خبر

 • تک بورد - پس از لغو جریمه ضد تراست، اینتل 625 میلیون دلار سود از اتحادیه اروپا می خواهد

  پس از لغو جریمه ضد تراست، اینتل 625 میلیون دلار سود از اتحادیه اروپا می خواهد


  9 روز و 8 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ اینتل از ناظر رقابت کمیسیون اروپا می خواهد که 624 میلیون دلار هزینه بهره را پس از درخواست تجدیدنظر موفقیت آمیز این شرکت علیه یک جریمه 1.2 میلیارد دلاری ضد انحصار در اوایل سال جاری تحویل دهد.

  در ژانویه، یک دادگاه اروپایی در حمایت از اینتل در مورد درخواست تجدید نظر اینتل در مورد جریمه 1.06 میلیارد یورویی (1.2 میلیارد دلاری) که کمیسیون اروپا در سال 2009 علیه آن وضع کرد، رای داد. پرداخت به سازندگان، از جمله Dell، HP و Lenovo، تا پردازنده‌های خود را نسبت به پردازنده‌های AMD از سال 2002 تا 2007 با ارائه رفتار ویژه به آنها در قالب تخفیف، ترجیح دهند. کمیسیون پس از شکست دادگاه، مبلغ 1.2 میلیارد دلار را به اینتل برگرداند.

  اکنون، پنج ماه پس از آن حکم، اینتل برای "پرداخت غرامت و سود ناشی از خسارت وارده به دادگاه عمومی اتحادیه اروپا" درخواست کرده است. به دلیل امتناع کمیسیون اروپا از پرداخت سود پیش فرض اینتل."

  در حالی که مبلغی که اینتل مطالبه می کند بیش از نیمی از جریمه اصلی را نشان می دهد، شرکت می گوید این ادعا بر اساس نرخ بهره است. معادل نرخ بازپرداخت بانک مرکزی اروپا 1.25% در زمان صدور جریمه در ماه مه 2009، و این نرخ باید از آگوست 2009 تا فوریه 2022 به 3.5% افزایش یابد.

  Intel isn هر گونه تأخیر کمیسیون را نیز نمی پذیرم. این دادگاه از دادگاه خواسته است تا برای هر گونه تاخیر در پرداخت هزینه های بهره، سود بیشتری اعمال کند.

  رویترز خاطرنشان می کند که اینتل از حکم دادگاه عالی اروپا در سال گذشته سوء استفاده می کند که به مدیران اجرایی اتحادیه اروپا دستور داد تا پرداخت سود پیش‌فرض برای جریمه‌های بازپرداخت شده در پرونده‌های ضد انحصار باطل.

  علی‌رغم اینکه پرونده بیش از یک دهه ادامه دارد، هنوز به پایان نرسیده است. کمیسیون اروپا اکنون در حال تجدید نظر در مورد تصمیم دادگاه برای لغو جریمه است.

  h/t: The Register


  تگ ها:

  جریمه , تراست , اینتل , میلیون , دلار , اتحادیه , اروپا , خواهد


  v 6
خبرهای دیگر از صنعتی