خبر

 • تک بورد - هوآوی بیشترین کاهش درآمد را تجربه کرده است زیرا تحریم ها بخش مصرف کننده خود را خرد کرده است

  هوآوی بیشترین کاهش درآمد را تجربه کرده است زیرا تحریم ها بخش مصرف کننده خود را خرد کرده است
  17 روز و 3 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ بیش از دو سال از زمانی که دولت دونالد ترامپ ، هواوی را در لیست سیاه قرار داد ، غول چینی بزرگترین افت درآمد خود را ، بیش از 29 درصد ، در نیمه اول سال 2021 گزارش کرده است. همچنین در طول سه ماه 38 درصد کاهش فروش داشته است. پایان ماه ژوئن

  درآمد هوآوی در نیمه اول به 320.4 میلیارد یوان (49.56 میلیارد دلار) کاهش یافته است. جای تعجب نیست که بیشترین سقوط در گروه تجاری مصرف کنندگان بود که زمانی بیش از نیمی از تجارت خود را نمایندگی می کردند. این بخش ، که شامل تلفن های شرکت است ، با 47 درصد کاهش به 135.7 میلیارد یوان رسید.

  حاشیه سود در نیمه سال کمی افزایش یافت و 0.6 درصد به 9.8 درصد (31.4 میلیارد یوان) رسید. ، در درجه اول به دلیل بهبود کارایی است.

  بلومبرگ با استفاده از ارقام برآورد کرد که فروش هواوی در سه ماهه قبل 38 درصد کاهش یافته و به 168.2 میلیارد یوان (26 میلیارد دلار) رسیده است.

  اریک خو ، رئیس گردان ، روز جمعه در بیانیه ای گفت: "این زمانها چالش برانگیز بوده است." "هدف ما این است که بقا داشته باشیم و این کار را به صورت پایدار انجام دهیم. علیرغم کاهش درآمد ناشی از مشاغل مصرفی ناشی از عوامل خارجی ، ما مطمئن هستیم که مشاغل شرکت های مخابراتی و تجاری ما به طور پیوسته به رشد خود ادامه می دهند. "

  < p> مدتی طول کشید تا هوآوی اثرات قرار گرفتن در فهرست نهادهای دفتر صنعت و امنیت (BIS) را در ماه مه 2019 احساس کرد ، از دسترسی به فناوری ساخت آمریکا یا برخورد با شرکت هایی که از ابزارها یا طرح های آمریکایی استفاده می کنند جلوگیری کرد ، از جمله TSMC ، بدون مجوز. این غول فناوری اولین درآمد سه ماهه خود را در سه ماهه چهارم 2020 تجربه کرد و مجبور شد بخش Honor خود را بفروشد تا سازنده تلفن بودجه بتواند از تحریم ها جلوگیری کند.

  هواوی دیگر یکی از برترین فروشندگان تلفن در سطح جهان یا در اروپا نیست و میزان فروش تبلت های آن در سه ماهه دوم -53.7 درصد کاهش یافته است. فروش نیز در کشور خود دچار مشکل شده است: برای اولین بار در هفت سال گذشته ، هواوی دیگر یکی از پنج فروشنده برتر تلفن در چین نیست.

  درآمد کسب و کار تجهیزات مخابراتی هواوی نیز کاهش یافته است ، -14٪ سالانه ، با کاهش سرعت راه اندازی 5G در چین.

  این همه خبر بدی برای هواوی نیست. درآمد حاصل از گروه تجاری سازمانی آن در نیمه اول 18 درصد به 42.9 میلیارد یوان رسید ، در نتیجه Covid-19 و افزایش تقاضا برای اتصال به فناوری اطلاعات و ارتباطات ، در حالی که کسب و کار خدمات ابری آن دو برابر شد و 20 درصد از بازار چین را به خود اختصاص داد. .

خبرهای دیگر از صنعتی