techbord.com نورمن آبرامسون ، پدر شبکه های بی سیم ، در 88 سالگی درگذشت

به یاد داشته باشید: نورمن آبرامسون ، یکی از پیشگامان شبکه های رایانه ای بی سیم ، در سن 88 سالگی درگذشت. استاد سابق دانشگاه هاوایی ، کار آبرامسون بنیان فن آوری های ارتباطی بی سیم مدرنی است که ما می شناسیم و استفاده می کنیم امروز. آبرامسون به دلیل سرطان پوست که در ریه هایش متاستاز کرده بود ، در اول دسامبر در خانه خود در سانفرانسیسکو گذشت.

آبرامسون در اوایل کار خود به عنوان استاد وظیفه یافت راهی برای انتقال داده ها بین جزایر هاوایی و ایالات متحده با استفاده از فناوری رادیویی پیدا کند. از این پروژه اولیه ، وی ALOHAnet را ایجاد کرد - یک شبکه بی سیم اولیه که به توسعه فن آوری های ارتباطی بی سیم مدرن و همچنین انتقال اطلاعات مبتنی بر اترنت کمک می کند.

نوآوری های اولیه آبرامسون هنوز مورد استفاده قرار می گیرد امروز در تلفن های هوشمند ، ماهواره ها و شبکه های Wi-Fi خانگی استفاده کنید. گفته می شود این فناوری به این دلیل گسترده شده است كه آبرامسون و تیمش مشتاق اشتراک آن بودند و از سایر دانشمندان در آزمایشگاه خود در هاوایی استقبال كردند.

به گفته نیویورك تایمز ، علت مرگ آبرامسون سرطان پوست بود به ریه های خود متاستاز داده است. وی در تاریخ 1 دسامبر در خانه خود در سانفرانسیسکو درگذشت.

دیوید لاسنر ، رئیس دانشگاه هاوایی ، گفت: "تعداد بسیار کمی از افراد هستند که به اندازه Norm تأثیر زیادی در ارتباط کل کره زمین داشته باشند. و امروز اطلاعات را به اشتراک می گذارد. نورم جزایر هاوایی را به یکدیگر و جهان متصل می کند و میراث خود را در UH و فراتر از آن از طریق ایده های خود و دانشجویانش به جا می گذارد. "

تصور جهانی بدون ارتباط بی سیم دشوار است و ما نورمن را داریم. آبرامسون برای نقشی که در اتصال جهان ایفا کرده است تشکر می کند.

نورمن آبرامسون ، پدر شبکه های بی سیم ، در 88 سالگی درگذشت
industry/نورمن-آبرامسون-پدر-شبکه-های-بی-سیم-در-88-سالگی.html

آخرین مطالب سایت
techbord.com اپل بی سر و صدا رتبه های قابل ترمیم آیفون و مک بوک را به وب سایت فرانسوی خود اضافه کرد
techbord.com نسخه جدید بازسازی System Dock Night Dive در تابستان امسال فرا می رسد ، اکنون نسخه آزمایشی رایگان را بارگیری کنید
techbord.com Framework Laptop آخرین تلاش برای یک لپ تاپ مدولار واقعی است
techbord.com محققان استنفورد چهار دلیل اصلی
techbord.com Final Fantasy VII Remake برای PS5 به یک DLC ماجراجویی Yuffie و پیشرفت های گرافیکی اضافه می کند
techbord.com Hot Wheels Unleashed سپتامبر امسال برای رایانه ها و کنسول ها وارد می شود
copyright 2020 techbord.com
تمامی حقوق برای وبسایت تک بورد محفوظ است. استفاده از مطالب فقط با ذکر نام و لینک به صفحه منبع امکان پذیر است.