خبر

 • تک بورد - چندین کشور اتحادیه اروپا برای تقویت صنعت نیمه هادی منطقه ، نیروها را متحد می کنند

  چندین کشور اتحادیه اروپا برای تقویت صنعت نیمه هادی منطقه ، نیروها را متحد می کنند
  29 روز و 12 ساعت قبل

  بیش از نیمی از کشورهای اتحادیه اروپا برای تسریع در توسعه نیمه هادی های پیشرفته برای طیف گسترده ای از برنامه ها - از لوازم الکترونیکی مصرفی گرفته تا وسایل نقلیه خودران ، یادگیری ماشین و ابر رایانه ها - در حال پیوستن به نیروها هستند. در حالی که ایالات متحده و چین برای برتری فناوری درگیر هستند ، اتحادیه اروپا 175 میلیارد دلار برای جبران و کاهش وابستگی خود به هر دو منطقه هزینه می کند.

  ایالات متحده و چین به سمت جداسازی تولید و تحقیق و توسعه فناوری در پیش گرفته اند ، حتی اگر دو کشور به خوبی تجارت خود را در آینده ادامه دهند.

  فاصله وجود ندارد یک طلاق مطلق ، اما این روند از قبل آغاز شده است ، بطوریکه شرکتهای تولیدی به آرامی فعالیتهای خود را در چین کوچک می کنند و آنها را به کشورهای همسایه آسیا و سایر مناطق منتقل می کنند. دولت ایالات متحده در حال برنامه ریزی برای اجرای برنامه ای به اصطلاح "شبکه پاک" است که می تواند منجر به "انشعاب اینترنتی" شود و چین در حال ریختن منابع مالی هنگفت به شرکت های داخلی است که می تواند آن را به سطح بالاتری از خود فناوری ارتقا دهد. -sufficiency.

  https://techbord.com چندین کشور اتحادیه اروپا برای تقویت صنعت نیمه هادی منطقه همکاری می کنند

  در حالی که ایالات متحده و چین درگیر یک جنگ تجاری به ظاهر بی پایان هستند ، اتحادیه اروپا از این فرصت استفاده می کند تا توانایی های فن آوری خود را تا سیلیکونی که تحول دیجیتال ما را تحریک می کند پیش ببرد. مشاهده اکوسیستم های مصرف کننده ، بنگاه های اقتصادی و صنعتی.

  این هفته ، 17 کشور عضو ، از جمله آلمان ، فرانسه ، اسپانیا ، ایتالیا و رومانی ، بیانیه مشترکی را برای تقویت تحقیق و توسعه در کل زنجیره فناوری امضا کردند ، از ساخت نیمه هادی تا مونتاژ الکترونیک و سیستم های جاسازی شده. این طرح همچنین شامل دیجیتالی شدن سریع زیرساخت های عمومی و سیستم های مراقبت های بهداشتی و ردیابی سریع خدمات شبکه باند پهن و شبکه 5G خواهد بود.

  برای این منظور ، اتحادیه اروپا حداقل 145 میلیارد یورو (175 دلار) اختصاص خواهد داد. میلیارد دلار) ، یا تقریباً یک پنجم صندوق های بازیابی و مقاوم سازی بلوک. برخی از این موارد به دنبال یک طرح بلند پروازانه برای توسعه ظرفیت تولید تراشه ها با استفاده از گره های فرایند 2 نانومتری است ، اما تحقق آن ممکن است چندین سال طول بکشد.

   https://techbord.com چندین کشور اتحادیه اروپا برای تقویت صنعت نیمه هادی منطقه

  برای تقویت 2021 آزمایشی پیش بینی می شوند رهایی. اولین مورد ، خانواده ای از پردازنده های RISC-V است ، با رمز رمز "Rhea" ، که هم اکنون توسط طرح پردازشگر اروپایی در دست ساخت است. مورد دوم یک پروژه ابر فوق مقیاس به نام Gaia-X است که از چندین شرکت محلی از جمله Deutsche Bank ، Siemens ، Bosch ، Telekom و SAP پشتیبانی می کند.

  در حال حاضر ، اتحادیه اروپا به تراشه بسیار متکی است. واردات و فقط حدود 10 درصد از بازار نیمه هادی جهانی را به خود اختصاص می دهد که ارزش آن 533 میلیارد دلار است. این طرح جدید قصد دارد تا سال 2025 وضعیت بازار اتحادیه اروپا را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد ، و در پایان این دهه به سیلیکونی کاملاً متفاوت منجر شود.

خبرهای دیگر از صنعتی