خبر

 • تک بورد - پس از مجازات استرداد دادگاه اسپانیا به ایالات متحده ، جان مک آفی در زندان مرده یافت

  پس از مجازات استرداد دادگاه اسپانیا به ایالات متحده ، جان مک آفی در زندان مرده یافت
  5 روز و 9 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ جان مک آفی ، کارآفرین عجیب و غریب بنیانگذار شرکت نرم افزار ضد ویروس مک آفی در اواخر دهه 1980 ، روز چهارشنبه در سلول زندان در بارسلونا ، اسپانیا مرده پیدا شد.

  به نقل از آسوشیتدپرس ، دادگاهی در اسپانیا اخیراً حکم داده بود که این پیرمرد 75 ساله به اتهام فرار مالیاتی به آمریکا تحویل شود. در بیانیه ای از دولت کاتالون اشاره شده است که پرسنل زندان تلاش کردند این مرد را زنده کنند ، اما موفق نشدند. در این بیانیه نام مکافی مشخص نبود ، اما گفته می شود که به یک شهروند 75 ساله آمریکایی منتظر استرداد به آمریکا اشاره شده است.

  مک آفی در اکتبر گذشته در فرودگاه اسپانیا دستگیر شد. یک قاضی دستور داد که وی منتظر نتیجه جلسه دادرسی استرداد باشد.

  ایالات متحده معتقد است که من رمزنگاری را پنهان کرده ام. کاش این کار را می کردم اما به دست بسیاری از اعضای تیم مک آفی حل شده است (اعتقاد شما لازم نیست) ، و دارایی های باقی مانده من توقیف می شود. دوستانم از ترس معاشرت تبخیر شدند. من چیزی ندارم. با این حال ، از چیزی پشیمان نیستم.

  - جان مک آفی (officialmcafee) 16 ژوئن 2021

  در این نشریه علت مرگ ذکر نشده است ، اما رویترز گزارش می دهد که مک آفی ظاهراً خود را در زندان خود به دار آویخته است سلول. او به اتهامات فرار مالیاتی در تنسی متهم شده بود و گفته می شود در یک پرونده کلاهبرداری ارز رمزنگاری شده در نیویورک نقش داشته است. وی همچنین یکی از افراد مورد علاقه در تحقیقات قتل در بلیز سالها پیش بود.

  فقط یک هفته پیش ، مک آفی در توییتر گفت که ایالات متحده معتقد است او رمزنگاری را پنهان کرده است. "من چیزی ندارم. با این حال ، من از چیزی پشیمان نیستم. "مک آفی در پایان آخرین توئیت خود نتیجه گرفت.

  اعتبار تصویر Darrin Zammit Lupi، Reuters

خبرهای دیگر از صنعتی