techbord.com نوکیا (Nokia) در حال اضافه کردن رابط های باز به تجهیزات ارتباطی خود است

وقتی هیئت مدیره نوکیا در اوایل سال جاری مدیر عامل جدید خود را معرفی کرد، آینده 5G شرکت نامشخص به نظر می رسید. با این حال، این شرکت یک برنامه جدید برای پذیرش واسط های باز به عنوان روشی برای ساخت فناوری RAN خود با سایر رقبای خود قابل تعامل دارد و بنابراین برای اپراتورهای تلفن همراه جذاب تر است که به دنبال مخلوط کردن و مطابقت با راه حل های فروشندگان مختلف هستند.

در دنیای ارائه دهندگان تجهیزات مخابراتی، علاقه چندانی به تولید سخت افزار وجود ندارد که با این رقابت قابل تعامل باشد. برای ده ها سال، اپراتورهای تلفن همراه مجبور بودند یک فروشنده را انتخاب کنند و برای کل زنجیره تامین خود به آن نیاز داشته داشتند، از آنجا که برای سرعت بخشیدن به کار و صرفه جویی در هزینه ها امکان مخلوط کردن و مطابقت تجهیزات وجود نداشت.

نوکیا مستقر در فنلاند اولین سازنده تجهیزات بزرگ مخابراتی است که واسطه های باز را به محصولات خود اضافه می کند. این اقدام امروز اعلام شد. طبق این رویکرد جدید به نام Open Radio Access Network (OpenRAN)، نوکیا در حال استفاده از اصول ابری برای استقرار شبکه های تلفن همراه fronthaul و midhaul است. برای شرکت هایی که مایل به استقرار شبکه های 5G هستند، این یک سری مزایای مانند معماری های سریع تر، ارزان تر و انعطاف پذیر تر که کارایی آنها راحت تر است.

نوکیا (Nokia) در حال اضافه کردن رابط های باز به تجهیزات ارتباطی خود است

OpenRAN هم سخت افزار و هم نرم افزار را در بر می گیرد، که تعداد زیادی از استقرار 5G در سیستم عامل های مجازی و کانتینر شده اجرا شده است که در انواع سخت افزاری بیشتری اجرا می شوند.

این منطقه ای است که اینتل برای تأمین جایگاه سخت تلاش می کند، زیرا پیش بینی می شود بازار تراشه های 5G سرورها و ایستگاه های پایه تا سال 2023 به 25 میلیارد دلار برسد.

نوکیا می گوید از تصویب هر دو راه حل OpenRAN و Cloud RAN پشتیبانی می کند، و رابط های باز در ایستگاه های پایه AirScale خود را در اواخر سال جاری آغاز خواهد کرد. این شرکت قصد دارد تا پایان سال آینده آن را به کل نمونه کارهای سخت افزاری و نرم افزاری خود گسترش خواهد داد.

نوکیا (Nokia) در حال اضافه کردن رابط های باز به تجهیزات ارتباطی خود است

ماه گذشته، AT&T و نوکیا اولین آزمایش موفقیت آمیز  RANG5 مبتنی بر OpenRAN برای شبکه تجاری mmWave AT & T در نیویورک را فاش کردند.

این امر می تواند از نظر سهم بازار از نوکیا و Huawei در نوکیا پیشی بگیرد و موج 5G را سوار کند. تلاش دولت آمریكا برای جلوگیری از رشد موقعیت بازار هواوی هنوز تغییری را در این شرکت نشان نداده است، اما بیشتر كشورها با تجهیزات چینی را از استقرار شبکه 5G خارج می كنند، اوضاع می تواند به طرز چشمگیری تغییر كند.

نوکیا (Nokia) در حال اضافه کردن رابط های باز به تجهیزات ارتباطی خود است
industry/نوکیا-nokia-در-حال-اضافه-کردن-رابط-های-باز-به-تجهیزات-ارتباط

آخرین مطالب سایت
techbord.com Tomb Raider و Skull Island در حال دریافت اقتباس های انیمیشن از Netflix هستند
techbord.com نهاد ناظر اتحادیه اروپا خواستار تحقیق در مورد مسئله دائمی نرمافزار Joy-Con است
techbord.com لیست کامل گزینه های جایگزین برای همه محصولات Google
techbord.com آخرین زنگ ویدئویی Ring's کوچکترین و مقرون به صرفه ترین در حال حاضر است
techbord.com فایرفاکس 85 از راه می رسد و Flash را از بین می برد و در برابر ابر کوکی ها محافظت می کند
techbord.com فضاپیمای ناسا حامل نمونه اولیه مواد سیارکی برای سفر به زمین است
copyright 2020 techbord.com
تمامی حقوق برای وبسایت تک بورد محفوظ است. استفاده از مطالب فقط با ذکر نام و لینک به صفحه منبع امکان پذیر است.