد - چهارمین تولیدکننده بزرگ DRAM در جهان می گوید قیمت حافظه ارزان تری در راه است

  چهارمین تولیدکننده بزرگ DRAM در جهان می گوید قیمت حافظه ارزان تری در راه است
  11 روز و 9 ساعت قبل

  آینده نگر: در حالی که بحران تراشه برای مدتی از بین نمی رود ، به نظر می رسد که حداقل در چند ماه آینده شاهد کاهش قیمت DRAM خواهیم بود. به گفته چهارمین سازنده بزرگ حافظه در جهان ، یک "تصحیح" بعداً در سال 2021 ارائه می شود.

  طبق گزارش The Register ، رئیس شرکت فناوری نانیا تایوان ، دکتر پی اینگ لی ، گفت که فروش این شرکت در سه ماهه سوم 5.3 درصد نسبت به در سه ماهه قبل و افزایش 55.6 درصدی در سال.

  لی افزود که پیش بینی می شد فروش لوازم الکترونیکی مصرفی ، سرور و تلفن های هوشمند در سه ماهه چهارم سال ثابت بماند. با این حال ، او هشدار داد که زنجیره های نامتعادل عرضه و کمبود قطعات بر بسیاری از بخش های بازار تأثیر گذاشته است ، با Covid-19 و تنش های ژئوپلیتیکی رشد اقتصادی را کند کرده است.

  لی همچنین خاطرنشان می کند که "ما منتظر بازار DRAM هستیم [ برای] اصلاح کوتاه مدت و جزئی را در Q4 ، 21 وارد کنید. "

  پیش بینی لی به دنبال یک پیش بینی مشابه است توسط TrendForce. آخرین گزارش شرکت تحلیلگر نشان داد که قیمت DRAM تثبیت شده است و انتظار می رود در بقیه سال به طور متوسط ​​بین سه تا هشت درصد کاهش یابد. همچنین خاطرنشان می کند که حمل و نقل حافظه در سه ماهه چهارم کاهش می یابد زیرا مشتریان موجودی DRAM را بیش از حد انتظار ذخیره می کنند. عرضه بیش از حد به این معنی است که تولیدکنندگان رایانه شخصی و سرور در حال حاضر انبارهای کافی برای دو ماه دوام دارند که منجر به کاهش قیمت می شود.

  گزارش مشابهی در ماه گذشته از گارتنر نیز بیان داشت که قیمت DRAM و NAND flash به سقوط ، نتیجه تقاضای خنک کننده و افزایش عرضه است.

  همه اینها برای مصرف کنندگان به معنای قیمت های پایین تر است ، و نه فقط برای ماژول های DRAM. تلفن های هوشمند سال آینده ممکن است قیمت آنها کمی کاهش یابد یا حافظه بیشتری از حد معمول داشته باشند. متأسفانه ، این بدان معنا نیست که کارت های گرافیک با توجه به سایر مشکلات فعلی مرتبط با ساخت آنها ، به طور قابل ملاحظه ای ارزان تر یا به آسانی در دسترس قرار می گیرند.

خبرهای دیگر از صنعتی