خبر

 • تک بورد - نوازندگان ، از جمله تام مورلو از RATM ، از Spotify می خواهند که هرگز از فناوری تشخیص صدا ثبت اختراع استفاده نکند

  نوازندگان ، از جمله تام مورلو از RATM ، از Spotify می خواهند که هرگز از فناوری تشخیص صدا ثبت اختراع استفاده نکند
  20 روز و 13 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ بسیاری از نوازندگان با استفاده از خدمات پخش جریانی ، معمولاً به دلیل پرداخت حق امتیاز ، مشکلی دارند ، اما گروهی از هنرمندان به چیزی بیشتر از مشتری محور اعتراض می کنند. هدف خشم آنها ابزاری برای تشخیص گفتار است که Spotify در اوایل سال جاری ثبت اختراع کرده است و توصیه می کند موسیقی بر اساس "حالت عاطفی ، جنسیت ، سن یا لهجه" باشد.

  اختراع ثبت شده Spotify ، اعطا شده در 12 ژانویه ، توصیف تجزیه و تحلیل صدای کاربران و سر و صدای پس زمینه برای تشخیص خلق و خو و شرایط اجتماعی آنها است ، مانند اینکه آیا آنها در یک کافی شاپ هستند ، به تنهایی در یک مهمانی ، و غیره ، و پیشنهادات آهنگ را بر اساس این داده ها ارائه دهید. این سیستم همچنین می تواند جنسیت ، سن و لهجه را از گفتار یک فرد استنباط کند.

  جای تعجب نیست که بسیاری از مردم از چیزی که به نظر می رسد یک ویژگی تهاجمی است ناراضی هستند. حقوق دیجیتال غیر انتفاعی Access Now از Spotify خواست که ماه گذشته از هرگونه برنامه ریزی برای این فناوری صرف نظر کند. اکنون ، این یکی از چندین گروه است و بیش از 180 نوازنده در تلاشند تا به همان هدف برسند. در نامه ای سرگشاده ، کمپین ها از شرکت می خواهند که متعهد شود که هرگز از سیستم تجزیه و تحلیل صدا استفاده ، مجوز ، فروش یا کسب درآمد نکند.

  "این فناوری توصیه خطرناک است ، نقض حریم خصوصی و سایر حقوق بشر ، و نباید توسط Spotify یا هر شرکت دیگری اجرا شود ، "در این نامه آمده است. "هرگونه استفاده از این فناوری غیر قابل قبول است."

  https://techbord.com نوازندگان ، از جمله RATM's تام مورلو ، از اسپاتیفای اصرار كنید كه هرگز از فن آوری تشخیص صدا با اختراع استفاده نكند

  تام مورلو ، خشمگینانه علیه یادگیری ماشینی اسپاتیفای

  در این نامه پنج نگرانی مهم در مورد این فناوری وجود دارد : دستکاری احساسات ، تبعیض ، نقض حریم خصوصی ، امنیت داده ها و تشدید نابرابری در صنعت موسیقی. گروه مدافع عفو بین الملل.

  "وقتی تحت نظارت مداوم شرکت ها باشید ، نمی توانید جلوی این کار را بگیرید." "Spotify باید همین حالا این کار را کنار بگذارد و توسط نوازندگان ، طرفداران موسیقی و همه فعالان موسیقی درست عمل کند."

  "ادعا می شود می تواند سلیقه شخصی را در موسیقی براساس لهجه او استنباط کند یا جنسیت او را تشخیص دهد با صدای صدای آنها نژادپرستانه ، ترنسوبیستی و کاملاً وحشتناک است. "، موسیقیدان اوان گریر در بیانیه ای گفت.

  در پاسخ به این درخواست ، Spotify به نامه ای که برای Access Now در آوریل ارسال کرده اشاره کرده است . در این بخش آمده است: "Spotify هرگز فناوری توصیف شده در حق ثبت اختراع را در هیچ یک از محصولات ما پیاده سازی نکرده است و ما هیچ برنامه ای برای این کار نداریم." "تصمیم برای ثبت اختراع اختراع همیشه منعکس کننده قصد شرکت برای اجرای اختراع در یک محصول نیست ، بلکه در عوض تحت تأثیر ملاحظات دیگری قرار دارد ، از جمله مسئولیت های ما در قبال کاربران و در کل جامعه."

  اعتبار تصویر مرکز: استرلینگ مونگگارد

خبرهای دیگر از صنعتی