خبر

 • تک بورد - نوار مغناطیسی جدید IBM و Fujifilm می توانند 580 ترابایت داده را روی یک کارتریج ذخیره کنند

  نوار مغناطیسی جدید IBM و Fujifilm می توانند 580 ترابایت داده را روی یک کارتریج ذخیره کنند
  23 روز و 16 ساعت قبل

  چرا مهم است: نوارهای مغناطیسی همچنان به عنوان یک راه حل عالی ذخیره سازی برای بایگانی و پشتیبان گیری داده ها ، سازمان ها و مشاغل کلان را قادر می سازند تا مقدار زیادی داده را برای دهه ها در اختیار داشته باشند. به همین دلیل است که این فناوری قدیمی هنوز مورد توجه شرکتهایی مانند IBM و Fujifilm است ، که به طور مشترک نوع جدیدی از نوار مغناطیسی را ایجاد کرده اند که تراکم منطقه ای 317 گیگابایت بر اینچ مربع

  اهمیت حفظ مقدار زیادی از داده های مهم را با نرخ رشد نمایی ترکیب کنید و قابل درک است که چرا یک فناوری ذخیره سازی به قدمت نوار مغناطیسی امروزه نیز شاهد پیشرفت است. آخرین دستیابی به موفقیت ناشی از مشارکت IBM و Fujifilm برای کار بر روی نوار نمونه اولیه Strontium Ferrite (SrFe) است که گفته می شود افزایش 27x پوند در تراکم منطقه و 50 ~ افزایش ظرفیت نسبت به LTO موجود - 8 نوار.

  در کنار ماده جدید با چگالی بالا که توسط فوجی فیلم تهیه شده است ، این نوار همچنین از فناوری پردازش سیگنال و سروو IBM استفاده می کند و از یک سر اصطکاک کم استفاده می کند که می تواند بسیار باریک تر بخواند و بنویسد مسیر (56.2 نانومتر عرض در مقایسه با 103 نانومتر در نسخه ی نمایشی سه سال پیش) با دقت تنظیم رکورد 3.2 نانومتر.

  https://techbord.com نوار مغناطیسی جدید IBM و Fujifilm می توانند 580 ترابایت داده را روی یک کارتریج ذخیره کنند

  IBM آخرین بار در سال 2017 برای ساخت نوارهای پراکنده با چگالی بالا با سونی کار کرد

  IBM خاطرنشان می کند که این نقطه عطف جدید ، درایوهای نوار را قادر می سازد تا رشد گسترده داده های دیجیتالی را کنترل کنند ، انتظار می رود که تا سال 2025 به 175 زتابابایت در سطح جهان برسد (1 ZB = 1 تریلیون) در GB) درایوهای نوار چگالنده همچنین احتمالاً در مراکز داده "hyperscale" افزایش کاربرد پیدا می کنند ، بیش از 500 مورد از آنها در حال حاضر حدود 547 اگابایت داده واقعی را ذخیره می کنند.

  "ابرهای هیبریدی برای دهه ها به نوار مغناطیسی اعتماد خواهند کرد دکتر مارک لانتز ، محقق IBM ، می گوید: "تخمین می زند که بیش از 345،000 اگزابایت داده در حال حاضر در سیستم های ذخیره سازی نوار زندگی می کنند که همچنان در ارائه روش های مقیاس پذیر ، مقرون به صرفه و ایمن برای بایگانی داده ها بسیار برتر هستند.

  < p> اعتبار تصویر برتر: کوه آهن





خبرهای دیگر از صنعتی