خبر

 • تک بورد - نورمن آبرامسون ، پدر شبکه های بی سیم ، در 88 سالگی درگذشت

  نورمن آبرامسون ، پدر شبکه های بی سیم ، در 88 سالگی درگذشت
  3 روز و 8 ساعت قبل

  به یاد داشته باشید: نورمن آبرامسون ، یکی از پیشگامان شبکه های رایانه ای بی سیم ، در سن 88 سالگی درگذشت. استاد سابق دانشگاه هاوایی ، کار آبرامسون بنیان فن آوری های ارتباطی بی سیم مدرنی است که ما می شناسیم و استفاده می کنیم امروز. آبرامسون به دلیل سرطان پوست که در ریه هایش متاستاز کرده بود ، در اول دسامبر در خانه خود در سانفرانسیسکو گذشت.

  آبرامسون در اوایل کار خود به عنوان استاد وظیفه یافت راهی برای انتقال داده ها بین جزایر هاوایی و ایالات متحده با استفاده از فناوری رادیویی پیدا کند. از این پروژه اولیه ، وی ALOHAnet را ایجاد کرد - یک شبکه بی سیم اولیه که به توسعه فن آوری های ارتباطی بی سیم مدرن و همچنین انتقال اطلاعات مبتنی بر اترنت کمک می کند.

  نوآوری های اولیه آبرامسون هنوز مورد استفاده قرار می گیرد امروز در تلفن های هوشمند ، ماهواره ها و شبکه های Wi-Fi خانگی استفاده کنید. گفته می شود این فناوری به این دلیل گسترده شده است كه آبرامسون و تیمش مشتاق اشتراک آن بودند و از سایر دانشمندان در آزمایشگاه خود در هاوایی استقبال كردند.

  به گفته نیویورك تایمز ، علت مرگ آبرامسون سرطان پوست بود به ریه های خود متاستاز داده است. وی در تاریخ 1 دسامبر در خانه خود در سانفرانسیسکو درگذشت.

  دیوید لاسنر ، رئیس دانشگاه هاوایی ، گفت: "تعداد بسیار کمی از افراد هستند که به اندازه Norm تأثیر زیادی در ارتباط کل کره زمین داشته باشند. و امروز اطلاعات را به اشتراک می گذارد. نورم جزایر هاوایی را به یکدیگر و جهان متصل می کند و میراث خود را در UH و فراتر از آن از طریق ایده های خود و دانشجویانش به جا می گذارد. "

  تصور جهانی بدون ارتباط بی سیم دشوار است و ما نورمن را داریم. آبرامسون برای نقشی که در اتصال جهان ایفا کرده است تشکر می کند.

خبرهای دیگر از صنعتی