خبر

 • تک بورد - نیمه‌های بعدی پیل سوختی هیدروژنی ولوو برد ۶۲۱ مایلی خواهد داشت

  نیمه‌های بعدی پیل سوختی هیدروژنی ولوو برد ۶۲۱ مایلی خواهد داشت


  8 روز و 11 ساعت قبل

  کامیون‌های پیل سوختی هیدروژنی می‌توانند جایگزینی عالی برای نیمه الکتریکی با باتری در آینده شوند. آنها دارای برد و ظرفیت بار هستند که به کامیون‌های دیزلی نزدیک‌تر است و سوخت‌گیری بسیار سریع‌تر از شارژ خودروهای برقی است. با این حال، تولید و توزیع هیدروژن همیشه از منابع تجدیدپذیر استفاده نمی کند، به این معنی که لزوماً یک راه حل "سبز" نیست.

  بخش تولید کامیون ولوو به تازگی اعلام کرده است که در حال آزمایش خودروهایی است که با سلول های سوختی هیدروژنی کار می کنند. این شرکت ادعا می‌کند که این کامیون‌ها برد عملیاتی تا 1000 کیلومتر (621 مایل)، زمان سوخت‌گیری کمتر از 15 دقیقه و وزن کل (شامل حمل بار) بیش از 65 تن خواهند داشت.

  اگر موارد زیر است. ارقام دقیق هستند، به نظر می رسد جایگزینی جذاب برای نیمه برقی با باتری برای حمل و نقل طولانی باشد. برای مقایسه، تسلا Semi دارای برد تبلیغاتی تا 800 کیلومتر (497 مایل) است و طبق گزارش ها، شارژ شدن آن در یک ایستگاه شارژ مگاوات بیش از 30 دقیقه طول می کشد.

  هر کامیون مجهز به دو سوخت هیدروژنی خواهد بود. سلول هایی که می توانند 300 کیلووات برق تولید کنند. CellCentric، سرمایه گذاری مشترک بین Volvo Group و Daimler، تامین کننده این سلول ها خواهد بود.

  مزیت استفاده از هیدروژن به عنوان سوخت این است که به جای دود آلاینده اگزوز، فقط بخار آب منتشر می کند. با این حال، انرژی مورد استفاده در تولید هیدروژن (یا بهتر است بگوییم، جداسازی آن از سایر عناصر) لزوماً نباید از منابع تجدیدپذیر تأمین شود. در واقع، امروزه اکثریت قریب به اتفاق تولید هیدروژن بر پایه سوخت‌های فسیلی است.

  مشکل دیگر در دسترس بودن محدود ایستگاه‌های سوخت‌گیری هیدروژن است. در حال حاضر کمتر از 60 ایستگاه در ایالات متحده فعال است که همه آنها در کالیفرنیا هستند. ظاهراً این تعداد در سال آینده فقط دو برابر خواهد شد.


  تگ ها:

  نیمه‌ , بعدی , سوختی , هیدروژنی , ولوو , مایلی , خواهد , داشت


  v 6
خبرهای دیگر از صنعتی