خبر

 • تک بورد - هیئت مهندسی مینه سوتا در مورد استفاده از واژه مهندس با طرح دعوی اصلاحیه اول مواجه می شود

  هیئت مهندسی مینه سوتا در مورد استفاده از واژه مهندس با طرح دعوی اصلاحیه اول مواجه می شود
  22 روز قبل

  یک مهندس پس از اینکه وی خود را "مهندس حرفه ای" خواند ، علیه هیئت صدور مجوز مینه سوتا به دلیل اقدامات انتظامی تلافی جویانه علیه وی شکایت کرده است.

  چارلز مارون بنیانگذار گروه اصلاح مهندسی Strong Towns است. در حالی که او از سال 2012 حرفه خود را تمرین نکرده است ، اما همچنان در مینه سوتا مجوز دارد. تمرکز وی این روزها اصلاح روشهای منسوخ صنعت و "دگم" است. وی سخنرانی کرده و مقالاتی را در مورد استانداردهای کنونی این صنعت منتشر کرده است.

  در مارس سال گذشته ، یک مهندس در داکوتای جنوبی ، جایی که مارون چندین بار صحبت کرده بود ، شکایتی را علیه او به شورای صدور مجوز مینه سوتا ارائه داد. در این پرونده اشاره شد که در برخی سخنرانی ها و نوشتارها ، مارون در هنگام انقضای پروانه خود از خود به عنوان "مهندس حرفه ای" یاد می کرد.

  هیئت مدیره چندین ماه بدون اطلاع وی در این مورد شکایت داشت. در آن زمان ، مارون دریافت که پروانه اش از بین رفته و آن را تمدید کرد. شش هفته بعد ، سرانجام هیئت صدور مجوز در مورد تمرین بدون مجوز به او مراجعه کردند. او ثابت کرد که به هیچ کار مهندسی نپرداخته است ، و هیچ مقاله ای را که نیاز به مجوز دارد در طول مدت زمان امضا امضا نکرده است ، اما هیئت مدیره آن را رها نکرد.

  پرونده مارون از طریق Strong Towns

  بدون راه قانونی برای محکومیت مارون به دلیل تمرین بدون مجوز ، هیئت مدیره توجه خود را به استفاده از اصطلاح "مهندس حرفه ای" معطوف کرد. آنها ادعا می کنند که او نمی تواند در کار خود را چنین توصیف کند به عنوان یک مصلح حتی اگر مجوز داشته باشد. هیئت مدیره به مارون گفت كه وی باید یك شرط شرطی را امضا كند و اذعان كند كه وی مرتكب "كیفری از صداقت ، كلاهبرداری ، فریب ، یا معرفی نادرست" شده است. "اگر وی نپذیرفت ، با مجازات انتظامی روبرو خواهد شد. وی در عوض یک دادخواست شکایت کرد.

  "مهندسان باید بتوانند بدون داشتن مجوز و تهدید معیشت وجدان خود را بیان کنند." مارون در بیانیه ای گفت. "اقدامات هیئت مدیره در حق همه مردم مینه سوتا بی عدالتی است و اگر بدون چالش باقی بماند ، تأثیر مهیجی بر سخنرانی در حرفه مهندسی خواهد داشت".

  پرونده Marohn اولین نیست زمانی که شاهد بودیم هیئت صدور مجوز ایالتی علیه استفاده شخصی از کلمه مهندس اقدامی انجام داد. ماتس یورلستروم در سال 2017 در اورگان با جریمه و احكام مشابهی روبرو شد. وی به دلیل نقض آزادی بیان علیه هیئت ممیزان مهندسی و نقشه برداری زمین ایالت اورگان شکایت كرد. در سال 2019 ، یک قاضی فدرال حکم داد که هیئت مدیره "" سابقه اقدامات اجرایی شدید "و محدودیت های خود را در استفاده از کلمه مهندس" به طور قابل ملاحظه ای خارج از قانون با نقض اصلاحیه اول "خواند." p> اعتبار تصویر: شهرهای قوی

خبرهای دیگر از صنعتی