خبر

 • تک بورد - پیشنهاد قانون ضد انحصار شرکت ها را از غیرقابل برداشتن برنامه های از پیش نصب شده منع می کند

  پیشنهاد قانون ضد انحصار شرکت ها را از غیرقابل برداشتن برنامه های از پیش نصب شده منع می کند
  10 روز و 11 ساعت قبل

  در حالی که نهادهای نظارتی همچنان به تحقیق درباره شرکت های بزرگ فناوری در مورد رفتار انحصارطلب ادامه می دهند ، قانون گذاران در ایالات متحده قبلاً چندین لایحه ضد انحصاری معرفی کرده اند که می تواند بر عملکرد شرکت هایی مانند اپل ، گوگل ، آمازون و دیگران تأثیر بگذارد. یکی از آنها تقاضا می کند که به کاربران امکان حذف برنامه های از پیش نصب شده را بدهد.

  در پی تحقیقات ضد انحصاری کنگره در سال گذشته ، قانون گذاران لایحه جدیدی را پیشنهاد داده اند که اپل و دیگر سازندگان گوشی های هوشمند را مجبور می کند برنامه های پیش فرض خود را توسط کاربر قابل جابجایی کنند. به عنوان مثال ، کاربران آیفون باید در صورت انتخاب برنامه های تلفن ، ساعت ، پیام ها ، نامه های الکترونیکی ، FaceTime و سایر برنامه های پیش فرض اپل را حذف نصب کنند.

  "به همین نسبت آسان است پنج برنامه دیگر را به عنوان اپل بارگیری کنید ، بنابراین آنها از سلطه خود در بازار برای حمایت از محصولات و خدمات خود استفاده نمی کنند. "" نماینده دموکرات دیوید سیسیلین به بلومبرگ گفت.

  قانون انتخاب و نوآوری آمریکایی آنلاین از طریق نماینده دیوید سیسیلین ، نماینده ایالات متحده

  لازم به ذکر است که اپل پیش از آنکه کنگره حتی لایحه را معرفی کند ، اقداماتی را برای حذف برخی از برنامه های پیش فرض خود انجام داده بود. یادداشت ها ، نامه ، تقویم ، آب و هوا و حتی FaceTime می توانند به طور کامل حذف نصب شوند. برنامه های دیگر ، از جمله تلفن ، پیام ها ، ساعت ، کیف پول و ساعت را نمی توان حذف کرد اما می توان آنها را از نظر پنهان کرد.

  علاوه بر این ، این قانون صریحاً سازندگان اپل یا تلفن های هوشمند را هدف قرار نمی دهد. همچنین این شرکت های فناوری خارج از حوزه تولید سخت افزار از محصولات "خود ترجیحی" منع می کند. سیسیلین گفت: به عنوان مثال ، سرویس اشتراك Prime آمازون باید دوباره تغییر ساختار یابد زیرا "این امر به ضرر برخی از فروشندگانی است كه به بستر تجارت الكترونیكی اعتماد می كنند".

  به محدودیت های این لایحه وارد شوید. با این حال ، نماینده مجلس پاسخ مبهمی داد و گفت که این تصمیم را وزارت دادگستری ایالات متحده و کمیسیون تجارت فدرال بر عهده دارند. همچنین چند مورد محدودیت در این لایحه وجود دارد. برای اولین بار ، این فقط برای محصولات و خدمات با بیش از 50 میلیون کاربر فعال ماهانه اعمال می شود. ثانیا ، شرکت صاحب آن باید سرمایه بازار 600 میلیارد دلار یا بیشتر داشته باشد.

خبرهای دیگر از صنعتی