خبر

 • تک بورد - پس از تایید توییتر با طرح ایلان ماسک برای فروش 10 درصد سهام، سهام تسلا سقوط کرد.

  پس از تایید توییتر با طرح ایلان ماسک برای فروش 10 درصد سهام، سهام تسلا سقوط کرد.
  21 ساعت و 2 دقیقه قبل

  سهام تسلا امروز صبح 9 درصد سقوط کرد و این تا حدودی به دلیل توییتر است. خب توییتر و ایلان ماسک. مدیر عامل شرکت خودروهای برقی روز شنبه در توییتی اعلام کرد که در صورتی که کاربران پلتفرم این اقدام را در یک نظرسنجی تایید کنند، 10 درصد از سهام خود را می فروشد. پس از بیش از 3.5 میلیون رای، 57.9٪ از شرکت کنندگان به نفع فروش انتخاب کردند.

  ماسک توییت خود را به دنبال پیشنهاد قانونی اخیر منتشر کرد که شامل مالیات بر عواید تحقق نیافته است. گزارشی در اوایل سال جاری نشان داد که میلیاردر از پرداخت مالیات بر درآمد فدرال در سال 2018 اجتناب کرده است در حالی که تنها 68000 دلار در سال 2015 و 65000 دلار در سال 2017 تحویل داده است.

  اکثر میلیاردرها قادر به پرداخت چنین مالیات کمی هستند، زیرا دولت فقط مالیاتی را اعمال می کند. آن را به عنوان درآمد تعریف می‌کند، بنابراین وقتی ارزش سهامی که دارند افزایش می‌یابد، بر ثروت آنها مالیات تعلق نمی‌گیرد. سپس می‌توانند در مقابل سهام وام بگیرند تا هزینه‌های زندگی خود را بپردازند.

  اخیراً سودهای غیرقابل تحققی که وسیله‌ای برای اجتناب از مالیات است، ایجاد شده است، بنابراین من پیشنهاد می‌کنم 10 درصد از سهام تسلا را بفروشم. آیا از این حمایت می‌کنید؟

  — لرد اج (@elonmusk) 6 نوامبر 2021

  ماسک بعداً در توییتی نوشت که او فقط از شرکت‌های موجود در سهام خود پول دریافت می‌کند و حقوق یا پاداش نقدی دریافت نمی‌کند، بنابراین "تنها راه برای من برای پرداخت مالیات شخصاً فروش سهام است." بی بی سی خاطرنشان می کند که او میلیاردها دلار از طریق یک بسته غرامت به دست آورده است، که به او قدرت می دهد تا زمانی که تسلا به اهداف عملکردی خود دست می یابد، از مقادیر زیادی از گزینه های سهام استفاده کند. سهام به قیمت های خاصی رسید.

  ماسک تا 30 ژوئن حدود 170.5 میلیون سهم تسلا بدهکار بود. طبق محاسبات رویترز، فروش 10 درصد از آن ها حدود 21 میلیارد دلار است.

خبرهای دیگر از صنعتی